Zdeněk Zálešák

Studoval na Škole bytové tvorby v Praze (1951-1955). V malířské tvorbě se věnuje výhradně malbě figurální, ve které převládají motivy kompozic s ženskými akty. Obsahově jeho díla vyjadřují určitou myšlenkovou náplň, snovou sestavu věcných námětových prvků, ne příliš vzdálenou vizím surrealistů. Vyslovuje se k otázkám lidské existence, mezilidských vztahů a spojení člověka s přírodou. Fotografuje, snímky zasahuje do volné a užité fotografie, spolupracuje s V. Sirůčkem. Kromě volné grafiky se zabývá užitou grafikou, grafickým designem, plakátovou tvorbou, pracemi pro architekturu a výstavnictvím doma i v zahraničí.

  • Zdeněk Zálešák

    Odkaz

    Položka č.: 280204

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 23. 04. 2024 18:17

    akryl, olej, plátno, 1986-2002, 100 x 70 cm, sign. PD Z. Zálešák 1986-2002, rám, Studoval na Škole bytové tvorby v Praze (1951-1955). V malířské tvorbě se věnuje výhradně malbě figurální, ve které převládají motivy kompozic s ženskými akty. Obsahově jeho díla vyjadřují určitou myšlenkovou náplň, sno…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

  • Zdeněk Zálešák

    Černý jezdec (Ofélie)

    Položka č.: 281457

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:02

    olej, sololit, 2014, 120 x 85 cm, sign. PD Z.Zálešák 2014 , rám, na zadní straně popsáno, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze