Jiří Balcar

(1929-1968)

Žák prof. F. Tichého a F. Muziky na VŠUP v Praze. Člen skupiny Máj a SČUG Hollar.

  • Jiří Balcar

    (1929-1968)

    Podzim

    Položka č.: 398

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 09:09

    tužka, papír, 29,5 x 41 cm, vzadu značeno razítkem Jiří Balcar pozůstalost, malíř, grafik a typograf, vystudoval dějiny umění na Univerzitě Karlově a typografii na Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Vystavoval se skupinou Máj 57 a v 60. letech patřil mezi nejprogresivnější mladé autory. Vytvořil řadu …

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: ID1**3 Historie příhozu

  • Jiří Balcar

    (1929-1968)

    Jaro, léto, podzim, zima

    Položka č.: 205

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00

    lept, suchá jehla, měkký kryt, 1967, 50 x 32,5 cm, sign. PD Jiří Balcar 67, č. 1/10, lehce zažloutlý papír, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, Žák prof. F. Tichého a F. Muziky na VŠUP v Praze. Člen skupiny Máj a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)

    Odhadní cena: 25 000 - 40 000 Kč CZK