Emanuel Hosperger
(1891-1984)žák prof. Brucknera na Akademii v Mnichově; malíř; miloval moře, které bylo námětem jeho obrazů; samostatně vystavoval v Praze (1929, 1934), Plzni (1929), v roce 1936 na výstavě v Opatiji obdržel cenu za obraz Rozbouřené moře (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1999, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1999)
Emanuel Hosperger
(1891-1984)
Jaro v Tatrách (Skupina velehor)
Položka č.: 268828Vyvolávací cena: 1.400 CZK (59 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 01. 2023 10:50
olej, plátno, 25,5 x 30,5 cm, sign. LD E. Hosperger, klínový rám, malíř se ve své tvorbě zaměřoval na mořské a přímořské motivy a horské krajiny, zejména z oblasti Vysokých Tater, na zadní straně popsáno autorem: Skupina velehor, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Brucknera na Akademii v Mnichově
Aktuální cena: 1.400 CZK (59 €)
Poslední dražitel: ID8**1 Historie příhozu