Jan Bedřich Plaček

(1890-1980)

žák prof. E. Dítěte a K. V. Maška na UMPRUM v Praze a prof. V. Hynaise na AVU tamtéž; malíř; věnoval se figurální malířské tvorbě a krajinomalbě; zúčastňoval se společných výstav pořádaných Kulturní radou v letech 1939 - 1943 a výstav SVU Aleš; samostatně vystavoval 1940 v pražské Rubešově galerii; zastoupen ve sbírkách Východočeské galerie v Pardubicích (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2003)

  • Jan Bedřich Plaček

    (1890-1980)

    Kopaná

    Položka č.: 268903

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 04. 2023 18:28

    olej, kombinovaná technika, karton, 27 x 36 cm, sign. PD J. B. Plaček, rám, práce Hynaisova žáka, který byl v desátých letech taktéž výkonným atletem za A. C. Sparta, na zadní straně štítek galerie Dílo s popisem a razítko ČFVU, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte a K. V. Maška na UMPRUM v Pra…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)