František Tichý

(1896-1961)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Capriccio I

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 66.000 CZK (2.750 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 04. 2023 15:00

    suchá jehla, 1946, 29 x 22 cm, sign. LD Tichý 46, rám, krásná ukázka z volné tvorby přední osobnosti české výtvarné avantgardy. Tichý, který se významně prosadil také jako jevištní výtvarník, studoval na AVU v Praze u J. Obrovského a K. Krattnera. Později se sám stal profesorem na VŠUP. Jeho osobitý…

    Aktuální cena: 66.000 CZK (2.750 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Josef a žena Putifarova

    Položka č.: 112

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Ilustrace k Seifertově básni Vltava (Jan Křtitel)

    Položka č.: 330

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    suchá jehla, 1954, 10,8 x 7,5 cm, sign. LD Tichý 54, rám, v horní části tisku dvě nahnědlé skvrny, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 3.100 CZK (130 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Francouzská poesie nové doby

    Položka č.: 301

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, sign. suchá jehla ve frontispisu a 4 ilustrace Fr. Tichý, úprava R. Hála, tisk M. Pegrassi, výbor sestavil K. Čechák, vydalo NČSVU se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1957, volné listy v deskách, maršovský papír, 76s., desky při krajích zašlé a na hřbetu opotřebené, velmi dobrý stav, A…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    R. L. Stevenson: Dítě tak samo

    Položka č.: 300

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    bibliofilie, orig. sign. suchá jehla ve frontispisu a suchá jehla v závěru František Tichý, vybral a přebásnil Vl. Thiele, soukromý pamětní tisk k šedesátinám Fr.Tichého, Praha 1956, 34 s., volné listy v obálce, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattn…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Lev Bobby

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    suchá jehla, 1938, 13,6 x 21,8 cm, sign. PD Tichý 39, značeno PD v desce Tichý 38, soupis František Dvořák František Tichý Grafické dílo č. 15, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Novoročenka Jana Fučíka na rok 1953

    Položka č.: 280102

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 01. 2024 17:28

    suchá jehla, 1952, 3,5 x 5,5 cm, sign. DU Tichý 52, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Lev Bobby

    Položka č.: 268593

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 01. 2023 11:55

    suchá jehla, 1938, 13,8 x 21,9 cm, PD značeno v desce T, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Poslední dražitel: ID8**2 Historie příhozu