Pavel Roučka
(1942)studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor, scénograf, pedagog; v letech 1968 - 1971 se zabýval scénografií a kresleným filmem v Belgii, 1993 - 2002 vedl malířsakou třídu Letní akademie ve Frauenau (SRN), od 1996 vede třídu litografie na Akademii výtvarných umění v Maastrichtu (Belgie); do 1975 se věnoval výhradně malbě, v níž nacházel mj. inspiraci ve starých mapách, 1974 začaly vznikat první grafické práce, výrazná je ilustrační činnost; ilustrace jsou často východiskem pro obrazové cykly a tvorbu exlibris; dalším tvůrčím zdrojem je divadlo (pantomima); od počátku 80. let pracoval s kresbou, později se opět vrátil k malbě a vytvářel rozměrné, expresivně pojaté figurální kompozice, pokračoval v grafice a zasáhl také do oblasti scénografické tvorby a tapiserie; zabývá se rovněž tvorbou dřevěných objektů; jeho díla charakterizuje filozofický podtext se silným humanistickým akcentem, netradiční pracovní postupy a záliba v technologických experimentech; zastoupen ve sbírkcáh NG, GHMP, Karlovy univerzity, Středočeské galerie a ČMVU v Praze, AJG Hluboká nad Vltavou, MG Brno, GVU Cheb, Gilky Center Portland Art Museum (USA), Leonard Dobbs Island (USA), La nouvelle bibliothéque francaise ve Francii, Muzeum Sztuki v Lodži a v Krakově (Polsko) a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2004, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2004)
Pavel Roučka
Tvář z profilu
Položka č.: 262814Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 28. 03. 2024 19:08
litografie, 16 x 8 cm, sign. DU Roučka, pasparta, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Pavel Roučka
Jindřich Jindřich
Položka č.: 281167Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 28. 03. 2024 19:09
litografie, 1975, 16 x 10 cm, sign. PD Roučka, PF 1976 Josef Chocenský , Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Pavel Roučka
Ohnutý kord
Položka č.: 281166Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 28. 03. 2024 19:10
litografie, 1978, 12,4 x 9 cm, značeno DU na kameni Roučka 78, Exlibris Dr. Ivo Prokop, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Pavel Roučka
Píseň písní
Položka č.: 281423Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 16. 05. 2024 18:28
litografie, 1978, 53,5 x 37 cm, sign. DU Roučka 78, pasparta, 54/60, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)