• Charles Vuitasse

    (1660-1716)

    Tractatus theologici

    No.: 168

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 24,5 x 17 cm, svazek č. 6, vyd. Joannem Baptistam, 1738, pův. kožená vazba, 436s., poničený hřbet v horní části, desky a knižní blok spojeny papírovou páskou v přední části, zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vincenc Morstadt

    (1802-1875)

    Hyllos: Národní časopis

    No.: 150

    Auction price: 4.500 CZK (188 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 23 x 19 cm, 18x mědiryt, 6x značeno V. Morstadt, vyd. K. E. Reinold, rediguje J. Hýbl, Praha, 1820, 12 čísel týdeníku, 5. července až 20. září 1820, vyobrazení: farní chrám v Plzni, Teplice, Hradiště v Teplicích, Dobronská hora u Teplic, Kouřim, jeskyně sv. Prokopa, Šárka u Prahy, Staroměstsk…

    Current price: 4.500 CZK (188 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Antonín Línek

    (1792-1881)

    Počáteční a všeobecní základové ke všemu umění hudebnému, sebraní dle nejvznešenějších a nejznamenitějších hudců našich let a původné vzdělání a vypravování od Jana Jakuba Ryby

    No.: 149

    Auction price: 4.500 CZK (188 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    rukopis, kniha, 21 x 17 cm, ručně psaný text, nákresy notových zápisů, nejspíše před rokem 1874, opis knihy vydané u K. V. Enderse, 1817, Praha, přípis na první stránce: tuto knihu opsal učitel Karla Havlíčka Borovského Antonín Línek, odpočívá na hlineckém hřbitově blíže kříže - nedaleko kostela, 6 …

    Current price: 4.500 CZK (188 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Joachim Heinrich Campe

    (1746-1818)

    Robinson Secundus: Tironum causa latine vertit, atque indicem latinitatis adjiciendum curavit, Philippus Julius Lieberkühn

    No.: 146

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, přeložil z němčiny do latiny, slovníkem opatřil a předmluvou uvedl Philippus Julius Lieberkühn, latinsky antikvou, místy kurzívou, viněta v titulu a v závěru, linky, stránkové kustody, vydal Sumptibus officinae librariae Orphanotrophei et Frommanni, Zullichoviae (Sulechów) 1785, novodobá pol…

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinzon-Kruzo. Udiviteľnyja priključenija, razskazannyja im samim. Roman v dvuch častjach. S risunkami Pedžeta.

    No.: 143

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, ruské předrevoluční vydání, překlad z angličtiny L.A. Murachinoj, za titulem portrét a životopisná stať o D. Defoe, xylografické ilustrace W. Pageta v textu, rusky, azbuka, vydala Tipografija Tovariščestva I. D. Sytina, Moskva 1900, dobová polokož. vazba, zlac. výzdoba hřbetu, 223 + 211 s., h…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Moše Jisrael Landau

    (1788-1852)

    Tehilath El

    No.: 167

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 15 x 10 cm, hebrejský a německý text, vyd. J. B. Brandeis, Prag, 1897, celokožená vazba s ozdobným kováním a perletí, kovová zámková spona, zlacená ořízka, 563s., část spony lehce uvolněna, výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • François Henri Turpin

    (1709-1799)

    La France illustre, ou le Plutarque français III.

    No.: 165

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 26 x 20 cm, biografie generálů, ministrů a významných úředníků zákona, 10x celostr. portrétní mědiryt, vyd. Des Lauriers, Paris, 1777, pův. kožená vazba, zdobený hřbet, lehce opotřebeno, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • George Gordon Byron

    (1788-1824)

    Childe Haroldova pouť

    No.: 162

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 14 x 10,5 cm, první české vydání, překl. Eliška Krásnohorská, vyd. Fr. Šimáček, edice: Kabinetní knihovna, sv. č. 48, Praha, 1890, pův. clpl. vazba, 245s.,otlučené rohy, vazba místy opotřebena, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Josef Andrlík

    (1852-1939)

    Robinsonka : příhody dívky na opuštěném ostrově

    No.: 142

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, české mládeži napsal F.J. Andrlík, barev. frontispis, 3 čb. ilustrace Věnc. Černý, ornament. viněty v úvodu kapitol, drobné závěr. viněty, iniciály, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1893, 167s., novodobá polopl. vazba s barvotiskovou obálkou nalepenou na deskách, velmi dobý stav, Provenance: Anti…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    The Life and Strange Surprising Adventure of Robinson Crusoe, of York, Mariner, as Related By Himself. Embellished with Plates and Designs by Noel Pocock.

