Aukční historie
SEZNAM AUTORŮ

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Vít Obrtel: Dvanáct textů

    Položka č.: 254

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 4 x lept J. Istlera, grafická úprava C. Istlerová, doslov R. Matys, k vydání připravil F. Janás, ex. 37/60, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Don Giovanni

    Položka č.: 35

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 10x sign. mědirytina C. Bouda, vyd. Supraphon, Praha, 1976, ex. 98/200 na ručním papíře z Velkých Losin, úv. pozn. J. Tomeš, volné listy v pův. clkž. pouzdře, zažloutlé okraje listů, jinak velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Uměle…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID7**2 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Olomouc

    Položka č.: 34

    Vyvolávací cena: 6.600 CZK (275 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kamenorytina kolorovaná litografií, 32 x 42,5 cm, sign. PD Cyril Bouda, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 6.600 CZK (275 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    České Budějovice

    Položka č.: 33

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    lept, 23 x 39,5 cm, sign. PD C. Bouda, č. 179/200, při okrajích místy mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Náhodný svědek

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha s podpisem, podpis na patitulu J. Kolář, vyd. Mladá fronta, Praha, 1964, obs. Křestný list, Sedm kantát, Limb a jiné básně, Ódy a variace, Dny v roce, pův. clpl. vazba s ob., 198s., stav knihy velmi dobrý, ob. při okrajích lehce opotřebena, antiqari.at Radhošťská, zakladatel Skupiny 42, člen U…

    Aktuální cena: 1.300 CZK (55 €)

    Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Gersaints Aushängeschild

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, soubor 30 grafických básní Gersaintův vývěsní štít inspirovaný světovými i českými výtvarníky (např. Calder, Dubuffet, Duchamp, Kandinsky, Klee, Kupka, Lissitzky, Malevich, Miró, Mondrian, Moholy-Nagy, Rothko, Pollock, Šíma, Vasarely), německá verze, vyd. Svoboda, Praha, 1966, upr. S. K…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojmír Vokolek

    (1910-2001)

    Charles DOrléans: Modlitba o pokoj

    Položka č.: 286

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, dřevoryt za titulem a 4 viněty V. Vokolek, přel. Boh. Reynek, tisk Vladimír Vokolek a synové, věnování na patitulu Vladimír a Anna Vokolkovi, kteří sbírku vydali jako novoročenku pro své přátele, Pardubice 1937, sešit, nestr. (12s.), papír Pannekoek, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrov…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    Jaroslav Seifert: Tři romance o víně

    Položka č.: 239

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie se čtyřmi původními suchými jehlami, 19 x 12 cm, 60/200, Vytiskl V. Bujárek, Praha 1956, druhý svazek edice Kamej, 56 str. Tištěno na chamois ručním velínu. 4 suché jehly a ilustrace K. Svolinský. S podpisy autora a ilustrátora v tiráži. Volné dvoulisty v pův. pap. obálce., Antikvariát D…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Muzika

    (1900-1974)

    F. Šmejkal: František Muzika

    Položka č.: 241

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, 30,5 x 23,5 cm, originální linoryt - Larva I., vyd. Odeon, Praha, 1966, clpl. vazba bez obálky, 240s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Loukoty, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Körber

    (1862-1925)

    V. Hálek: Večerní písně

    Položka č.: 117

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, clpl. nakladatelská vazba se černostříbrnou kresbou a zlaceným písmem, návrh vazby a portrét autora ve frontispisu P. Körber, ilustrace v textu A. Liebscher, K.V. Muttich, F. Slabý, K. Štapfer, J. Ulrich a P. Körber, stříbrná ořízka, vazbu provedli Vilka a Karásek, vydal I.L. Kober, Praha 19…

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vít Obrtel

    (1901-1988)

    V. Nezval: Diabolo

    Položka č.: 82

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, obálka a úprava V. Obrtel, ed. Olymp, sv. 5, vytiskla Legiografie, vyd. Nakladatelství Vaněk & Votava, Praha 1926, brož, nestr. (28), japan, ex. 474/550, obálka mírně zašlá, v horní části drobně poškozená, na hrbětu drobné oděrky, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    S.K. Neumann: Kniha lesů, vod a strání

    Položka č.: 81

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, obálka a osm obrázků J. Čapek, vyd. Fr. Borový, Praha, 1938, brož, 141s., obálka při krajích lehce otřepená, na povrchu mírně zašlá, několik uvolněných listů, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Marcelino a Boroneli: Vlaští loupežníci při moři

    Položka č.: 313

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 11x sign. dřevoryt, 11x drobný dřevot Zd. Mézl, úprava M. Kopřiva, vydal Albatros, Praha 1969 , volné listy v obálce, ex. 83/300, mírně zažloutlá obálka, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: ID6**0 Historie příhozu

  • Adolf Jelínek Alex

    (1890-1957)

    Dva falešné obrázky

    Položka č.: 198

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 2x lept a podpis na předsádce A.J. Alex, vyd. edice Equiria, Praha, 1937, pův. svázané archy v ob., 27s., při horním okraji vyspravená obálka, krásný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na UPŠ v Praze, žák prof. A. Janka na Akademii v Mnichově a prof. M. Švabinského na AVU v Praze, čl…

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID6**8 Historie příhozu

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    Jednadvacet : 17.12.1938

