• Kamil Lhoták

    Karel Sýs: Jan Neruda v Paříži

    Položka č.: 338

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Oldřich Kulhánek

    Lubomír Voleník: Mystérium náhody všedního dne

    Položka č.: 347

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    bibliofilie, 6 gr. listů v příloze, suchá jehla Jaroslav Klápště(pozůst. razítko), dřevoryt Vladimír Komárek(pozůst. razítko), sign. lept Oldřich Kulhánek, sign. serigrafie Antonín Střížek, sign. lept Karel Šafář, sign. litografie Karel Vysušil, obálka, úprava a podpis v tiráži M. Dyrynk, vydal Spol…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

  • Dalibor Chatrný

    (1925-2012)

    Jiří Wolker

    Položka č.: 342

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    bibliofilie, dřevoryty, sign. ve frontispisu a obálka D. Chatrný, vydal Oděvní průmysl, Prostějov 1960, nestr. (6s.), brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Salcmana a Boudy na ČVUT v Praze, prof. Silovského na AVU tamtéž, člen Klubu konkrétistů, TT klubu, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    Maxim Gorkij: Dívka a smrt

    Položka č.: 346

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    bibliofilie, 6 leptů a podpis v patitulu V. Sivko, podpis v patitulu překladatelky Z. Berákové, vydavatelstvo Mír - družstvení práce, Praha 1952, ex. 96/100, 40 s., volné listy v originální papírovém přebalu, okraje lehce roztřepené, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky na S…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID5**7 Historie příhozu

  • Karel Fleischmann

    (1897-1944)

    Prázdninová cesta

    Položka č.: 349

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    bibliofilie, 10x celostr. linoryt K. Fleischmann, úprava, obálka lino a tisk Karel Fiala, vydal Budivoj, České Budějovice 1929, pův. brož, 68 s., velmi dobrý stav, vzácně se vyskytující titul cestopisného deníku doplněný linoryty ve stylu Masereelovy exprese, Antikvariát Ostrovní, navštěvoval kresl…

    Aktuální cena: 8.300 CZK (346 €)

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    A. Mickiewicz: Sonety

    Položka č.: 353

    bibliofilie, 3x orig. lept, linoryt na obálce a úprava V. Sivko, tisk M. Pegrassi, přebásnil Vl. Holan, vydal SNKLHU, Praha 1957, volné listy v papírové obálce, ex. 500, 59 s., losinský ruční papír, velmi dobrý stav, celofánový přebal, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky na Státní grafické š…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    E. A. Poe: Havran

    Položka č.: 358

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)

    bibliofilie, orig. sign. celostr. dřevoryt ve frontispisu, bohatě zdobený titulní list a úvodní a závěrečná ilustrace v textu vše dřevorytem, kresba na obálce Fr. Kobliha, k vydání, jehož se již nedožil, připravil knihomil Jan Fučík, tisk a spolupráce na vydání Josef Cipra, vydala ve vzpomínce Julie…

    Aktuální cena: 13.810 CZK (576 €)

  • Karel Plicka

    (1902-1980)

    L. Baran: Karel Plicka. Profily (malé)

    Položka č.: 605

    album, 12 x fotografie K. Plicka, text v katalogu L. Beran, vydal Orbis, Praha 1962, text a soubor fotografií v přebalu, 38s., dobrý stav fotografií, přebal lehce poškozený, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Miroslav Hák, Václav Chochola a další

    Květen 1945

    Položka č.: 608

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)

    soubor 10 bromografií, J. Pacovký, S. Štochl, V. Chochola, K. Ludwig, F. Ondrášek, T. Honty, F. Illek, M. Hák, J. Jeníček a T. Honty, vydalo Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, 1960, k 15. výročí osvobození ČSR, náklad 3400 výtisků

    Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)

    Poslední dražitel: ID7**5 Historie příhozu

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Alex. Blok: Dvanáct - revoluční epos

    Položka č.: 360

    bibliofilie, kresby v přílohách a na obálce V. Mašek, úprava A. Chvála, překlad a doslov B. Mathesius, vyd. Plamja, Praha 1925, orig. brož, 53s., ob. při krajích pokrčená a drobně poškozená, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium na UMPRUM a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Jan Kavan

    (1905-1986)

    Podpis

    Položka č.: 398

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    podpis, 24 x 21 cm, podpis na papíře s vyobrazením autora, 1970, volný list, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

  • Karel Svolinský

    Korespondence s Dr. Ivanem Hrdinou

    Položka č.: 387

    dopis, pohlednice, 8x rukopisné psaní Dr. Ivanovi Hrdinovi, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Položka č.: 386

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    pohlednice, 10,5 x 14,5 cm, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

