Dražené položky
SEZNAM AUTORŮ-
Ota Janeček (Současné umění, Fotografie (209. Aukce) - 3. kolo)
(1919-1996)
Akt
Položka č.: 1Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:00
suchá jehla, 17,7 x 11,5 cm, sign. PD Ota Janeček, č. 3/30, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ota Janeček (Současné umění, Fotografie (209. Aukce) - 3. kolo)
(1919-1996)
Stará žena
Položka č.: 2Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:01
suchá jehla, 17,5 x 11,5 cm, sign. PD Ota Janeček, č. 3/30, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ota Janeček (Současné umění, Fotografie (209. Aukce) - 3. kolo)
(1919-1996)
Dívka
Položka č.: 3Vyvolávací cena: 6.500 CZK (271 €)
Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:02
lept, 23 x 17,5 cm, sign. PD Ota Janeček, E. A. VII/X, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 6.500 CZK (271 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ota Janeček (Současné umění, Fotografie (209. Aukce) - 3. kolo)
(1919-1996)
Starý klaun
Položka č.: 4Vyvolávací cena: 210.000 CZK (8.750 €)
Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:03
olej, sololit, 1985, 41 x 27 cm, sign. PD Ota Janeček 85, rám, brilantní ukázka díla z ruky jednoho z našich nejvýraznějších umělců tzv. generace druhé světové války. Studoval kresbu na ČVUT v Praze u O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného. Byl členem SVU Mánes a SČUG Hollar. Vskutku všestranný umělec…
Aktuální cena: 210.000 CZK (8.750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Pavel Sukdolák (Současné umění, Fotografie (209. Aukce) - 3. kolo)
(1925-2022)
Tři oblouky
Položka č.: 5Vyvolávací cena: 1.600 CZK (67 €)
Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:04
akvatinta, suchá jehla, 26,2 x 16,6 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, č. 78/100, vlevo pod grafikou papír lehce ušpiněný, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Pavel Sukdolák (Současné umění, Fotografie (209. Aukce) - 3. kolo)
(1925-2022)
Žlutý člun
Položka č.: 6Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)
Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:05
lept, akvatinta, 24,5 x 22,5 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, rám, č. 98/100, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Pavel Sukdolák (Současné umění, Fotografie (209. Aukce) - 3. kolo)
(1925-2022)
Zrcadlo času
Položka č.: 7Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)
Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:06
lept, akvatinta, 24,5 x 22,5 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, č. 42/100, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Pavel Sukdolák (Současné umění, Fotografie (209. Aukce) - 3. kolo)
(1925-2022)
Zážeh
Položka č.: 8Vyvolávací cena: 3.100 CZK (130 €)
Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:07
akvatinta, 32,5 x 23,5 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, č. 5/30, LD vytiskl P. S., nepatrně naražený pravý dolní roh papíru, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.100 CZK (130 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Aleš Lamr (Současné umění, Fotografie (209. Aukce) - 3. kolo)
(1943-2024)
Hlava
Položka č.: 9Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)
Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:08
tuš, papír, 1965, 30 x 20,7 cm, sign. PD A. Lamr 65
Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Aleš Lamr (Současné umění, Fotografie (209. Aukce) - 3. kolo)
(1943-2024)
Maska
Položka č.: 10Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)
Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:09
tuš, papír, 1966, 30 x 21 cm, sign. LD A. Lamr 66
Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Aleš Lamr (Současné umění, Fotografie (209. Aukce) - 3. kolo)
(1943-2024)
Ruka
Položka č.: 11Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)
Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:10
perokresba, papír, 1969, 29,5 x 21 cm, sign. PD A. Lamr 69
Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Aleš Lamr (Současné umění, Fotografie (209. Aukce) - 3. kolo)
(1943-2024)
Letní slavnost
Položka č.: 12Vyvolávací cena: 4.900 CZK (205 €)
Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:11
fixy, papír, 1975, 61 x 46 cm, sign. DU A. Lamr 75, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 4.900 CZK (205 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Aleš Lamr (Současné umění, Fotografie (209. Aukce) - 3. kolo)