    Položka č.: 86

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, faksimile původního soukromého vydání z r. 1938, soubor 21 originálních kolorovaných erotických kreseb Toyen vytvořený v roce 1938 na objednávku Bohuslava Brouka jako svatební dar pro jeho bratra Jaroslava, doslov Karel Srp, Edice 69, vydal Torst, Praha 2002, brož, 71 s., , velmi dobrý …

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Jiří Kolář 1914 - 2002, Běla Kolářová

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    brož, 2x katalog k výstavě, text ve finštině a švédštině, vzadu anglický překlad, texty Petr Řehoř a Jiří Machalický, vydalo Amos Anderson Art Museum, Helsinky 2003, 160 + 63 s., brož., originální ochranné pouzdro z vlnitého kartonu, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, čle…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    P. F. 1978

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    podpis na pohlednici, 14,5 x 10,5 cm, sign. Jiří Kolář, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    F. Slang: Křižník Potěmkin

    Položka č.: 88

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, fotomontážní ob. s použitím snímku z Ejzenštejnova filmu Křižník Potěmkin K. Teige, vyd. J. Fromek, Praha, 1926, ed. Odeon, obs. 10 čb. vyobr. z filmu a 5 pův. snímků z r. 1905, pův. brož, 75s., ob. v dolní části vyspravena, lehce otřepené okraje, jinak velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťsk…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID7**4 Historie příhozu

  • Štěpán Dančo

    (1963)

    T. Kyrö: Mrzout -Na mopedu a Trativod

    Položka č.: 619

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    tuš, papír, 2x originální návrh ilustrace, sign. autorem, r. 2018, ilustrace ke knize Mrzout, vyd. Argo, Praha, 2017, kapitoly Na mopedu a Trativod, str. 114.a 47., sign. kniha je součástí nabídky, pevná vazba, 173s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Miroslav Hák

    (1911-1978)

    Očima - svět kolem nás

    Položka č.: 614

    Vyvolávací cena: 1.700 CZK (71 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, 23 x 20,5 cm, 46 reprodukovaných čb. fotografií z let 1935-1945, báseň Jíří Kolář, české a anglické texty, vyd. Československé filmové nakladatelství, Praha, 1947, pův. brož, tři dvojlisty uvolněny, lehce natržený hřbet ve spodní části, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, člen Skupiny 42 a SVU …

    Aktuální cena: 1.700 CZK (71 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Chochola

    (1923-2005)

    Nábřeží

    Položka č.: 613

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    autorizovaný laser print A4, 1943, 21,9 x 17,2 cm, značeno zezadu Václav Chochola archive, autorizovaný laserový tisk na ušlechtilém papíře velikosti A4. Podkladem je originální fotografie z původního negativu z archivu V. Chocholy. ( Archiv B&M Chochola ) – Blanka a Marek Chochola - Majitelé a sp…

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neznámý autor

    Pohlednice s podobiznami Vítězslava Nováka a Leoše Janáčka

    Položka č.: 612

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    3 x bromografie Vítězslava Nováka, 2 x bromografie Leoše Janáčka, 14 x 8,5 cm

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu

  • Martin Benka

    Konvolut reprodukcí návrhů knižních obálek

    Položka č.: 611

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    43 x tisk

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: ID5**8 Historie příhozu

  • Martin Benka

    Konvolut signovaných fotografických reprodukcí

    Položka č.: 610

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    15 x fotografie reprodukcí, 1 x dobová fotografie, konvolut fotografií popsán Martinem Benkou, razítka Martin Benka Turč. Sv. Martin, fotografie vloženy do Benkou posané obálky, rozměry cca 18 x 12 cm

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu

  • Štěpán Dančo

    (1963)

    P. Tureček: Vlasy se vrací

    Položka č.: 626

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, podpis Š. Dančo, 26.9.2022, vyd. Meander, Praha, 2017, pův. pevná vazba, 81, výborný stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Konstantin Biebl: S lodí jež dováží čaj a kávu

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, typografie Karel Teige, vyd. Odeon, r. 1928, druhé vydání, clpl. pevná převazba, pův. ob. vevázána, 63s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Levé fronty, mluvčí Skupiny surrealistů

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Za socialistickou architekturu

    Položka č.: 91

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, sborník redigoval Karel Teige, autoři: teige, Krejcar, Štursa, Voženílek aj., vyd. péčí svazu socialistických architektů, Praha, 1933, clpl. červená převazba, 240s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, čl…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Josef Šimon: Píseň

    Položka č.: 350

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, podpis básníka, 4 sign. litografie P. Roučka, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1987, volné listy v originálním papírovém přebalu, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, čl…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Rudolf Matys: Před Ortenovým rodným domem

    Položka č.: 194

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, sign. litografie ve frontispisu O. Kulhánek, vyd. Nadace Lyra Pragensis, Praha, 1995, ex. 24/200 na papíru Hollar, pův. sešit, 17s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    R. - J. Moulin Aragon: Jiří Kolář

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    brož, podpis JK na titulu, ilustrace, vyobrazení objektů, koláží, typografických básní, rozhovory a biografie J. Koláře, edice Bibli Opus, vydal Georges Fall, Paříž 1973, brož., 61s., zašpiněná a lehce poškozená vazba , Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Kři…

    Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)

    Poslední dražitel: ID5**8 Historie příhozu

Instagram

Facebook