• Josef Istler

    (1919-2000)

    Položka č.: 409

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00

    lept, 17,7 x 11,7 cm, sign. PD istler, pasparta, č. 22/50, mírně zažloutý papír, poškozená pasparta, Antikvariát Dlážděná, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: ID9**4 Historie příhozu

  • Karel Demel

    Maska

    Položka č.: 402

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    mezzotinta, 1977, 23,5 x 18 cm, sign. PD Karel Demel 77, pasparta, E.A., žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

  • Jiří Mocek

    Příběh

    Položka č.: 84

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    olej, plátno, 2006, 54 x 74 cm, sign. PD Mocek, rám, vzadu popsáno. Studoval scénickou techniku u J. Šáchy na Střední uměleckoprůmyslové škole v letech 1960–64. Od poloviny 60. let se začal intenzivně věnovat volné kresbě a malbě. Autor bývá řazen mezi imaginativní malíře, jeho obrazy se přibližují …

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)

  • Václav Tikal

    (1906-1965)

    Objekty

    Položka č.: 83

    Vyvolávací cena: 39.000 CZK (1.625 €)

    tuš, akvarel, papír, 1965, 50x 34 cm, sign. DU Tikal 65, rám, žák prof. J. Obrovského a V. Nechleby na AVU v Praze, člen Skupiny Ra, SVU Mánes, Nové skupiny K. Teigeho

    Aktuální cena: 39.000 CZK (1.625 €)

    Poslední dražitel: ID6**7 Historie příhozu

  • Kamila Ženatá

    Axis Mundi (Střed světa)

    Položka č.: 82

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    olej, plátno, 2022, 40 x 40 cm, sign. DU Kamila Ženatá, žákyně L. Čepeláka

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

    Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    Venuše pastózní

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (1.000 €)

    olej, plátno, 2005, 31,5 x 45,5 cm, sign. PD Načeradský 2005, rám, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem. Námět ženy v různých podobenstvích se prolíná celým Načeradského dílem. Vedle realistických vyobrazení podle fotografií překvapoval Načeradský zpodobením žen …

    Aktuální cena: 24.000 CZK (1.000 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Krajina I

    Položka č.: 72

    Vyvolávací cena: 47.000 CZK (1.959 €)

    olej, komb. tech., karton, 1990, 28 x 35 cm, sign. PD istler 90, rám, vzadu razítko autora a popis, ukázka z díla jednoho z nejvýraznějších představitelů české poválečné abstrakce, představitele českého surrealismu a později informelní malby, která se stala v závěru 50. let hlavní tendencí neoficiál…

    Aktuální cena: 47.000 CZK (1.959 €)

  • Radim Malát

    (1930-1997)

    Stavba Břevnovské polikliniky

    Položka č.: 71

    Vyvolávací cena: 110.000 CZK (4.584 €)

    olej, plátno, 1962, 90 x 110 cm, dílo originálního českého umělce, jenž vystudoval na Pedagogické fakultě UK u C. Boudy, M. Salcmana a K. Lidického. Maláta během tvůrčího období ovlivnily různé styly: geometrická abstrakce i někteří umělci jako F. Gross či F. Hudeček. Zlom v jeho tvorbě nastal po vs…

    Aktuální cena: 110.000 CZK (4.584 €)

  • Jaroslav Klápště

    (1923-1999)

    Horská krajina v zimě

    Položka č.: 70

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    olej, sololit, 1996, 32,5 x 42,5 cm, sign. PD Klápště, rám, na rámu drobné oděrky, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Tichého a E. Filly, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Za oknem

    Položka č.: 65

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)

    akvarel, tuš, papír, 1983, 23,5 x 19 cm, sign. DU Lamr 83, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Geometrická spirála

    Položka č.: 64

    Vyvolávací cena: 2.400 CZK (100 €)

    akvarel, papír, 1993, 30 x 21 cm, sign. PD A. Lamr 93, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.400 CZK (100 €)

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Alfa a Omega

    Položka č.: 63

    akvarel, papír, 1992, 20,5 x 29,5 cm, sign. PD A. Lamr 92, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Sbírka motýlů

    Položka č.: 58

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    koláž, papír, 1969, 31,2 x 25 x 3 cm, rám, Kopie mimo číslovanou edici. Jako podklad pro barevné vyobrazení použil Jiří Kolář ve své koláži ofsetovou reprodukci malby od Paula Klee. Uloženo v rámovací kastli., na papíře místy drobné stopy po lepidle vzniklé pravděpodobně při výrobním procesu. Celkov…

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

  • Eduard Ovčáček

    (1933-2022)

    Jádro

    Položka č.: 56

    Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.709 €)

    kvaš, koláž, tuš, karton, 1981, 59,5 x 42 cm, sign. LD E. Ovčáček, rám, z důvodu rámování bude položka k vidění 23. 2. 2023. Eduard Ovčáček se ve své tvorbě zabýval malbou, grafikou, koláží, plastikou, vizuální a konkrétní poezií, lettristickou fotografií, akcemi a instalacemi. Jeho prvořadým mediem…

    Aktuální cena: 65.000 CZK (2.709 €)

  • Věra Heřmanská

    (1926-2002)

    Paříž

    Položka č.: 55

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)

    olej, karton, 60. léta, 99 x 68 cm, rám, absolventka VŠUP v Praze u prof. Filly a prof. Muziky. Heřmanská působila v tvůrčí skupině Trasa a později ve skupině Radar, která vznikla v roce 1960 a volně navazovala na tvorbu Skupiny 42 v duchu poetizace civilismu a zaujetí pro technicistní a industriáln…

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Položka č.: 54

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.334 €)

    olej, akryl, karton, 1972, 44,5 x 32,5 cm, sign. NU Bělocvětov 72, rám, malíř Andrej Bělocvětov prokázal svůj talent již v brzkém mládí. Na Akademii výtvarných umění v Praze byl přijat bez zkoušek a v 17 letech se stal hostem Umělecké besedy. V mládí maloval krajiny a zátiší, v nichž kladl důraz pře…

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.334 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Obzor

    Položka č.: 51

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (313 €)

    olej, sololit, 23 x 42 cm, sign. PD František Říha, rám, vzadu autorský štítek s popisem. František Říha vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, studoval u prof. Boudy, Lidického a Salcmana. Byl členem výtvarné skupiny Radar, která oficiálně vznikla v roce 1960 a mezi jejíž členy patřili bývalí čle…

    Aktuální cena: 7.500 CZK (313 €)

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Položka č.: 47

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (396 €)

    tuš, akvarel, papír, 1979, 43 x 31 cm, sign. PD Zívr 1979, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. H. Johnové na VŠUP v Praze, člen Skupiny 42, Tvůrčí skupiny Radar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 9.500 CZK (396 €)

    Poslední dražitel: ID4**0 Historie příhozu

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Položka č.: 46

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Položka č.: 45

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Akt - Černé na Bílém

    Položka č.: 41

    Vyvolávací cena: 28.500 CZK (1.188 €)

    muchláž, 1979, cca 26 x 25 cm, sign. PD J Kolář 79, adjustováno v plexiskle, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 28.500 CZK (1.188 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Akt - Černé na Bílém

    Položka č.: 40

    muchláž, 1979, cca 30 x 20 cm, sign. PD J Kolář 79, adjustováno v plexiskle, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

  • Jiří Načeradský

    Rosnička

    Položka č.: 36

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)

    olej, plátno, 2006, 80 x 61 cm, sign. PD Načeradský 2006, rám, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, Jiří Načeradský se proslavil jako představitel Nové figurace šedesátých let. I v další tvorbě opouštěl figurativní námět zcela výjimečně, především věčné téma žen…

    Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)

  • Jiří Načeradský

    Dvě tanečnice

    Položka č.: 35

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    akvarel, tuš, papír, 2002, 29,5 x 41,5 cm, sign. uprostřed Načeradský 2002, sign. PD Načeradský, Posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

  • Jiří Načeradský

    Ufonky při siestě

    Položka č.: 34

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    akvarel, tuš, papír, 1979, 45 x 32,5 cm, sign. PD Načeradský 1979, Posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

  • Jiří Načeradský

    Malý svůdník

    Položka č.: 33

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    tužka, akvarel, karton, 1975, 34 x 24 cm, sign. PD Načeradský 1975, Posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

  • Ladislav Čepelák

    (1924-2000)

    Pole s topolem

    Položka č.: 31

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    akvatinta, 1974, 24,7 x 46,8 cm, sign. PD Čepelák 1974, č. 34/200, DU popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Rady, V. Silovského, V. Nechleby a J. Želibského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 2.600 CZK (109 €)

    Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu

  • Tomáš Bím

    Tramvaj

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 7.900 CZK (330 €)

    litografie, 2019, 48 x 38 cm, sign. DU Tomáš Bím 19, rám, č. 60/83, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 7.900 CZK (330 €)

  • Tomáš Bím

    Dům

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 6.900 CZK (288 €)

    litografie, 2020, 48 x 37 cm, sign. DU Tomáš Bím XX, rám, č. 46/65, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 6.900 CZK (288 €)

  • Tomáš Bím

    Červený stan

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    litografie, 2014, 21,5 x 15 cm, sign. DU Bím 14, č. 123/180, Antikvariát Dlážděná, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)