Jiří Načeradský

(1939-2014)

SEZNAM AUTORŮ

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Návštěva ZOO

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00

    suchá jehla, 1973, 47,5 x 48 cm, sign. PD Načeradský 73, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)

    Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Hlava plná nezbedností

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 5.800 CZK (242 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00

    lept, 1967, 48,5 x 39 cm, sign. PD Načeradský 67, č. 1/2 A.T., posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 5.800 CZK (242 €)

    Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Pták na hlavě

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 5.800 CZK (242 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00

    suchá jehla, 1967, 48,5 x 32 cm, sign. PD Načeradský 67, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 5.800 CZK (242 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Veselá trojice

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 5.800 CZK (242 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00

    suchá jehla, 1967, 40 x 28,5 cm, sign. PD Načeradský 67, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 5.800 CZK (242 €)

    Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Venuše

    Položka č.: 65

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    olej, plátno, 2007, 20,5 x 30,5 cm, sign. na blind rámu Načeradský 07, Jiří Načeradský se proslavil jako představitel Nové figurace šedesátých let. I v další tvorbě opouštěl figurativní námět zcela výjimečně, především věčné téma ženství zůstávalo záminkou pro jeho výtvarné zpracování v různých styl…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Energie

    Položka č.: 64

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    tempera, tuš, papír, 1981, 58 x 48,5 cm, sign. PD Načeradský 81, rám, Jiří Načeradský se proslavil jako čelný představitel Nové figurace šedesátých let, který vytvářel obrazy malované podle fotografických předloh z denního tisku, především se sportovní tematikou. Po nevydařené emigraci se malíř počá…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: ID8**2 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Trio

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    suchá jehla, 1967, 53 x 37,5 cm, sign. PD Načeradský 67, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 9.500 CZK (396 €)

    Poslední dražitel: ID4**1 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Jezdec

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 6.800 CZK (284 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    barevný lept, 1967, 55 x 39,5 cm, sign. PD Načeradský 1967, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 6.800 CZK (284 €)

    Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Gynekologická prohlídka

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 5.800 CZK (242 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    suchá jehla, 1967, 29 x 33,5 cm, sign. PD Načeradský 67, pravý dolní roh mimo tisk ohnutý, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 8.001 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: ID4**1 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Běžci

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    tužka, papír, 1967, 29,7 x 43 cm, sign. PD Načeradský 67, pro Načeradského malířský cyklus z roku 1967, který zobrazoval především náměty ze sportovního prostředí, se vžil název „běžci“. Tomuto vrcholnému projevu české nové figurace bylo věnováno již mnoho studií a ukázky z něj byly opakovaně předst…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Veselá děvčátka

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    tuš, papír, 1967, 43 x 29,7 cm, sign. PD Načeradský 1967, tato přípravná kresba k vrcholnému obrazu Jiřího Načeradského „Veselá děvčátka“, který je umístěn ve sbírce Galerie výtvarného umění v Ostravě, přináší představu o autorově práci s fotografií, kdy v některých případech předcházely přenosu nám…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Za městem

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 6.800 CZK (284 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    suchá jehla, 1967, 32 x 49 cm, sign. PD Načeradský 67, levý horní roh ohnutý, pravý okraj 2x natržený (vše mimo tisk), žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 7.300 CZK (305 €)

    Poslední dražitel: ID4**1 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Veselá doba

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 6.800 CZK (284 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    suchá jehla, 1967, 33 x 48,5 cm, sign. PD Načeradský 67, č. 7/10, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 6.800 CZK (284 €)

    Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    V parku

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 5.800 CZK (242 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    suchá jehla, 1967, 40 x 49 cm, sign. PD Načeradský 67, č. 2/8, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 5.800 CZK (242 €)

    Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Na kohoutovi

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    suchá jehla, 1967, 32,5 x 34,5 cm, sign. PD Načeradský 67, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)

    Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Picasso

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    suchá jehla, 1961, 24,8 x 31,5 cm, sign. PD Načeradský 61, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 4.900 CZK (205 €)

    Poslední dražitel: ID4**1 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Kudlanka ranní

    Položka č.: 72

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    olej, plátno, 2010, 54 x 65 cm, sign. PD Načeradský, rám, vzadu signováno a popsáno autorem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Kleopatra

    Položka č.: 66

    Vyvolávací cena: 34.000 CZK (1.417 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    olej, plátno, 2012, 50 x 60 cm, sign. PD Načeradský, rám, námět ženy v různých podobenstvích se prolíná celým Načeradského dílem. Vedle realistických vyobrazení podle fotografií překvapoval Načeradský zpodobením žen jako agresivních kudlanek anebo naopak Venuší hodných úcty a zbožštění. Sám k tomu v…

    Aktuální cena: 34.000 CZK (1.417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Kompozice

