Mikoláš Aleš

(1852-1913)

malíř, kreslíř, dekoratér a ilustrátor, jedna z nejvýznamnějších osobností tzv. "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století. V ranějším období tvořil v pozdně romantickém stylu, přičemž vycházel z odkazu Josefa Mánesa, později směřoval spíše k secesi.

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Jan Žižka z Kalicha

    Položka č.: 268319

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 01. 2023 18:07

    reprodukce, 58 x 45 cm, značeno PD v tisku M. Aleš 1908, stará ofsetová reprodukce, tisk Neotypie unie, Antikvariát Dlážděná, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším období tvořil v pozdně romantickém stylu, přičemž vycházel z odkazu Josefa Mán…

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID8**3 Historie příhozu