• Alfréd Justitz

    (1879-1934)

    Eroticky motiv

    Položka č.: 104

    Vyvolávací cena: 7.900 CZK (330 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    akvarel, papír, 1920, 18,5 x 24,5 cm, rám, žák prof. J. Kotěry na Českém škole techické v Praze, M. Pirnera a F. Thieleho na AVU v Praze, poté studium na akademiích v Karlsruhe a Berlíně, člen skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes

    Aktuální cena: 7.900 CZK (330 €)

  • Marko Čermák

    Rychlé šípy

    Položka č.: 102

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    serigrafie, 2020, 34,5 x 49,5 cm, sign. LD Marko Čermák, č. 90/100, studium na Vysoké škole pedagogické v Praze

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

  • Zdeněk Daněk

    Pařízek z Jevan

    Položka č.: 76

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    olej, překližka, 2003, 30 x 41,5 cm, sign. vzadu Z. Daněk, rám, v 90. letech studoval na výtvarné škole Václava Hollara v Praze a poté působil v ateliérech malby a filmové a televizní grafiky na Vysoké škole umělecko-průmyslové. Následně se usadil v ateliéru prof. Berana na Akademii výtvarných umění…

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

  • Marko Čermák

    Bratrstvo Kočíčí pracky

    Položka č.: 101

  • Jan Jedlička

    Padole

    Položka č.: 87

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    mezzotinta, 1987, 11 x 9,8 cm, sign. PD Jan Jedlička 87, č. II/11/16, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

  • Alena Anderlová

    Papoušek

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    olej, plátno, 40 x 50 cm, sign. LD a zezadu Anderlová, absolventka pražské AVU, žákyně prof. A. Střížka a prof. M. Rittsteina

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

  • František Hodonský

    Kyselé trávy

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)

    olej, plátno, 2020, 60 x 80 cm, sign. DU HODONSKÝ 2020, lišta, žák prof. V. Hrocha na SUPŠ v Uherském Hradišti a F. Jiroudka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Setkání

    Položka č.: 73

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    tuš, papír, 30 x 20,5 cm, dole text:- Zatím se jí moc nepodobá. Je to nemluvně., na zadní straně značeno autorským razítkem NEPRAKTA, výřez pasparty 23 x 17,5 cm, mírně zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Továrna

    Položka č.: 72

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    tuš, běloba, papír, 1948, 33 x 45,1 cm, rám, papír eco H, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Bendy a A. Strnadela na VŠUP v Praze, působil ve studiu Bratři v triku pod vedením J. Trnky

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Továrna

    Položka č.: 71

    tuš, papír, 1948, 33 x 45,1 cm, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Bendy a A. Strnadela na VŠUP v Praze, působil ve studiu Bratři v triku pod vedením J. Trnky

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Položka č.: 61

    Vyvolávací cena: 52.000 CZK (2.167 €)

    olej, překližka, 47,5 x 38,5 cm, rám, malíř Andrej Bělocvětov prokázal svůj talent již v brzkém mládí. Na Akademii výtvarných umění v Praze byl přijat bez zkoušek a v 17 letech se stal hostem Umělecké besedy. V mládí maloval krajiny a zátiší, v nichž kladl důraz především na barvu a tvar. Pod vlivem…

    Aktuální cena: 52.000 CZK (2.167 €)

  • Josef Liesler

    Fašistická gesta

    Položka č.: 60

    Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.709 €)

    olej, překližka, 1948, 35 x 49,5 cm, sign. DU Liesler 48, na zadní straně štítek s popisem a razítko VYSTAVENO V MÁNESU 1948, Josef Liesler patří mezi nejvýraznější postavy českého výtvarného umění dvacátého století. Byl členem skupin Sedm v říjnu, Spolku výtvarných umělců Mánes, Sdružení českých um…

    Aktuální cena: 65.000 CZK (2.709 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Usedlost v podvečer

    Položka č.: 56

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)

    olej, sololit, 1984, 39,5 x 120 cm, sign. PD František Říha 84, Vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, byl žákem prof. Boudy, Lidického a Salcmana. Výrazně se prosadil také jako ilustrátor dětských knih. Člen výtvarné skupiny Radar, která oficiálně vznikla v roce 1960 a mezi jejíž členy patří, jak…

    Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Z cyklu z mikrosvěta

    Položka č.: 65

    Vyvolávací cena: 8.500 CZK (355 €)

    Aktuální cena: 8.500 CZK (355 €)

    Poslední dražitel: ID4**0 Historie příhozu

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Z cyklu z mikrosvěta

    Položka č.: 64

  • František Říha

    (1910-1986)

    Obzor

    Položka č.: 58

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    olej, sololit, 20 x 62 cm, sign. LD František Říha, rám, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Molo

    Položka č.: 57

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)

    olej, sololit, 50 x 45 cm, sign. PD František Říha, rám, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž

    Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)

    Poslední dražitel: ID5**7 Historie příhozu

  • František Říha

    (1910-1986)

    Noční nábřeží

    Položka č.: 55

    Vyvolávací cena: 16.500 CZK (688 €)

    olej, sololit, 50 x 33 cm, sign. LD František Říha, vzadu autorský štítek s popisem, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž

    Aktuální cena: 16.500 CZK (688 €)

    Poslední dražitel: ID4**7 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    Kudlanka denní

    Položka č.: 54

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    olej, plátno, 2010, 54,5 x 65 cm, sign. PD Načeradský, rám, Načeradského kudlanky se staly od poloviny sedmdesátých let poznávacím znamením malířovy tvorby a nejvyhledávanějším námětem mezi sběrateli. Autorův oblíbený slogan, že žena je silnější pohlaví, můžeme v nabízeném obraze číst velmi přesvědč…

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)

  • Josef Mžyk

    Ženský akt u křesla

    Položka č.: 51

    Vyvolávací cena: 36.000 CZK (1.500 €)

    olej, plátno, 1975, 59 x 39 cm, sign. DU Mžyk 75, rám, vzadu věnování Dr. Jaroslavu Skorkovskému, žák prof. V. Tittelbacha a L. Čepeláka na AVU v Praze, poté prof. O. Debré na École des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar a Nového sdružení pražských umělců

    Aktuální cena: 36.000 CZK (1.500 €)

  • Josef Mžyk

    Ženský akt

    Položka č.: 49

    Vyvolávací cena: 8.200 CZK (342 €)

    akvarel, tužka, papír, 1974, 60 x 50 cm, sign. PD Mžyk Josef 1974, rám, žák prof. V. Tittelbacha a L. Čepeláka na AVU v Praze, poté prof. O. Debré na École des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar a Nového sdružení pražských umělců

    Aktuální cena: 8.200 CZK (342 €)

  • Jiří Načeradský

    Dvě ležící

    Položka č.: 45

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Figures

    Položka č.: 41

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: ID4**8 Historie příhozu

  • Victor Vasarely

    (1906-1997)

    Položka č.: 35

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)

    serigrafie, 36,5 x 36,5 cm, sign. PD Vasarely, rám, č. 64/90, malíř, grafik a  sochař maďarsko-francouzského původu, studium grafiky u Sándora Bortnyika v Budapešti, jeden z předních představitelů opartu a kinetického umění. Za svého života Vasarely experimentoval hned s několika uměleckými proudy. …

    Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)

    Poslední dražitel: ID3**4 Historie příhozu

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Zasněžené včelí úly

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    lept, 1917, 24,5 x 24,5 cm, sign. PD T. F. Šimon, Vydáno 150 listů, Klub přátel umění, Brno. Uvedeno pod č. 284 v soupisu grafického díla na tfsimon.com. Na zadní straně značeno razítkem Doc. Dr. Karel Wachsmann, zažloutlý papír a při pravém okraji mimo tisk natržený papír, Antikvariát Dlážděná, žák…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Dynamicky

    Položka č.: 47

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)

    Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Hmotičky

    Položka č.: 46

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)

    Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)

  • Jiří Načeradský

    Dvě kudlanky

    Položka č.: 44

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    akvarel, uhel, papír, 2006, 66 x 51 cm, sign. DU Načeradský 2006, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

  • Jiří Načeradský

    Mladý muž

    Položka č.: 43

    kvaš, tuš, papír, 1989, 59 x 43 cm, sign. DU Načeradský 89, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

  • Jiří Sopko

    Položka č.: 42

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.667 €)

    akvarel, pastel, ruční papír, 1993, 41,5 x 28,5 cm, sign. PD Sopko 93, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Pelce, člen Volného sdružení 12/15, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.667 €)