Joža Uprka

(1861-1940)

Vrstevník a přítel Františka Ondrúška. Podle vzpomínek Uprkovy pozval na Slovácko Hanuše Schwaigra. Pobyli spolu nejdříve ve Strážnici a v Kněždubě, až se usadili v Hroznové Lhotě. Počáteční náklonnost ale časem vystřídaly neshody. Joža Úprka jezdíval do Bystřice na počátku 20. století. Začal malovat obrazy Křížové cesty Dušana Jurkoviče, později ho zastoupil malíř Jano Köhler.

  • Joža Uprka

    (1861-1940)

    Stařeček v kožuchu

    Položka č.: 334

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    lept, 1900, 24 x 16,5 cm, značeno PN v desce Joža Uprka 1900, PD značeno Joža Uprka pův. lept., na zadní straně značeno razítkem Doc. Dr. Karel Wachsmann, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Čermáka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SVUM, spolku Škréta a SVU Mánes

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu

  • Joža Úprka

    (1861-1940)

    Královničky

    Položka č.: 277423

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 04. 09. 2023 17:54

    lept, 21 x 24,5 cm, sign. PD Jož. Úprka, nalepeno na tvrdém papíru, papír místy ušpiněný a pokrčený, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Čermáka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SVUM, spolku Škréta a SVU Mánes

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)