-
Bohuslav Reynek
(1892-1971)
Pietá
Položka č.: 147Vyvolávací cena: 27.000 CZK (1.125 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, sign. lept B. Reynek (10,2 x 7,2cm) ve frontispisu, vyd. Zdeněk Řezníček, Kroměříž, 1940 (Sáňka uvádí 1941), ed. Magnificat, tisk grafického listu Alessandro de Pian, 200 výtisků, pův. brož, 56s., několik uvolněných archů, drobně opotřebená ob., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská,…
Aktuální cena: 27.000 CZK (1.125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Šíma
(1891-1971)
Louis Delluc: Lidé z baru
Položka č.: 149Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, ručně kolorované přednostní vydání, všechny ilustrace ručně koloroval Josef Šíma, podpis na patitulu, kolorovaná značka edice na titulu, na předním patitulu podpis Šímův, 32 ručně akvarelem kolorovaných Šímových ilustrací (z toho deset celostránkových). Původní s Šímovou ilustrací na př…
Aktuální cena: 86.000 CZK (3.584 €)
Poslední dražitel: ID3**0 Historie příhozu
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Otokar Březina: Ruce
Položka č.: 158Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 27 x 20 cm, 13 barev. dřevorytů J. Váchal, značeno v tisku, tisk F.J. Müller, vydal ELK, Praha 1943, volné listy v polopl. deskách, ed. Ráj knihomilů, ruční papír, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraiko…
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Dílo Jana Zrzavého 1906 - 1940
Položka č.: 162Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, sign. litografie J. Zrzavý (Zátiší s loděmi, vázami a jablky, 1941; 18:25 cm; Dvořák, č. soup. 23), soubor obrazů, kreseb a inscenací ve výběru Karla Šourka uvedených texty Giorgio de Chirico, Vincence Kramáře, Jana Mukařovského, Viktora Nikodema, Ferdinanda Pujmana, Františka X. Šaldy, Karla…
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Sklenář
(1910-1986)
Pocta Arcimboldovi
Položka č.: 164Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 5x orig. sign. litografie a úprava Zd. Sklenář, tisk Jos. Hrachovec, doslov P. Preiss, překlad veršů M. Míčko, 2. sv. edice Blíženci, vydala Mladá fronta, Praha 1969, volné listy v deskách, ex. 120/300, nestr., losinský ruční papír, velmi dobrý stav, desky lehce zašlé, Antikvariát Ostro…
Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)
Poslední dražitel: ID2**7 Historie příhozu
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Paul Verlaine: Sonety
Položka č.: 142Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, mědirytina proti titulu J. Konůpek, přeložil P. Parma, vytiskl a vydal Jaroslav Picka, Praha 1946, volné listy v deskách, 16s., ruční papír, velmi dobrý stav, na deskách drobné nečistoty, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A.…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu
-
Winifred Holtby
(1898-1935)
Jižní okres
Položka č.: 132Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, 22 x 14,5 cm, celokožená zakázková vazba s kresbou na deskách, vydal Fr. Topič, Praha 1938, edice Topičovy Bílé knihy, dřevoryt v titulu C. Bouda, 614 s., skvrny na ořízce, místy lehce odřená vazba jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Gustave Flaubert: Smarh
Položka č.: 137Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, úprava, návrh vazby a lept J. Konůpek, vydal Rud. Škeřík, Praha 1925, 15 sv. edice Symposion, vyzbu provedl Z. a J. Nožička, Ex. 61/400, 149 s., clkožená vazba, prohnuté desky, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de…
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: ID5**8 Historie příhozu
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Hoši od Bobří řeky
Položka č.: 594Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, il. Marko Čermák, ob. Z. Burian, pamětní list k devadesátinám s tišt. podpisem J. Foglar, I. sv. Sebrané spisy, vyd. Olympia, Praha, 1997, lamin. vazba, 197s., velmi dobrý stav, vazba mírně zkosená , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Tábor ve Sluneční zátoce (Ve stopách Hochů od Bobří řeky)
Položka č.: 593Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, 20,5 x 13,5 cm, 27. sv. Sebraných spisů, obs. divadelní hru Tábor ve Sluneční zátoce, kterou JF napsal na objednávku Míly Melanové pro Pražské dětské divadlo v r.1939, dále Šedesát Jestřábových táborů - přehled táborů a Tábornická moudrost - oddílová příručka, uspořádal a komentáři doplnil Vá…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Život v poklusu
