Martin Šimeček

(1970)

Narodil se 10. června 1970 v Praze v Dejvicích. Po absolvování gymnázia pokračoval ve studiu na Fakultě všeobecného lékařství v Praze 1, obor chirurgie. Již jako malý kluk měl zálibu ve výtvarném umění. Dědeček z matčiny strany byl uměleckým rytcem. Po něm zřejmě zdědil cit pro detail. Malbou se zabýval již na studiích. Oblíbeným tématem jeho obrazů byla architektura. Po ukončení odborného studia se věnoval chirurgii ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Krči. V roce 2006 utrpěl vážnou autonehodu po které má trvalé následky a v důsledku úrazu již nepracuje. Nerezignoval však na život a začal více a více malovat. Kromě portrétů a surrealistického expresionismu ho zajímá šachová tématika. Šachy sám hraje. Malování je pro něj životním naplněním a radostí. Autorovým osobním mottem je: "Život je výzva - přijmi ji ... a já ji přijmul..."

  • Martin Šimeček

    (1970)

    Žokej

    Položka č.: 114

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    Plánované ukončení: 15. 04. 2024 19:21

    litografie, 2021, 37 x 47 cm, sign. PD Martin Šimeček , A.T.

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

  • Martin Šimeček

    (1970)

    Blue Happy Green One I.

    Položka č.: 115

    Plánované ukončení: 15. 04. 2024 19:22

    litografie, 2021, 30 x 24 cm, sign. PD Martin Šimeček , č.8/17