    No.: 141

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, výpravné vydání, 24 barevných ilustrací na zvláštních přílohách Noel Pocock, dvoubarev. titulní list, vydal Henry Frowde and Hodder & Stoughton, London 1910, celoplátěná vazba s motivem stop v písku, zlacená ořízka, tištěno na silném papíře, 352 s., lehce pomačkáné okraje desek, lehce zašp…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Joachim Heinrich Campe

    (1746-1818)

    Robinson Crusoe

    No.: 140

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, pro mládež upravil A. Hoffmann, barvotiskové ilustrace F. Schneider ve frontispisu, dvě v přílohách, viněta v titulu a v závěru, německy, frakturou, vydal Tietz? Verlag, Berlin cca 1890, 116 s., plpl. vazba s reliéfní kresbou a v rámeček vlepenou barvotiskovou ilustrací, desky naprasklé a př…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Joachim Heinrich Campe

    (1746-1818)

    Robinson. Ein Buch für alle Kinder.

    No.: 139

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, přepracováno profesorkou L. Bernhardi, 3 barvotiskové ilustrace podle kreseb Ränickeho a Pasedacha (v titulu uvedeno 5 il.), německy, úvodní viněta, iniciály, frakturou, vydal E. Bartels, Weißensee-Berlin 1910, 204 s., plpl. vazba, při okrajích lehce odřená, velmi dobrý stav , Provenance: A…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson Krusoe. S pěti obrázky.

    No.: 138

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, pro mládež vzdělal Jaroslav Tvrdý, 5 barvotiskových ilustrací v přílohách monogram. K.Z. a barvotisková ob. lepená na deskách, ornamentální viněty v úvodu kapitol, drobné závěrečné viněty, iniciály, vydal Alois Hynek, Praha okolo 1890, 128s., plpl. vazba s nalepenou obálkou, desky při okrají…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Hans Christian Andersen

    (1805-1975)

    Výbor veškerých povídek a báchorek H.C. Andersena

    No.: 160

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 18 x 13 cm, 43 čb. dřevorytů, vyd. I. L. Kober, Praha, 1868 překlad K. B. Kober, pův. clpl. vazba s ražbou a zlacením na předních deskách, 219s., vazba mírně opotřebena, vybledlý hřbet, lehce povolená vazba, mírná pachová stopa, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Božena Němcová

    (1820-1862)

    Pohorská vesnice

    No.: 158

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 15,5 x 12 cm, vyd. I. L. Kober, Praha, 1873, edice: Národní bibliotéka (16.), Sebrané spisy Boženy Němcové (3.), clpl. nakl. vazba s ražbou a zlacením, 343s., na titl. straně podpis majitele knihy, ušpiněné a mírně odřené desky, jinak velmi dobrě zachováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Joachim Heinrich Campe

    (1746-1818)

    Povídky z Robinsona a Strýce Toma

    No.: 137

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, Robinsona podle J. Campe zpracoval Fr. Věrný a Chaloupku strýčka Toma upravil Č. Stránický, 6 barvotiskových ilustrací v přílohách (2 Robinson a 4 Strýc Tom) a barvotisková ob. na deskách, nakladatel neuveden (Alois Hynek?), rok vydání okolo 1890, 86 + 72s., plpl. vazba s nalepenou obálkou, d…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jeanne Sophie Mallès de Beaulieu

    (1760-1825)

    Le Robinson de Douze Ans, Histoire intéressante dun Jeune Mousse français abandonnée dans une Ile déserte

    No.: 136

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, příhody dvanáctiletého chlapce na opuštěném ostrově z pera francouzské spisovatelky, 8 barevných litografií ve frontispisu a v přílohách v textu, francouzsky, vydal La Librairie de lEnfance et de la Jeunesse, P.-C. Lehuby, Paris okolo 1860, 224s., původní brož, , obálka v dolní části natržená…

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Aventures de Robinson Crusoé. Album pour les enfants avec de nombreuses illustrations par J.-J. Grandville et des chromolithographies de L. Nehlig

    No.: 135

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, obálka a 6 barev. celostr. příloh L. Nehlig, množství xylografických ilustrací v textu J.-J. Granville, francouzsky antikvou, tisk Hemmerlé, vydal Librairie Garnier Fréres, Paris kol. 1920, novější celopl. vazba s nalepenou obálkou, 92s., listy zažloutlé, několik při krajích natržených, obá…

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Les Aventures de Robinson Crusoe. Traduites de lAnglais de Daniel De Foe. Ornées de huit Vignettes gravées daprés les dessins de M. de Sainson. Tome I. et II.