(1943-2024)
Duhová krajina
Položka č.: 13Vyvolávací cena: 4.900 CZK (205 €)
Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:12
fixy, papír, 1975, 61 x 45,5 cm, sign. DU A. Lamr 75, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 4.900 CZK (205 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Aleš Lamr (Současné umění, Fotografie (209. Aukce) - 3. kolo)
(1943-2024)
Jezabel Čarodějka
Položka č.: 14Vyvolávací cena: 330.000 CZK (13.750 €)
Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:13
akryl, plátno, 140 x 180 cm, monogr. vzadu A. L., Lamrova tvorba se vyznačuje silným citem pro ornament a výraznou barevnost. Své obrazové cykly i jednotlivé obrazy často doplňuje vtipnými komentáři a názvy. Velká míra abstrakce a symbolika tvarů se stala nedílnou součástí Lamrovy tvorby. Právě symb…
Aktuální cena: 330.000 CZK (13.750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Načeradský (Současné umění, Fotografie (209. Aukce) - 3. kolo)
(1939-2014)
Tři ženy
Položka č.: 15Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:14
lavírovaná kresba tuší, 2010, 56 x 75,5 cm, sign. DU Načeradský 2010, oboustranná kresba, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Načeradský (Současné umění, Fotografie (209. Aukce) - 3. kolo)
(1939-2014)
Tanec
Položka č.: 17Vyvolávací cena: 120.000 CZK (5.000 €)
Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:16
olej, plátno, 2012, 89 x 116 cm, sign. DU 2012 Načeradský, rám, malba významného českého představitele expresivní malby, člena sdružení 12/15, někdejšího pedagoga na AVU v Praze a FaVU v Brně. Autor byl známý svým originálním pojetím figury, kterou limituje pouze hlavními fyziognomickými znaky a vzt…
Aktuální cena: 120.000 CZK (5.000 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Stanislav Podhrázský (Současné umění, Fotografie (209. Aukce) - 3. kolo)
(1920-1999)
Rozcvička
Položka č.: 18Vyvolávací cena: 8.500 CZK (355 €)
Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:17
tužka, pastelky, papír, 19,5 x 28 cm, rám, v kontextu českého umění zaujímá Stanislav Podhrázský postavení solitéra, určené zejména jeho bezvýhradným zaměřením na figuru a výraznou imaginaci. Jeho tvorba také neprošla žádnými výraznými proměnami: od raných artefaktů až po pozdní díla se setkáváme s …
Aktuální cena: 8.500 CZK (355 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Dalibor Chatrný (Současné umění, Fotografie (209. Aukce) - 3. kolo)
(1925-2012)
Bez názvu
Položka č.: 19Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)
Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:18
akvarel, papír, 2003, 70 x 65 cm, sign. DU D. Chatrný 73,03, rám, autor je známým představitelem experimentálních a konstruktivních tendencí, které kontinuálně rozpracovával od počátku 60.let. Byl pedagogem na pražské AVU a brněnské FaVU a členem Klubu konkretistů nebo Profil 58. Jeho práce je synon…
Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Věra Janoušková (Současné umění, Fotografie (209. Aukce) - 3. kolo)
(1922-2010)
Hlava
Položka č.: 20Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:19
kvaš, tuš, papír, 1972, 42 x 30 cm, sign. PD Vě. Jan. 72, rám, sochařka Věra Janoušková se proslavila nejen svými osobitými plastikami ze smaltovaných plechů, ale rovněž i navýsost originálním přístupem při tvorbě svých koláží a kreseb. Nabízená položka představuje vzácnou ukázku tvorby z počátku 70…
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Hodonský (Současné umění, Fotografie (209. Aukce) - 3. kolo)
(1945)
Naplaveniny
Položka č.: 21Vyvolávací cena: 6.500 CZK (271 €)
Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:20
akvarel, tuš, papír, 1992, 42,5 x 60 cm, sign. PD Hodonský 92, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Hrocha na SUPŠ v Uherském Hradišti a F. Jiroudka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 6.500 CZK (271 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Hodonský (Současné umění, Fotografie (209. Aukce) - 3. kolo)
(1945)
Ptačí zpěv
Položka č.: 22Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)
Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:21
email, překližka, matrice ke dřevořezu, 2012, 41,5 x 60 cm, rám, tato navýsost originální práce klasika moderní české krajinomalby a nositele Ceny Vladimíra Boudníka představuje zralé dílo z jeho cyklu matric ke dřevořezům, kterými výrazně obohatil rejstřík grafických technik. Hodonského matrice se …
Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ivan Ouhel (Současné umění, Fotografie (209. Aukce) - 3. kolo)
(1945-2021)
Rašení
Položka č.: 24Vyvolávací cena: 26.000 CZK (1.084 €)
Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:23
olej, plátno, 1995, 30 x 25 cm, sign. PD I. Ouhel 95, rám, tato až „Boštíkovsky“ jemně vyznívající práce ze sběratelsky vyhledávaného období pochází od významného představitele moderní české krajinomalby, který osobitě rozvíjel odkazy malířského díla Josefa Šímy, Jiřího Johna a Karla Valtra. Tento o…
Aktuální cena: 26.000 CZK (1.084 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ivan Ouhel (Současné umění, Fotografie (209. Aukce) - 3. kolo)
(1945-2021)
Přízračný kámen
Položka č.: 25Vyvolávací cena: 70.000 CZK (2.917 €)
Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:24
olej, plátno, 2004, 60 x 50 cm, sign. PD I. Ouhel 04, rám, Ivan Ouhel patří k hlavním českým představitelům lyrické abstrakce. Díky své formě se může na první pohled zdát, že Ouhelovy obrazy jsou čistě abstraktní často však vycházejí z reálného základu. Nejčastějším námětem je pro něj krajina, někd…
Aktuální cena: 70.000 CZK (2.917 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Karoušek (Současné umění, Fotografie (209. Aukce) - 3. kolo)
(1926-1991)
Únorové slunce
Položka č.: 26Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)
Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:25
olej, plátno, 1973, 60 x 90 cm, lišta, vzadu razítko: Dílo Akademického malíře Ladislava Karouška, žák prof. V. Silovského a M. Holého, člen skupiny M 57
Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Chaloupek (Současné umění, Fotografie (209. Aukce) - 3. kolo)
(1958)
Andělský vodopád
Položka č.: 27Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)
Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:26
akryl, juta, 2024, 110 x 80 cm, sign. vzadu JACH 24 , žák M. Roštínské, P. Brázdy a J. Zezuly
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Patrik Hábl (Současné umění, Fotografie (209. Aukce) - 3. kolo)
(1975)
Abstraktní krajina
Položka č.: 28Vyvolávací cena: 98.000 CZK (4.084 €)
Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:27
akryl, plátno, 2012, 90 x 70 cm, sign. vzadu Patrik Hábl, tato působivá ukázka starší tvorby od významného představitele střední generace, který s úspěchem vystavuje po celém světě a jehož malířské dílo bylo oceněno Waldesovou cenou a prestižním oceněním Europol Art Award, patří mezi reprezentativní…
Aktuální cena: 98.000 CZK (4.084 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Šárka Růžičková Zadáková (Současné umění, Fotografie (209. Aukce) - 3. kolo)
(1982)
Gympl
Položka č.: 29Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:28
akryl, plátno, 2009, 12 x 18 cm, sign. vzadu Š. Růžičková Zadáková
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Šárka Růžičková Zadáková (Současné umění, Fotografie (209. Aukce) - 3. kolo)
(1982)
Ježíšek
Položka č.: 30Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:29
akryl, plátno, 12 x 18 cm, sign. vzadu Š. Růžičková Zadáková
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Šárka Růžičková Zadáková (Současné umění, Fotografie (209. Aukce) - 3. kolo)
(1982)
Bazar paměti
Položka č.: 31Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:30
akryl, plátno, 18 x 20,3 cm, sign. vzadu Š. Růžičková Zadáková, Šárka Růžičková Zadáková je absolventka Ateliéru malby na UMPRUM u P. Nešlehy a S. Diviše. Její tvorba vychází zejména z osobního života, a proto na jejích obrazech můžeme potkat její vlastní rodinu, ale zároveň i prožívat zkušenosti, k…
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Aleš Růžička (Současné umění, Fotografie (209. Aukce) - 3. kolo)
(1977)
Kouř I.
Položka č.: 32Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)
Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:31
akryl, plátno, 2023, 65 x 90 cm, sign. vzadu A. Růžička 2023, Aleš Růžička studoval na pražské AVU v ateliérech malby u F. Hodonského, M. Rittsteina a A. Střížka. Do odborného povědomí se dostal v roce 2005 na IV. Zlínském salonu mladých, kde za svůj malířský cyklus Parky získal I. Cenu Václava Chad…
Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO