• Iamblichos z Chalkidy

    (245-325)

    O mysteriích egyptských

    Položka č.: 549

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, vyd. Sfinx, Praha, 1922, překl. Jaroslv Matoušek, clpl. vazba, 178s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Album nálepek Solo

    Položka č.: 543

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    album, 22 x 30 cm, cca. 1400 výročních samolepet firmy Solo Lipník a Sušice, album obsahuje nálepky mnoha témat a žánrů, např: dílo M. Alše, Varšavská smlouva, pražské restaurace a hospody, Dějiny umění, pravěk, spisovatelé, doprava, Zoo Praha, letadla aj., pův. clpl. album, dobrý stav, Antikvariát …

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

  • Různí autoři

    Konvolut moravských folklorních vzorů

    Položka č.: 541

    25 x kombinovaná technika, tempera, papír

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

    Balíček hracích karet

    Položka č.: 540

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    32 x tisk, papír, 10,5 x 6 cm, hrací karty z tiskárny Jana Rittera v Sirkové ulici v Praze

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

    Balíček hracích karet

    Položka č.: 539

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

  • Josef Hanka

    (1910)

    Pražské pohledy (kalendář)

    Položka č.: 537

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    12x reprodukce fotografií, 1. polovina 20. století, 23 x 27 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

  • Karel May

    (1842-1912)

    Das Buch der Liebe

    Položka č.: 563

    kniha, první vydaná kniha Karla Maye byť není autorem veškerého textu, kniha vyšla anonymně, vyd. Münchmeyer, Dresden, 1876, chromolitografie ve frontispisu, polopl.vazba, 208s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

  • František Kubišta

    (1897-1971)

    Súlovské skály

    Položka č.: 279

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    bibliofilie, 11 dřevorytů, obálka a titulní list Fr. Kubišta, vydala Lud. Hamsíková, Velká Bytča 1923, vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně, brož., zažloutlé listy, obálka přeložená, při okrajích poškozená a slepená, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Maxmilián Švabinský

    K. Herain: Malíř Max Švabinský. Dvacet pět obrazů s poznámkami o životě a díle

    Položka č.: 283

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    bibliofilie, 24 reprodukcí + 1 litografie Turnovská krajina M. Švabinský, studie K. Heraina Poznámky o životě a díle, úprava O. Menhart, vydal ELK, Praha 1945, volné listy v deskách, ruční papír Beehive 1895, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akade…

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

  • Maxmilián Švabinský

    Matějček, Antonín - Max Švabinský Popisný seznam grafického díla 1933-1942

    Položka č.: 282

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    bibliofilie, 5 x sign. orig. litografie M. Švabinský, soupis díla uspořádal a text napsal Ant. Matějček, vydal SČUG Hollar, Praha 1942, volné listy v deskách, 55 s. + 26 čb. příloh, desky zažloutlé, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii …

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

  • Pavel Sukdolák

    (1925-2022)

    23. září 1901- 10. ledna 1986

    Položka č.: 253

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    bibliofilie, 1x signovaný grafický list P. Sukdolák, 1x fotografie J. Seiferta, u příležtosti stých narozenin J. Seiferta, vydal Z. Šíma a P. Mach, autor fotografie J.Seiferta je K. Kestner náklad 120 číslovancýh ks, tento má č. 16/100, velikost A4

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

  • Ladislav Klíma

    (1878-1928)

    Filosof z předměstí: Dialog o ničem a o všem

    Položka č.: 99

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    brož, vyd. Knihkupectví a nakladatelství Všeslovanské expedice B. Havlíček, Praha, 1923, pův. obálka a papírový přebal, 40s., několik uvolněných listů, výborný stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

  • Václav Špála

    (1885-1946)

    Božena Němcová: Babička

    Položka č.: 274

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (396 €)

    Aktuální cena: 9.500 CZK (396 €)

  • Zdeněk Sýkora

    (1920-2011)

    Letná XL

    Položka č.: 273

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    kniha, 67 x 11,5 cm, vydala Galerie Zdeněk Sklenář, Praha 2009, 52 s., clpl. vazba s obálkou, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Vysoké škole báňské v Příbrami, na VŠAPS ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, F. Kovárny, K. Lidického, M. Salcmanna a V. Denksteina na PedF…

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

  • Václav Fencl

    Soubor Futurist

    Položka č.: 272

    13 x dřevoryt, 2015, 29,5 x 41,5 cm, sign. PD V. Fencl 2015, soubor třinácti grafických listů, antiqari.at Radhošťská