    No.: 134

    Auction price: 2.800 CZK (117 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 2 díly v jednom svazku, I. díl: kolor. rytina ve frontispisu a v titulu, 3 rytiny v přílohách (poslední kolorovaná) , II. díl: kolor. rytina ve frontispisu a v titulu, 3 rytiny v přílohách (dvě kolorované), ryté podle kreseb M. De Sainsona, francouzsky antikvou, tisk Henry Dupuy, Bibliothéque…

    Current price: 2.800 CZK (117 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson

    No.: 132

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    sešit, upravili Erwin Treutner a S. Vrána, ilustrace O. Cibulka, 2. sv. ed. Deutsche Lesestoffe für tschechische Schüler, vydal Staatliche Verlagsanstalt, Prag 1935, německy, 45 s., brož, obálka zašlá, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Božena Němcová

    (1820-1862)

    Babička

    No.: 156

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 15,5 x 11,5 cm, vyd. I. L. Kober, Praha, 1870, edice: Národní bibliotéka (4.), Sebrané spisy Boženy Němcové (2.), clpl. nakl. vazba s ražbou a zlacením, 275s., na titl. straně podpis majitele knihy, ušpiněné a mírně odřené desky, jinak velmi dobrě zachováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Božena Němcová

    (1820-1862)

    Národní Báchorky a pověsti

    No.: 155

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 15,5 x 12 cm, první a druhý díl v jednom svazku, vyd. I. L. Kober, Praha, 1880, clpl. nakl. vazba s ornamentální ražbou a zlacením, A. Lachník, Dílna knihařská, Olomouc, 315+361s., velmi pěkný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumila Jermářová

    Velká vzorná česká kuchařka

    No.: 154

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 22 x 15 cm, množství čb. i bar. vyobrazení, vyd. I. L. Kober, Praha, nedat. (1903?), clpl. převazba se zlaceným titulem na předních deskách a na hřbetu, 920s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    La Vie et les Avantures surprenantes de Robinson Crusoe. Contenant son retour dans son Isle, & ses autres nouveaux Voyages.

    No.: 131

    Auction price: 12.000 CZK (500 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, třetí francouzské vydání! druhý díl Robinsonových dobrodružství, za předmluvou rozkládací mědirytina mapy světa ze zakreslenou plavbou Robinsona Crusoe, mědirytina ve frontispisu, 6 mědirytin v přílohách vytvořil Bernard Picard, signet na titul. listu, dvě úvodní a koncová viněta, iniciály vš…

    Current price: 12.000 CZK (500 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Joachim Heinrich Campe

    (1746-1818)

    Le nouveau Robinson, pour servir a l amusement et a l instruction des enfans de l un et de l autre sexe.

    No.: 130

    Auction price: 3.500 CZK (146 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, dva svazky, 2 x frontispis a 30 ilustrací v přílohách vše dřevorytem, francouzsky latinkou, viněta v titulu, linky, stránkové kustody, vydal Le Prieur Libraire, Paris 1818, celokož. vazba se zlac. dekorem na hřbetu a linkami na deskách, XXIV., 341 + 328s., hrany desek odřené, hřbet 2. dílu v…

    Current price: 3.500 CZK (146 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson Crusoe

    No.: 128

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 28,5 x 20 cm, ilustrace J. Goth, vydal Fr. Novák, Praha 1946, 268 s., novodobá karton. vazba s původní obálkou nalepenou na deskách, velmi dobý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Podivuhodné příběhy Robinsonovy na pustém ostrově

    No.: 127

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, dle zpracování Gräbnerova, ilustrace na obálce Karel Vavřina, čb. ilustrace, vydalo Vincentinum, Praha 1928, čtvrté opravené vydání, 161 s., plpl. převazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson. jeho osudy, zážitky a dobrodružství

    No.: 126

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, pro mládež vzdělal Max Regal, vydal Jan Kobes, Praha 1932, 185 s., clpl. vazba, některé stránky uvolněné, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karl Spruner von Merz

    (1803-1892)

    Atlas antiquus

    No.: 152

    Auction price: 15.000 CZK (625 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 45,5 x 38 cm, 27 mědirytových kolorovaných tabulí historických map, vyd Justus Perthes, Gotha, 1850, pův. clpl. vazba s ražbou a zlacením, na titl. straně vl. razítko, latinský a německý text, vazba opotřebena, při spodní části hřbetu natržena, stav map výborný, Provenance: Antiquarian Dláždě…

    Current price: 15.000 CZK (625 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Strnad

    Zeměpisné náčrty

    No.: 148

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    12x kresba, 18 x 25 cm, barevné kresby map historických uzemí Rakousko - Uherského císařství, kresba starého hradu, r. cca 1910, volné listy v obálce, obálka potrahaná, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.