Alois Pitrmann
(1911-1986)žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž; malíř, grafik, historik umění; doktor práv, doktor filosofických věd; učil na středních školách, počátkem 60. let krátce působil na PedF UK; byl především krajinářem, portrétistou, věnoval se i spirituální tvorbě; vytvořil několik grafických cyklů a grafické portréty B. Němcové a K. H. Máchy; věnoval se kresbě, ilustrační tvorbě, je autorem několika plastik z patinované sádry; v 60. letech rozvíjel popularizační aktivity v oboru výtvarného umění (cyklus přednášek Nebojte se umění); psal poezii, filosofické a náboženské eseje, z nichž většina zůstala v rukopise; publikoval řadu odborných prací, literárních děl věnovaných životům významných umělců (Vonící země, Malířské evokace), několik básnických sbírek a poem; zabýval se také heraldikou; zastoupen ve sbírkách GHMP, AJG v Hluboké nad Vltavou, GVU v Karlových Varech, Lounech a Litoměřicích, Památníku Terezín, státních galerií v Drážďanech, Budapešti a v Mnichově, v Královské akademii umění v Kodani, v Musée de l'Art Wallon v Liége, Biblioteca Nacional v Lisabonu, Tate Gallery v Londýně, Musée des Beaux-Arts v Lyonu, Museo del Prado v Madridu, Bibliothéque Nationale v Paříži, Museum voor Schone Kunsten v Ostende a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2003)
Alois Pitrmann
(1911-1986)
Kavkaz I.
Položka č.: 281781Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 22. 04. 2024 18:30
olej, malířská lepenka, 1971, 37 x 110 cm, sign. LD Pitrmann 71, rám, na zadní strně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Alois Pitrmann
(1911-1986)
Položka č.: 279471Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 04. 2024 18:47
akvarel, tuš, papír, 43,5 x 61,5 cm, sign. DU Pitrmann, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Alois Pitrmann
(1911-1986)
Krajina III.
Položka č.: 274497Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 04. 2024 18:48
voskový pastel, papír, 1970, 29 x 40 cm, sign. LD Pitrmann 29. 8. 1970, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Alois Pitrmann
(1911-1986)
Krajina II.
Položka č.: 274496Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 04. 2024 18:49
voskový pastel, papír, 1970, 29 x 40 cm, sign. LD Pitrmann 1970, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Alois Pitrmann
(1911-1986)
Krajina I.
Položka č.: 274495Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 04. 2024 18:50
voskový pastel, papír, 1969, 29 x 40 cm, sign. PD Pitrmann 6. 8. 1969, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Alois Pitrmann
(1911-1986)
Ve vsi
Položka č.: 274494Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 04. 2024 18:51
pastel, křída, papír, 1959, 42,5 x 60,5 cm, sign. LD Pitrmann 1959, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)