František Kobliha

(1877-1962)

tvorbu Františka Koblihy zásadně ovlivnila poezie (Hlaváček, Nezval), spolupráce s Moderní revuí A. Procházky, ale i díla světové literatury. Vytvořil si vlastní typický styl, charakteristický snovými a melancholickými vizemi.

SEZNAM AUTORŮ

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Můra

    Položka č.: 281011

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 12. 03. 2024 15:44

    dřevoryt, 14,4 x 9,8 cm, sign. PD FKobliha, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID5**8 Historie příhozu

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Tristan (list 1.)

    Položka č.: 280945

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2024 18:44

    dřevoryt, 1909, 29 x 23 cm, značeno PD v desce FK 09, rám, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.700 CZK (113 €)

    Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Tristan (list 2.)

    Položka č.: 280944

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2024 18:36

    dřevoryt, 1910, 29 x 23 cm, značeno PD v desce FK 09, rám, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.600 CZK (109 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Tristan (list 5.)

    Položka č.: 280943

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2024 18:28

    dřevoryt, 1909, 29 x 23 cm, značeno PD v desce FK 09, rám, rám mírně zašpiněný, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Edvard Bém: Černá a zlatá

    Položka č.: 276632

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 08. 2023 17:52

    bibliofilie, 6 x frontispis a titul. list, 26 iniciál, 33 vinět, 1 ilustrace a tisk. signet v závěru vše dřevorytem a úprava Fr. Kobliha, 6 drobných liter. prací a podpis v tiráži Ed. Bém, návrh ob. M. Kaláb, dvoubarev. tisk, 4. sv. edice Kytice, tisk Grafia, vydal Milan Svoboda, Roudnice n. L. 1911…

    Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

Instagram

Facebook