Miloslav Hégr

(1891-1968)

Absolvent reálky v Mladé Boleslavi a výtvarné akademie v Praze a Mnichově. Žák prof. Loukoty, Knirra, Beckera - Gundahla, Eibnera. Studoval též v Paříži. Poté v Praze žák prof. Jana Preislera. Podnikl cestu do Itálie. Pracoval v oboru teorie obrazu z hlediska výtvarného. Autor krajinných obrazů z Mladoboleslavska, okolí Bezdězu a Orlických hor. - Autor publikací o výtvarném umění.

  • Miloslav Hégr

    (1891-1968)

    Chalupa

    Položka č.: 201

    Vyvolávací cena: 2.650 CZK (111 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 16:20

    olej, plátno, 20 x 29 cm, sign LD M. Hégr, rám, studium u prof. Knirra v Mnichově, žák prof. Becker-Gundahla na mnichovské malířské akademii, žák prof. Preislera na AVU v Praze

    Aktuální cena: 2.650 CZK (111 €)