    Položka č.: 34

    Vyvolávací cena: 160.000 CZK (6.667 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00

    tempera, tuš, karton, sololit, 1963, 44 x 64 cm, sign. PD Načeradský 1963, rám, posouzeno kurátorem a správcem pozůstalosti Petrem Machem, unikátní geometrická práce z roku 1963 od klasika českého figurativního malířství je ukázkou mimořádného talentu čtyřiadvacetiletého studenta pražské Akademie vý…

    Aktuální cena: 160.000 CZK (6.667 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 250 000 - 300 000 Kč CZK

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Mašinérie

    Položka č.: 33

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00

    kvaš, tuš, papír, 1971, 34 x 49 cm, sign. LD Načeradský 1971, rám, posouzeno kurátorem a správcem pozůstalosti Petrem Machem, Jiří Načeradský se proslavil jako čelný představitel Nové figurace šedesátých let, který vytvářel obrazy malované podle fotografických předloh z denního tisku, především se s…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: ID6**0 Historie příhozu

    Odhadní cena: 15 000 - 25 000 Kč CZK

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Kudlanka

    Položka č.: 39

    Vyvolávací cena: 110.000 CZK (4.584 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00

    olej, plátno, 2010, 81 x 100 cm, sign. LD Načeradský, posouzeno kurátorem a správcem pozůstalosti Petrem Machem, Jiří Načeradský se proslavil jako čelný představitel Nové figurace šedesátých let, který vytvářel obrazy malované podle fotografických předloh z denního tisku, především se sportovní tema…

    Aktuální cena: 110.000 CZK (4.584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: k CZK

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Kudlanka dominantní

    Položka č.: 38

    Vyvolávací cena: 68.000 CZK (2.834 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00

    olej, plátno, 2011, 60 x 80 cm, sign. PD Načeradský, rám, posouzeno kurátorem a správcem pozůstalosti Petrem Machem, námět ženy v různých podobenstvích se prolíná celým Načeradského dílem. Vedle realistických vyobrazení podle fotografií překvapoval Načeradský zpodobením žen jako agresivních kudlanek…

    Aktuální cena: 68.000 CZK (2.834 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

    Odhadní cena: 80 000 - 120 000 Kč CZK

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Dvě nudistky

    Položka č.: 37

    Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.500 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00

    akryl, deska, 1976, 34,5 x 49,5 cm, sign. LD Načeradský 1976, rám, posouzeno kurátorem a správcem pozůstalosti Petrem Machem, Jiří Načeradský se proslavil jako představitel Nové figurace šedesátých let. I v další tvorbě opouštěl figurativní námět zcela výjimečně, především věčné téma ženství zůstáva…

    Aktuální cena: 60.000 CZK (2.500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 100 000 - 120 000 Kč CZK

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Kudlanka denní

    Položka č.: 54

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    olej, plátno, 2010, 54,5 x 65 cm, sign. PD Načeradský, rám, Načeradského kudlanky se staly od poloviny sedmdesátých let poznávacím znamením malířovy tvorby a nejvyhledávanějším námětem mezi sběrateli. Autorův oblíbený slogan, že žena je silnější pohlaví, můžeme v nabízeném obraze číst velmi přesvědč…

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Dvě ležící

    Položka č.: 45

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    akryl, lepenka, sololit, 1987, 70 x 51 cm, sign. DU Načeradský 1987, rám, hravá ukázka z díla jednoho z vůdčích představitelů Nové figurace a České grotesky. Načeradský vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u V. Rady, zúčastnil se také stipendijních pobytů v Paříži. Jeho dílo bylo vždy těsně …

    Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Dvě kudlanky

    Položka č.: 44

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    akvarel, uhel, papír, 2006, 66 x 51 cm, sign. DU Načeradský 2006, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Mladý muž

    Položka č.: 43

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    kvaš, tuš, papír, 1989, 59 x 43 cm, sign. DU Načeradský 89, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Tělocvik

    Položka č.: 280023

    Vyvolávací cena: 3.200 CZK (134 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 03. 2024 18:12

    tuš, papír, 1988, 42,5 x 28 cm, sign. PD Načeradský 86, dole věnovámí, mírně zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 3.200 CZK (134 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Dvě nahé tanečnice

    Položka č.: 275915

    Vyvolávací cena: 95.000 CZK (3.959 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 08. 2023 18:24

    olej, plátno, 2008, 89 x 115 cm, sign. DU Načeradský 2008, rám, posouzeno kurátorem a správcem pozůstalosti autora Petrem Machemnámět ženy v různých podobenstvích se prolíná celým Načeradského dílem. Vedle realistických vyobrazení podle fotografií překvapoval Načeradský zpodobením žen jako agresivní…

    Aktuální cena: 100.000 CZK (4.167 €)

    Poslední dražitel: ID8**0 Historie příhozu

    Odhadní cena: k CZK

Instagram

Facebook