Mirka Věrčáková

(1946)

vystudovaná sklářka, věnovala se filmové a televizní grafice, knižní ilustraci a sochařské tvorbě; v současnosti se zabývá kresbou, malbou a grafikou; v roce 2002 jí vyšla kniha Život škodí zdraví, kde je její výtvarný projev označen jako NOSTALGIC - RETRO - POP - ART; malíř a grafik Joska Skalník tu o své kamarádce mj. prohlásil: "Mirka maluje a maluje krásně. Ve své tvorbě, tak i v životě používá svůj osobitý humor, někdy černý, jindy něžný. Je "šáhlá" uměním, zaplať Pán Bůh za to. (...) Mirka je svá, studnice originálních nápadů."

SEZNAM AUTORŮ

  • Mirka Věrčáková

    (1946)

    Kamarádi, nic vepřového nám není cizí

    Položka č.: 257156

    Vyvolávací cena: 950 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 22. 04. 2024 18:39

    tempera, pastel, papír, 2012, 29,7 x 21 cm, sign. PD Mirka 2012, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 950 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mirka Věrčáková

    (1946)

    Vót těchníka!

    Položka č.: 257149

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 22. 04. 2024 18:40

    tužka, pastel, tempera, kvaš, papír, 2009, 20,9 x 14,9 cm, sign. DU Mirka 2009, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mirka Věrčáková

    (1946)

    Zdravý rozum

    Položka č.: 221128

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 22. 04. 2024 18:41

    ručně kolorovaná litografie, 2001, 26,5 x 17,3 cm, sign. PD Mirka 2001, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mirka Věrčáková

    (1946)

    Mladočechové

    Položka č.: 221127

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 22. 04. 2024 18:42

    koláž, akvarel, tempera, papír, 2010, 34,2 x 24,5 cm, sign. DU Mirka 2010, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mirka Věrčáková

    (1946)

    Poznej sebe sama

    Položka č.: 217747

    Vyvolávací cena: 550 CZK (23 €)

    Plánované ukončení: 22. 04. 2024 18:43

    kombinovaná technika, papír, 2003, 15,7 x 14 cm, sign. DU Mirka 2001

    Aktuální cena: 550 CZK (23 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mirka Věrčáková

    (1946)

    Život škodí zdraví

    Položka č.: 217746

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 22. 04. 2024 18:44

    ručně kolorovaná litografie, 2001, 17,3 x 12,5 cm, sign. DU Mirka 2003

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mirka Věrčáková

    (1946)

    Strejček osud

    Položka č.: 215794

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 22. 04. 2024 18:45

    ručně kolorovaná litografie, 2001, 28,2 x 20,7 cm, sign. PD Mirka 2001, 32/40, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mirka Věrčáková

    (1946)

    Vepřové na houbách

    Položka č.: 263706

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 22. 04. 2024 18:46

    kombinovaná technika, papír, 2012, 42 x 29,7 cm, monogr. PD M 2012, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mirka Věrčáková

    (1946)

    Motýl

    Položka č.: 267295

    Vyvolávací cena: 450 CZK (19 €)

    Plánované ukončení: 22. 04. 2024 18:47

    tužka, pastel, tempera, kvaš, papír, 2005, 21 x 29,6 cm, sign. DU Mirka 2005, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 450 CZK (19 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook