Pavel Roučka

(1942)

studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor, scénograf, pedagog; v letech 1968 - 1971 se zabýval scénografií a kresleným filmem v Belgii, 1993 - 2002 vedl malířsakou třídu Letní akademie ve Frauenau (SRN), od 1996 vede třídu litografie na Akademii výtvarných umění v Maastrichtu (Belgie); do 1975 se věnoval výhradně malbě, v níž nacházel mj. inspiraci ve starých mapách, 1974 začaly vznikat první grafické práce, výrazná je ilustrační činnost; ilustrace jsou často východiskem pro obrazové cykly a tvorbu exlibris; dalším tvůrčím zdrojem je divadlo (pantomima); od počátku 80. let pracoval s kresbou, později se opět vrátil k malbě a vytvářel rozměrné, expresivně pojaté figurální kompozice, pokračoval v grafice a zasáhl také do oblasti scénografické tvorby a tapiserie; zabývá se rovněž tvorbou dřevěných objektů; jeho díla charakterizuje filozofický podtext se silným humanistickým akcentem, netradiční pracovní postupy a záliba v technologických experimentech; zastoupen ve sbírkcáh NG, GHMP, Karlovy univerzity, Středočeské galerie a ČMVU v Praze, AJG Hluboká nad Vltavou, MG Brno, GVU Cheb, Gilky Center Portland Art Museum (USA), Leonard Dobbs Island (USA), La nouvelle bibliothéque francaise ve Francii, Muzeum Sztuki v Lodži a v Krakově (Polsko) a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2004, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2004)

SEZNAM AUTORŮ

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Sousední ves (Franz Kafka)

    Položka č.: 352

    Vyvolávací cena: 1.100 CZK (46 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    litografie, 71 x 56 cm, sign. DU Roučka, č. 14/85, mírně ohmataný papír, antiqari.at Radhošťská, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.100 CZK (46 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Kompozice

    Položka č.: 903

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 02. 2023 14:44

    litografie, 1995, 27 x 19 cm, sign. DU Roučka, Antikvariát Ostrovní, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Konvolut grafik

    Položka č.: 902

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 02. 2023 14:43

    4x litografie, 4,5 x 4,5; 10 x 7; 4,5 x 4,5; 10,5 x 7 cm, sign. DU Roučka, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Kompozice

    Položka č.: 444

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00

    litografie, 54 x 37,5 cm, sign. DU Roučka, č. 7/75, Antikvariát Ostrovní, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: ID4**0 Historie příhozu

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Léda s labutí

    Položka č.: 406

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    litografie, 54 x 37,5 cm, sign. DU Roučka , č. 28/60, papír mírně zažloutlý a ušpiněný, místy stopy po barvě, levý horní a spodní roh papíru pokrčené, nahoře u okraje natrženo 3 cm (nezasahuje do grafiky), antiqari.at Radhošťská, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stá…

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Josef Šimon: Píseň

    Položka č.: 350

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, podpis básníka, 4 sign. litografie P. Roučka, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1987, volné listy v originálním papírovém přebalu, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, čl…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Figura

    Položka č.: 276

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    litografie, 1996, 53,8 x 37,5 cm, sign. DU Roučka 96, č. 63/65, antiqari.at Radhošťská, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Ohnutý kord

    Položka č.: 281166

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 03. 2024 19:10

    litografie, 1978, 12,4 x 9 cm, značeno DU na kameni Roučka 78, Exlibris Dr. Ivo Prokop, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Jindřich Jindřich

    Položka č.: 281167

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 03. 2024 19:09

    litografie, 1975, 16 x 10 cm, sign. PD Roučka, PF 1976 Josef Chocenský , Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Tvář z profilu

    Položka č.: 262814

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 03. 2024 19:08

    litografie, 16 x 8 cm, sign. DU Roučka, pasparta, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Zvířata

    Položka č.: 276990

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 08. 2023 18:51

    2x litografie, 5 x 3,5 cm, sign. UD Roučka, pasparta, č. 65/100_68/100, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: ID3**0 Historie příhozu

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Pád

    Položka č.: 276802

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 07. 2023 18:23

    litografie, 30 x 24 cm, sign. PD Roučka, rám, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Kostel sv. Jiljí v Praze

    Položka č.: 200035

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 16. 01. 2023 14:21

    lept, 39,5 x 30 cm, sign. PD Roučka, č. 2/80, Antikvariát Ostrovní, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: ID4**2 Historie příhozu

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Kompozice

    Položka č.: 267229

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 10. 2022 18:37

    litografie, 20,5 x 12,6 cm, sign. PD Roučka , e. a. 39/45, mírně pokrčený a zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu

Instagram

Facebook