Aleš Lamr

(1943-2024)

SEZNAM AUTORŮ

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Budiž světlo

    Položka č.: 99

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 11. 2023 18:38

    litografie, 1991, 69,5 x 54,5 cm, sign. PD A. Lamr 91, rám, č. 55/100, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: ID8**0 Historie příhozu

    Odhadní cena: 6 500 - 8 000 CZK

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Viděl jsem třetí nebe III.

    Položka č.: 98

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 11. 2023 18:37

    litografie, 1993, 70,5 x 55,5 cm, sign. PD A. Lamr 93, rám, č. 87/100, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: ID8**0 Historie příhozu

    Odhadní cena: 6 500 - 8 000 CZK

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Pruhovaná elypsa III

    Položka č.: 121

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 04. 2023 15:00

    akvarel, papír, 2002, 73 x 55 cm, sign. DU A. Lamr 02, rám, tato působivá koloristicky výrazná práce od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompidou v Paříži, Museo de Arte Contemporáneo v…

    Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 17 000 - 22 000 Kč CZK

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Oči mají a nevidí

    Položka č.: 120

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 04. 2023 15:00

    akvarel, papír, 1998, 55 x 41,5 cm, sign. DU A. Lamr 98, rám, typická koloristicky výrazná práce od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompidou v Paříži, Museo de Arte Contemporáneo v Bue…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: k CZK

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Veselé postavy

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    akryl,plátno, 2001, 65 x 50 cm, sign. DU A. LAmR 01, Aleš Lamr se na české výtvarné scéně pohybuje od šedesátých let 20. stol. V této době patřil k okruhu umělců, v jejichž díle se začal objevovat zájem o nové pojetí lidské figury, které se v našem prostředí přetransformovalo do tzv. „České grotesky…

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Duhové nebe

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 5.800 CZK (242 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    akvarel, tuš, papír, 1989, 40 x 55 cm, sign. DU A. Lamr 89, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 5.800 CZK (242 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Pseudofigura

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (121 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    akvarel, tuš, papír, 1983, 23 x 18,5 cm, sign. DU Lamr 83, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.900 CZK (121 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Nahoru dolů

    Položka č.: 132

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    litografie, 2009, 60 x 41,5 cm, sign. PD A. Lamr 09, č. 7/24, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Za oknem

    Položka č.: 65

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00

    akvarel, tuš, papír, 1983, 23,5 x 19 cm, sign. DU Lamr 83, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)

    Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Geometrická spirála

    Položka č.: 64

    Vyvolávací cena: 2.400 CZK (100 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00

    akvarel, papír, 1993, 30 x 21 cm, sign. PD A. Lamr 93, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.400 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Alfa a Omega

    Položka č.: 63

    Vyvolávací cena: 2.400 CZK (100 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00

    akvarel, papír, 1992, 20,5 x 29,5 cm, sign. PD A. Lamr 92, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.400 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Odaliska

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 28.800 CZK (1.200 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    akryl, plátno, 2015, 30,5 x 39 cm, sign. NU A. Lamr 15, rám, vzadu na blindrámu autorsky název díla, tato inovativní koloristicky výrazná práce od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompi…

    Aktuální cena: 28.800 CZK (1.200 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Duhové hory

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    akvarel, papír, 1987, 32 x 45,5 cm, sign. NU A. Lamr 87, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)

    Poslední dražitel: ID8**9 Historie příhozu

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Souhvězdí

    Položka č.: 230

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    litografie, 1998, 81 x 55 cm, sig. PD A. Lamr 98, 25/35, při horním okraji mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Deset hvězd

    Položka č.: 229

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    litografie, 1992, 70,3 x 54,7 cm, sign. PD A. Lamr 92, 78/100, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: ID7**4 Historie příhozu

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Osten v těle

    Položka č.: 77

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00

    akryl, plátno, 2004, 30 x 40 cm, sign. PD A. LAmR 04, Lamrova tvorba se vyznačuje silným citem pro ornament a výraznou barevnost. Své obrazové cykly i jednotlivé obrazy často doplňuje vtipnými komentáři a názvy. Velká míra abstrakce a symbolika tvarů se stala nedílnou součástí Lamrovy tvorby. Práv…

    Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)

    Poslední dražitel: ID8**1 Historie příhozu

    Odhadní cena: 30 000 - 45 000 Kč CZK

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Abstraktní kompozice

    Položka č.: 76

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00

    akryl, plátno, 2014, 45 x 60 cm, sign. DU A. Lamr 14, rám, tato inovativní koloristicky výrazná práce od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompidou v Paříži, Museo de Arte Contemporáneo …

    Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 30 000 - 45 000 Kč CZK

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Barevné nebe

    Položka č.: 75

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00

    akvarel, papír, 1994, 76 x 55,5 cm, sign. DU A. Lamr 94, rám, typická koloristicky výrazná práce od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompidou v Paříži, Museo de Arte Contemporáneo v Bue…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: ID8**1 Historie příhozu

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 Kč CZK

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Čtyři

    Položka č.: 259

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (121 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    litografie, 1995, 70,8 x 54,8 cm, sign. PD A. Lamr 95, č. 55/55, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.900 CZK (121 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Fragmenty

    Položka č.: 258

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    litografie, 14,7 x 20,5 cm, sign. PN A. Lamr, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Dynamicky

    Položka č.: 47

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    akvarel, papír, 1999, 41 x 56 cm, sign. DU A. Lamr 99, DU autorský název, typická koloristicky výrazná práce od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompidou v Paříži, Museo de Arte Contemp…

    Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Hmotičky

    Položka č.: 46

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    akvarel, papír, 1997, 40,5 x 27,5 cm, sign. DU A. Lamr 97, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)

    Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Posel

    Položka č.: 280123

    Vyvolávací cena: 3.900 CZK (163 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 01. 2024 17:49

    litografie, 1991, 72,5 x 56 cm, sign. PD A. Lamr 91, č. 50/100, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.900 CZK (163 €)

    Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Prorok

    Položka č.: 280122

    Vyvolávací cena: 3.900 CZK (163 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 01. 2024 17:48

    litografie, 1991, 72,5 x 56,5 cm, sign. PD A. Lamr 91, č. 46/100, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.900 CZK (163 €)

    Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Kompozice

    Položka č.: 273862

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 04. 2023 13:52

    litografie, 1995, 27 x 19,2 cm, sign. PN A. Lamr 95, č. 36/55, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Zvíře

    Položka č.: 268444

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 01. 2023 09:26

    tuš, fix, papír, 1974, 30 x 21 cm, sign. NU A. Lamr 74, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Bez názvu

    Položka č.: 267655

    Vyvolávací cena: 1.100 CZK (46 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 12. 2022 18:41

    litografie, 1983, 29,6 x 21 cm, sign. NU A. Lamr 83, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.100 CZK (46 €)

    Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Bez názvu

    Položka č.: 267654

    Vyvolávací cena: 1.100 CZK (46 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 12. 2022 18:40

    litografie, 29,6 x 21 cm, sign. NU A. Lamr, autorský tisk, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.100 CZK (46 €)

    Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu

Instagram

Facebook