Položka č.: 592Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, vlastní životopis Jar. Foglara, dokumentární fotografie, nové doplněné vydání, ediční poznámku a bibliografický přehled zpracoval V. Nosek-Windy, 21. sv.edice Sebrané spisy, vydala Olympia, Praha 2005, laminát. vazba, 220 s., výborný stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Vpřed ročník III. - komplet
Položka č.: 591Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
časopis, 45 čísel třetího a zároveň posledního ročníku s Jar. Foglarem, jenž se musel se čtenáři v 45. čísle rozloučit, na zadní straně vycházel komiks Rychlé šípy, psaný J. Foglarem a kreslený J. Fischerem, vydával SČM a Mladá fronta, Praha 1947-8, orig. sešity, 714s., velmi dobrý stav sešitů, Anti…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu
-
Adolf Zábranský
(1909-1981)
Podpis
Položka č.: 397Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
podpis, 24 x 20 cm, podpis na papíře s vyobrazením autora, volný list, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Kysely na VŠUP v Praze, poté prof. W. Nowaka na AVU tamtéž, člen SVU Mánes a SČVU
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu
-
Viktor Oliva
(1861-1928)
Svatopluk Čech: Petrklíče
Položka č.: 121Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, clpl. vazba s reliéfem, zlaceným písmem a ilustrace V. Oliva, zlatá ořízka, vazbu provedl Jos. Pfeiffer, vydal F. Topič, Praha 1893, 55 s., odřené rohy a hřbet jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Sequense na AVU v Praze
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Vladimír Boudník 70
Položka č.: 248Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofile, 4 x grafický list, 1994, 32 x 23 cm, vše signováno, K nedožitým sedmdesátinám Vladimíra Boudníka připravili Antonín Hartmann (text), Dalibor Chatrný, Jan Koblasa, Jiří Kolář, Lubomír Přibyl, Zbyšek Sion (grafické listy) a Ivana Hrdina (redakce). Vyšlo v počtu 200 číslovaných výtisků. Ten…
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: ID2**7 Historie příhozu
-
Jiří Neuwirt
(1948)
K. H. Mácha: Máj
Položka č.: 243Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 5x sign. a č. linoryt, vyd. J. Neuwirt a Trio Studio, ex.: 9/20, podpis autora v tiráži, pův. polokožená vazba v kart. pouzdru s reliéfem, 48s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná, žák F. Schenka, člen UVU
Aktuální cena: 4.200 CZK (175 €)
Poslední dražitel: ID5**2 Historie příhozu
-
Jiří Anderle
(1936)
Josef Topol 65
Položka č.: 252Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 1x signovaný grafický list J. Anderle, u příležtosti pětašedesátých narozenin J. Topola, vydal Z. Šíma a P. Mach, náklad 100 číslovancýh ks, tento má č. 47/100, velikost A4; zadní strana obalu lehce ušpiněna, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.100 CZK (130 €)
Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu
-
Stanislav K. Neumann
(1875-1947)
Chvála nahoty
Položka č.: 251Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 1x signovaná mědirytina od Karla Zemana, vydal Svaz českých dramatických umělců Supraphon v roce 1982, ku příležotosti celostátní přehlídky uměleckého přednesu Neumannovy Poděbrady. Vydáno 200 číslováných výtisků na ručním papíře z Velkých Losin, tento má č. 141. Uloženo v papírovém oba…
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu
-
Václav Sivko
(1923-1974)
M. Pujmanová - Zpěv o Praze, ten nikdy nedozní
Položka č.: 186Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 4x dvoubarev. litografie V. Sivko, tisk Jos. Hrachovec, úprava Jan Wild, vydala Mladá fronta, Praha 1959, volné listy v deskách, ruční papír, nestr., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky na Státní grafické škole v Praze, prof. F. Tröstera na UMPRUM tamtéž, člen …
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID3**9 Historie příhozu
-
František Kobliha
(1877-1962)
Ant. Bebr: Vítězné oblouky a slepé uličky
Položka č.: 189Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 7x sign. suchá jehla a signet a viněta v titulu dřevorytem, monogram v tiráži, úprava Fr. Kobliha, podpis autora na patitulu, 10 tisk, vydal Fr. Kobliha, Praha 1930, pův. brož s ob., ex. 13/77, císařský japan, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíšk…
