Aukční historie
SEZNAM AUTORŮ

  • Tomáš Hřivnáč

    (1959)

    Bílé nebe I

    Položka č.: 316

    Vyvolávací cena: 6.300 CZK (263 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    suchá jehla, 2017, 50 x 70 cm, sign. PD Tomáš Hřivnáč 2017, č. 12/30, studium na SUPŠ v Praze

    Aktuální cena: 6.800 CZK (284 €)

    Poslední dražitel: ID7**1 Historie příhozu

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Sousední ves (Franz Kafka)

    Položka č.: 352

    Vyvolávací cena: 1.100 CZK (46 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    litografie, 71 x 56 cm, sign. DU Roučka, č. 14/85, mírně ohmataný papír, antiqari.at Radhošťská, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.100 CZK (46 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Holý

    (1943-1998)

    Vypravěči vtipů

    Položka č.: 348

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    litografie, 60 x 44 cm, sign. DU Stanislav Holý, č. 37/40, zažloutlý papír, na papíře drobné skvrny, žák prof. A. Hoffmeistera a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Planeta Země

    Položka č.: 346

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    lept, 16,5 x 15,5 cm, sign. DU P. Sukdolák, č. 149/200, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Markéta Luskačová

    (1944)

    Pohřeb zastřeleného mladého muže

    Položka č.: 491

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    pigmentový tisk na Hahnemühle archivním papíře, 1968, 30,5 x 39 cm, sign. PD Markéta Luskačová, vzadu popsáno, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Šalamoun

    (1935-2022)

    Z cyklu Pátek třináctého

    Položka č.: 371

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (271 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    litografie, 1981, 29,5 x 42 cm, sign. DU Jiří Šalamoun 81, č. XII/XX, vyšlo nákladem autora, tisk Tomáš Svoboda a Jiří Lípa, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Silovského a V. Pukla na AVU v Praze, prof. A. Kapra a G. K. Müllera na Vysoké škole grafiky a knižního umění v Lipsku, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 6.500 CZK (271 €)

    Poslední dražitel: ID2**5 Historie příhozu

  • Veronika Psotková

    (1981)

    Esence

    Položka č.: 368

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    litografie, 2021, 35 x 50 cm, sign. PD Veronika Psotková 2021, č. 19/70

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Petr Ptáček

    (1965)

    Před katastrofou

    Položka č.: 362

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    litografie, 2012, 57 x 37,5 cm, sign. PD Petr Ptáček 2012, č. 63/100, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Čestmír Janošek

    (1935-2019)

    Studie

    Položka č.: 392

    Vyvolávací cena: 3.200 CZK (134 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    monotyp, 41 x 59,5 cm, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 3.200 CZK (134 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Čestmír Janošek

    (1935-2019)

    Modrá

    Položka č.: 389

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    strukturální grafika, 9,5 x 16 cm, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Lubomír Přibyl

    (1937)

    Zkosené hranoly III.

    Položka č.: 385

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    materiálový tisk, 1993, 78 x 57 cm, sign. PD Přibyl 93, č. 2/50, na levé straně v jednom místě natrženo, při okraji ohmataný papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Z. Balaše, K. Tondla, K. Müllera, V. Rady, člen SČUG Hollar, skupiny Jiná geometrie a Klubu konkrétistů

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Dalibor Smutný

    (1964)

    Svlačec II.

    Položka č.: 382

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    mezzotinta, 2004, 13,5 x 13,5 cm, sign. PD D. Smutný 2004, č. 8/30, levý okraj natržený papír mimo tisk, žák prof. L. Čepeláka na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: ID1**3 Historie příhozu

  • Čestmír Janošek

    (1935-2019)

    Hon IV.

    Položka č.: 419

    Vyvolávací cena: 6.100 CZK (255 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    mrazovka, kombinovaná technika, 1967/68, 62,5 x 88 cm, sign. DU Janošek 1967/68, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 6.100 CZK (255 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Čestmír Janošek

    (1935-2019)

    Hon II.

    Položka č.: 413

    Vyvolávací cena: 6.100 CZK (255 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    mrazovka, kombinovaná technika, 62,5 x 88 cm, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 6.100 CZK (255 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Eduard Ovčáček

    (1933-2022)

    Bez názvu

    Položka č.: 69

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    serigrafie, 1998, 60 x 59 cm, sign. PD E. Ovčáček 98, rám, č. 14/35, žák prof. V. Kybala na VŠUP v Praze, poté P. Matejky na VŠVU v Bratislavě, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Klubu konkrétistů a skupin Kontrast a Jiná geometrie

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

  • Michael Rittstein

    (1949)

    Skupina Brutus

    Položka č.: 63

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    litografie, 2015, 81 x 55 cm, sign. PD M. Rittstein 2015, č. 17/50, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Kudlanka

    Položka č.: 52

    Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.709 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    olej, pátno, 2011, 80 x 60 cm, sign. PD Načeradský, rám, Načeradského kudlanky se staly od poloviny sedmdesátých let poznávacím znamením malířovy tvorby a nejvyhledávanějším námětem mezi sběrateli. Autorův oblíbený slogan, že žena je silnější pohlaví, můžeme v nabízeném obraze číst velmi přesvědčivě…

    Aktuální cena: 65.000 CZK (2.709 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Dva objekty

    Položka č.: 50

    Vyvolávací cena: 3.200 CZK (134 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    akvarel, tuš, papír, 2004, 30 x 42 cm, sign. PD Načeradský 2004, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 3.200 CZK (134 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Říha

    (1910-1986)

    Před stavbou

    Položka č.: 45

    Vyvolávací cena: 31.000 CZK (1.292 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    olej, sololit, 1965, 45 x 120 cm, sign. PD František Říha 65, rám, vzadu autorský štítek s popisem, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž

    Aktuální cena: 31.000 CZK (1.292 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    On a Ona

    Položka č.: 33

    Vyvolávací cena: 72.000 CZK (3.000 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    olej, plátno, 2003, 80 x 100 cm, sign. PD Načeradský, vzadu Načeradský, Posouzeno kurátorem a správcem pozůstalosti autora Petrem Machem. Jiří Načeradský se proslavil jako představitel Nové figurace šedesátých let. I v další tvorbě opouštěl figurativní námět zcela výjimečně, především věčné téma žen…

    Aktuální cena: 72.000 CZK (3.000 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Dva akty

    Položka č.: 32

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.334 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    olej, překližka, 1997, 60 x 70 cm, sign. PD Načeradský 97, rám, Námět ženy v různých podobenstvích se prolíná celým Načeradského dílem. Vedle realistických vyobrazení podle fotografií překvapoval Načeradský zpodobením žen jako agresivních kudlanek anebo naopak Venuší hodných úcty a zbožštění. Sám k …

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Říha

    (1910-1986)

    Za přístavem

    Položka č.: 44

    Vyvolávací cena: 20.500 CZK (855 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    olej, sololit, 41 x 59 cm, sign. LD František Říha, rám, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž

    Aktuální cena: 20.500 CZK (855 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Novák

    (1947)

    Miláno

    Položka č.: 38

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    kombinovaná technika, pastel, běloba, papír, 2005, 76,5 x 56,5 cm, sign. DU V. Novák 2005, rám, žák A. Paderlíka, člen Volného sdružení 12/15, Pozdě, ale přece a SVU Mánes

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Sopko

    (1942)

    Vrcholy

    Položka č.: 37

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    akvarel, papír, 1992, 30 x 21 cm, sign. PD Sopko 92, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Pelce, člen Volného sdružení 12/15, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Boris Jirků

    (1955)

    Z cyklu Kejklíři

    Položka č.: 36

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    kombinovaná technika, tuš, papír, 1989, 97 x 68 cm, sign. PD Boris Jirků 89, rám, žák prof. A. Paderlíka na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Venuše sienská

    Položka č.: 31

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    olej, plátno, 1997, 30,5 x 42,5 cm, sign. PD Načeradský, lištováno, vzadu autorsky název díla, Námět ženy v různých podobenstvích se prolíná celým Načeradského dílem. Vedle realistických vyobrazení podle fotografií překvapoval Načeradský zpodobením žen jako agresivních kudlanek anebo naopak Venuší h…

    Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Veselé postavy

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    akryl,plátno, 2001, 65 x 50 cm, sign. DU A. LAmR 01, Aleš Lamr se na české výtvarné scéně pohybuje od šedesátých let 20. stol. V této době patřil k okruhu umělců, v jejichž díle se začal objevovat zájem o nové pojetí lidské figury, které se v našem prostředí přetransformovalo do tzv. „České grotesky…

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Duhové nebe

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 5.800 CZK (242 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    akvarel, tuš, papír, 1989, 40 x 55 cm, sign. DU A. Lamr 89, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 5.800 CZK (242 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Pseudofigura

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (121 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    akvarel, tuš, papír, 1983, 23 x 18,5 cm, sign. DU Lamr 83, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.900 CZK (121 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Chaba

    (1925-2009)

    Na Kampě

    Položka č.: 82

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    kolorovaná suchá jehla, 1990, 27,5 x 27,5 cm, sign. PD Karel Chaba 90, č. 8/35, soukromé studium

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook