Otto Gutfreund

(1889-1927)

  • Otto Gutfreund

    (1889-1927)

    Cellista

    Položka č.: 81

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 04. 2023 15:00

    bronz, pozdější odlitek, 1912 - 1913, v. 47 cm, autor byl významný sochař první poloviny 20. století - první sochař, který se zaobíral kubistickým pojetím sochy. Školení získal na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, posléze v Paříži v ateliéru A. Bourdella. Přátelil se také s A. Rodinem. Jeho tvorba b…

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

    Odhadní cena: 38 000 - 48 000 Kč CZK

  • Otto Gutfreund

    (1889-1927)

    Sedící žena

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    bronz, pozdější odlitek, v. 17,5 cm, studium na keramické škole v Bechyni, poté žák prof. J. Drahoňovského na AVU v Praze a E. A. Bourdella na Grande Chaumiére v Paříži

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

    Odhadní cena: 19 000 - 24 000 Kč CZK

  • Otto Gutfreund

    (1889-1927)

    Vzhlížející

    Položka č.: 393

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    patinovaná sádra na dřevěném podstavci, 31 x 33 x 26 cm, značeno na zadní straně Gutfreund, Plastiku Vzhlížející vytvořil Otto Gutfreund v roce 1924 zřejmě v ohlasu na milostný vztah k Miladě Lindnerové, s níž uzavřel roku 1926 manželství. Podobně intimní charakter má též několik obdobných sochařový…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)