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Poslední dražitel: ID4**7 Historie příhozu
-
Ladislav Kuklík
(1947)
William Shakespeare: Sonet šedesátý šestý a stý dvacátý devátý
Položka č.: 193Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 3x sign. bar. kombin. technika L. Kuklík, vyd. Nadace Lyra Pragensis, Praha, 1992, ex. 32/200 na ručním papíře z Velkých Losin, pův. clkž. vazba, 54s., výborný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG…
Aktuální cena: 5.500 CZK (230 €)
Poslední dražitel: ID6**0 Historie příhozu
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
K.H. Mácha: Máj
Položka č.: 184Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 7x signovanými suchými jehlami, obálka reliéfní tisk V. Komárek, úprava L. Rusek, suché jehly vytiskl J. Mauler, vyd. PNP a Spolek českých bibliofilů, Praha 1981, ex. 170 , ruční velkolosinský papír, volné listy v pův. obálce, ochr. pouzdro, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof.…
Aktuální cena: 7.500 CZK (313 €)
Poslední dražitel: ID5**7 Historie příhozu
-
Josef Hrabák
Průvodce po Příbrami a okolí
Položka č.: 534Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
průvodce, čb. fotografie a soubor map v zadní části knihy, vyd. Karel Simon, Příbram, 1893, pův. clpl. vazba se zlaceným názvem a raženou ornametální dekorací, 205s., lehce opotřebeno, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: ID2**6 Historie příhozu
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
K. May: Vánoce
Položka č.: 562Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, il. Zd. Burian, V. Černý a C. Bergen, vyd. Toužimský & Moravec, Praha, 1934, pův. nakladatel. clpl. zdobená vazba, 414s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: ID8**8 Historie příhozu
-
Heinrich Bruppacher
(1930-2010)
René Peter: Vierzehn Gedichte
Položka č.: 169Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 1x barevný, 4x jednobarevný lept (vše signováno) a podpis v tiráži H. Bruppacher, vyd. Galerie abc, ex. 86/100 s podpisem autora v tiráži, volné listy v obálce, výborný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: ID7**4 Historie příhozu
-
Vincenc Beneš
(1883-1979)
Podpis na fotografii
Položka č.: 413Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bromostříbrná fotografie, 18 x 11,5 cm, podpis s věnováním na bromostříbrné fotografii, 3. 8. 1972, přípis na zadní straně, ČTK, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte, E. K. Lišky, V. Bukovace a R. Ottenfelda na UMPRUM a AVU v Praze, člen Osmy, SVU Mánes, Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID7**2 Historie příhozu
-
Maxmilián Švabinský
(1873-1962)
E. Švabinská: Vzpomínky z mládí
Položka č.: 431Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, věnování a podpisy E. Švabinská, M. Švabinský a Z. Švabinská-Vejrychová na titulní straně, vyd. SNKLU, Praha, 1960, pův. clpl. vazba s obálkou, 361s., obálka zašpiněna, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předs…
Aktuální cena: 1.400 CZK (59 €)
Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu
-
John Steinbeck
(1902-1968)
Hrozny hněvu
Položka č.: 465Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, 20,5 x 13 cm, vzácně se vyskytující podpis Johna Steinbecka!, knihu Steinbeck podepsal pravděpodobně během své návštěvy Prahy v r. 1963, podpis perem na titulu lehce překrývá červenou kapitálu názvu knihy, lehký otisk inkoustu na frontispisu, obálka Jaroslav Šváb, úprava Stanislav Kohout, vyd…
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Rudolf Medek
(1890-1940)
Rudolf Medek: Veliký pochod Čechoslováků Ruskem a Sibiří
Položka č.: 479Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, podpis s věnováním na patitulu Rud. Medek, rekapitulace ruského legionářského tažení, vydalo Státní nakladatelství, Praha 192, orig. brož, 40s., obálka pomačkaná a zašlá, listy zažloutlé, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Úlehlová-Tilschová
(1896-1978)
Česká strava lidová
Položka č.: 492Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, vyd. Družstevní práce, Praha, 1945, pův. vazba s obálkou, 631s., obálka opotřebena, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu