Václav Bubeníček
(1913-1989)žák prof. F. Kysely na UMPRUM v Praze; malíř, uměleckoprůmyslový výtvarník; vedle volné a užité grafiky navrhuje také interiéry a scénické výpravy; kresba má v jeho díle významné místo; i jeho malířská tvorba je tvořena s pevnou kresebnou představou; výrazná obrysová linie připomíná vitráže; nejvíc mu vyhovuje olejová tempera (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)
Václav Bubeníček
(1913-1989)
Večírek
Položka č.: 225406Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 28. 03. 2024 18:06
litografie, 1984, 15 x 13,1 cm, sign. PD V. Bubeníček 84, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Kysely na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)