  • Různí autoři

    Konvolut korespondence s Dr. Hrdinou

    Položka č.: 391

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    10x dopis, Dalibor Chatrný, M. Houra, V. Fiala, Peterka, Flejšar a další

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

  • Různí autoři

    Položka č.: 390

    10x dopis, Hartingerová, Cipár, Hadlač, Hlava, Rusek, B. S. Urban, Gažovič

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Podpis

    Položka č.: 394

    podpis, 24,5 x 17 cm, podpis na papíře s vyobrazením autora, 22. 10. 1970, volný list, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

  • Arnošt Paderlík

    (1919-1999)

    Podpis

    Položka č.: 393

    podpis, 26,5 x 17 cm, podpis na papíře s vyobrazením autora, 9. 3. 1970, volný list, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Kysely na UMPRUM, člen a spoluzakladatel skupiny Sedm v říjnu, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

  • Karel Čapek

    (1890-1938)

    Podpis Karla Čapka

    Položka č.: 382

    podpis, podepsaný lístek ze 7. mistrovství světa v letech na lyžích, studium na FF UK v Praze a pařížské Sorbonně

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

  • František Gross

    (1909-1985)

    Položka č.: 384

    dopis s obálkou, 9 x 14 cm, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

  • Vít Obrtel

    (1901-1988)

    Ladislav Klíma: Utrpení knížete Sternnenhocha

    Položka č.: 100

    brož, obálka a vazba V. Obrtel, vyd. R. Škeřík, Praha, 1928, edice Plejada, pův. brož, 169s., vazba lehce rozlepena, uvolněné listy, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Max Beckmann

    (1884-1950)

    Stadtnacht IV

    Položka č.: 637

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    litografie, ruční papír, 18,9 x 16,2 cm, ilustrace ke knize Stadtnacht od Lili von Braunbehrens, vydal R. Piper and Company, Mnichov 1921 v počtu 500 kusů, součástí původního souboru bylo sedm ilustrací, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

  • Max Beckmann

    (1884-1950)

    Stadtnacht III

    Položka č.: 636

    litografie, ruční papír, 11 x 15,4 cm, ilustrace ke knize Stadtnacht od Lili von Braunbehrens, vydal R. Piper and Company, Mnichov 1921 v počtu 500 kusů, součástí původního souboru bylo sedm ilustrací, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

  • Max Beckmann

    (1884-1950)

    Stadtnacht II

    Položka č.: 635

    litografie, ruční papír, 19 x 14,7 cm, ilustrace ke knize Stadtnacht od Lili von Braunbehrens, vydal R. Piper and Company, Mnichov 1921 v počtu 500 kusů, součástí původního souboru bylo sedm ilustrací, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

  • Jindřich Mahelka

    (1919-1990)

    T. Smollett: Dobrodružství Rodericka Randoma

    Položka č.: 631

    kniha, vyd. SNKLHU, Praha, 1954, pův. clpl. vazba s obálkou, 423s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium na grafické škole v Pardubicích, žák prof. I. Kulece na Ukrajinské akademii výtvarných umění v Praze, žák prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

  • Jindřich Mahelka

    (1919-1990)

    Položka č.: 630

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    dřevoryt, 22 x 16,5 cm, 12x sign. dřevoryt J. Mahelka, návrhy ilustrací ke knize T. Smolletta Dobrodružství R. Randoma, vyd. SNKLHU, Praha, 1954, volné dvojlisty, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium na grafické škole v Pardubicích, žák prof. I. Kulece na Ukrajinské akademii výtvarných umění v …

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Zlatá sopka

    Položka č.: 570

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    kniha, pův. xylografcké ilustrace G. Roux, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1935, pův. nakladatel. polopl. zdobená vazba, 416s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Hvězda Jihu

    Položka č.: 569

    kniha, 8 čb. kvašových ilustrací Z. Burian, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1948, pův. nakladatel. polopl. zdobená vazba, 160s., drobně odřené hrany desek, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Josef Liesler

    Jos. Hora: Zápisky z nemoci

    Položka č.: 287

    bibliofilie, 5 x sign. litografie a obálka Jos. Liesler, vydal Melantrich, Praha 1946, cpl. vazba s ob., 92s., obálka při krajích odřená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Vladimír Komárek

    Pamětní list k narozeninám Vladimíra Komárka

    Položka č.: 256

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

  • Jindřich Pileček

    (1944-2002)

    12 leptů Jindřicha Pilečka

    Položka č.: 255

    bibliofilie, vydáno v Moravské Třebové roku 1987 v nákladu 100 číslovaných listů, tento má číslo 43, formát A4, žák prof. K. Svolinského, člen SČUG Hollar a UVU

    Aktuální cena: 4.100 CZK (171 €)

    Poslední dražitel: ID7**1 Historie příhozu