  • František Dlouhý

    (1852-1912)

    Brouci

    Položka č.: 530

    kniha, soustavný popis nejdůležitějších čekých brouků s návodem, kterak zakládati sbírky broukův, 7 rytin, 20 barevných chromolitografických tabulí, 500 vyobrazení v textu, vyd. I. L. Kober, Praha, 1911?, pův. pevná vazba, 201s., několik listů a jedna chromolitografie uvolněna, jinak velmi dobrý sta…

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Loď : 5.II.1952

    Položka č.: 50

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    sešit, text a grafická úprava Vladimír Boudník, edice Explosionalismus, 2. sv., vydala Inverze, Praha (1990), nestr. (26), sešit, desky z průmyslového smirkového papíru, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Státní grafické škole v Praze

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    K poctě zbraň praporu

    Položka č.: 49

    bibliofilie, 19 x 12 cm, 5x sign. čtyřbarev. litografie C. Bouda, volné listy v obálce, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Cyril Bouda

    Milá sedmi loupežníků

    Položka č.: 48

    bibliofilie, 3x orig. sign. lept, úprava a vazba C. Bouda, podpis v titulu Viktor Dyk, tisk M. Pegrassi, vazba Ant. Tvrdý, vydal Fr. Topič, Praha 1927, pergamen. vazba se zlac. tiskem, 48s., ex. 187/500, ruční papír Van Gelder, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, …

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Cyril Bouda

    J. Rašín: O knihách a lidech

    Položka č.: 45

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Cyril Bouda

    Viktor Dyk: Giuseppe Moro

    Položka č.: 44

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    K. Leger: Balada o mrtvém ševci a mladé tanečnici

    Položka č.: 39

    bibliofilie, 5x mědiryt, úprava a podpis s věnováním Fr. Koblihovi C. Bouda, doslov Arne Novák, vydal Josef Zach, Kolín 1934, brož s ob., 20s., papír Holland, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

  • Cyril Bouda

    Josef Kopta: Kratochvílné děje z naší vlasti

    Položka č.: 38

    kniha, podpis na patitulu a ilustrace C. Bouda, vydalo Svobodné slovo - Melantrich, Praha 1957, 453 s., clpl. vazba s obálkou, při okrajích obálka lehce zašpiněná a potrhaná, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

  • Karel Hynek Mácha

    (1810-1836)

    Máj

    Položka č.: 37

    bibliofilie, frontispis a výzdoba C. Bouda, vyd. Erna Janská, Praha, 1927, ed. Hyperion, vázal A. Tvrdý, tisk Kryl a Scotti v Novém Jičíně, pův. clkžn. vazba, 89s., zlacená horní ořízka, odřené růžky desek, na patitulu vepsáno nesouvisející věnov., jinak velmi dobře zachováno, antiqari.at Radhošťská

  • Miloslav Švandrlík

    (1932-2009)

    Černí Baroni aneb válčili jsme za čepičky

    Položka č.: 61

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    sešit, strojopis, vydalo Kaligrafické souručenství s.r.o., vydání první, 10 výtisků, 252 s., volné listy v papírových deskách, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Městečko, kde se zastavil čas

    Položka č.: 57

    sešit, strojopis, 1973, 124 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

  • Ludvík Vaculík

    (1926-2015)

    Morčata

    Položka č.: 56

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    kniha, strojopis, 1981, 175 s., clpl. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: ID2**5 Historie příhozu

  • Milan Knížák

    Asi básně

    Položka č.: 55

    sešit, strojopis, 1982, 31 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy a M. Salcmana na PedF UK v Praze, poté prof. K. Müllera, O. Oplta a V. Trefila na VŠUP v Praze, člen Fluxus, hnutí Aktual a skupiny Aktuální umění

  • Ludvík Vaculík

    (1926-2015)

    Český snář

    Položka č.: 53

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    kniha, podpis L. Vaculík, čb. fotografie v textu, strojopis, 1982, 647 s., clpl. vazba, prasklá vazba, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 6.600 CZK (275 €)

  • Bedřich Fučík

    (1900-1984)

    Sedmero zastavení

    Položka č.: 66

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    kniha, s podpisem Bedřicha Fučíka na tit. listě, samizdatové vydání z edice Kvart, navazuje na vydání z edice Rukopisy VBF (připravoval Jan Vladislav), 1975, tvrdé papírové desky, čtvercový formát, poměrně dobře čitelný opis, 101s., dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)