• Václav Rabas

    (1885-1954)

    Jan Čarek: Smutný život

    No.: 592

    Auction price: 350 CZK (15 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, dřevoryt ve frontispise V. Rabas, podpis autora v tiráži, 31. svazek edice Sever a Východ, vydali Müller a spol., Turnov 1929, celopl. vazba, Ex. 7/25 přednostní výtisk, 45 s., van Gelder, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. B. Roubalik, V. Bukovac…

    Current price: 350 CZK (15 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    A. Branald: Kouzelné zrcadlo - vyprávění o Cyrilu Boudovi

    No.: 589

    Auction price: 3.500 CZK (146 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, barev. akvarelová kresba s věnováním C. Boudy na patitulu a podpis A. Branalda, vyd. NČSVU, Praha 1961, pl. vazba s ob., 137s., velmi dobrý stav, obálka při krajích opotřebená, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Associatio…

    Current price: 3.500 CZK (146 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Brchaň

    (1931-2021)

    Jan Amos Komenský: Obecná porada o nápravě věcí lidských I. - III.

    No.: 587

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 3x kniha, polokožená vazba se zlaceným nápisem, návrh a provedení Jos. Brchaň, vydalo nakladatelství Svoboda, Praha 1992, 563 + 500 + 594 s., ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Stanislav Kostka Neumann

    (1875-1947)

    Monogamie

    No.: 613

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, vydal Otto Girgal, Praha 1932, 143 s., brož, obálka vzadu při okrajích potrhaná, jinak velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    Jehan Rictus: Poesie

    No.: 612

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, obálka a úprava Toyen, vydal Odeon, Praha 1946, 79 s., brož, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Špála

    (1885-1946)

    Michal Mareš: Policejní šťára

    No.: 611

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, obálka V. Špála, vydal V. Vortel, Praha 1922, 81 s., brož, obálka potrhaná, lehce zašpiněná , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Bukovac and Thiele at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    K. Konrád: Rinaldino

    No.: 610

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, obálka K. Teige a O. Mrkvička, vydal Jan Fromek, Praha 1927, 26 sv. edice Odeon, 138 s., brož, obálka na hřbetu natržená, při okrajích poškozená , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - Charles University in Prague and at The School of B…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Guillaume Apollinaire: Sedící žena

    No.: 609

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, obálka K. Teige a O. Mrkvička, vydal Jan Fromek, Praha 1925, 3. sv. edice Odeon, 143 s., brož, obálka při okrajích poškozená, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - Charles University in Prague and at The School of Bauhaus i…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Český bibliofil V. ročník

    No.: 608

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, sign. litografie J. Konůpek, obsahuje typografické ukázky, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1933, úprava M. Kaláb, vyzdobil K. Svolinský, 500 výtisků, celoplátěná vazba , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pirner

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Český bibliofil III. ročník

    No.: 607

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, lept J. Konůpek, sign., litografie K. Svolinský, sign., litografie V. Mašek, sign., obsahuje typografické ukázky, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1931, úprava M. Kaláb, K. Svolinský, 550 výtisků, brožovaná, ochranný obal , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. …

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Joan Miró

    (1893-1983)

    Miro - Fondation Maeght

    No.: 606

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, 3 x orig. barev. litografie (obálka, samostatná a dvoustranná příloha) a 1x čb. litografie v příloze J. Miró, texty v úvodu Paul Eluard, Tristann Tzara, Renè Char, Jacques Prevert, Raymond Queneau, Michel Leiris, Andrè Breton, Shuzo Takiguchi, vydal Fondation Maeght, Saint Paul 1968, orig. …

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Katja Hajek

    (1950-2008)

    Tagträume rütteln sich (Elf Märchen in Farbe Gesetzt)

    No.: 457

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    Bibliofilie, 11 barevných pohádek na rozkládacím ručním papíře BFK Rives, všechny signovány vzadu Katja Hajek 92, uloženo v kartonovém pouzdře, na vnitřní straně podpis autorky, vyd. Katja Hajek, Berlin, 1992, ex. 91/100, u příležitosti 65. narozenin Otto Herberta Hajeka, celkem vyšlo 500 výtisků, v…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Tichý

    (1896-1961)

    E. A. Poe

    No.: 433

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, Edgar Allan Poe, Havran, bibliofilie doprovázena šesti suchými jehlami (novotisky) Františka Tichého. Přebásnil Vítězslav Nezval, rozměr 33 x 21,5 cm, the disciple of prof. J. Obrovsky, V. Nechleba and K. Krattner, member of Devetsil, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, UB,…

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Petr Ptáček

    (1965)

    M2 in the channel (1931)

    No.: 432

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    grafický soubor, soubor pěti litografií, vše sign. PD Petr Ptáček 2006, vše číslováno 92/100, rozměr 15 x 21

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Dante Alighieri

    (1265-1321)

    La Divina Commedia (Inferno I.+II.)

    No.: 456

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    Bibliofilie, BEZ původních ilustrací S. Dalího!, vyd. Salani, Arte e Scienze, 1964, ex. 1435/2900, volné listy, ručním papír Magnani, 2x původní kartonové desky a 2x pův. ochranné pouzdra, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Petr Ptáček

    (1965)

    M2 in the channel (1931)

    No.: 455

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    soubor pěti litografií, 2006, 15 x 21 cm, sign. PD Petr Ptáček 2006, č. 94/100, 5 samostatných listů v papírové obálce, každý list signován

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Anderle

    (1936)

    Václav Havel: Appassionata humana

    No.: 454

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 1991, 30,2 x 43 cm, Obsáhlá kniha kreseb Jiřího Anderle na text Václava Havla v německé jazyce Ein Wort über das Wort (Slovo o slově), the disciple of prof. Pelc and V. Silovsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and Academy of Fine Arts in Prague, member of The Hollar …

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Richard Fischer

    (1968)

    Město za soumraku

    No.: 453

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    giclée tisk, 2020, 28,5 x 39 cm, sign. PD Richard Fischer , A.T. 5/8, ilustrace ze zadní strany prvního dílu grafického románu Rváčov

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Pocta Karlu Tutschovi

    No.: 452

    Auction price: 15.000 CZK (625 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    soubor 11 litografií, 30 x 21 cm, sign. vše, č. 61/80, Vydáno u příležitosti výstavy Pocta Karlu Tutschovi v Galerii Vltavín (Josef Bolf, Tomáš Císařovský, Jiří David, Svatopluk Klimeš, Eva Koťátková, Jiří Kovanda, Ján Mančuška, Jiří Petrbok, Vladimír Skrepl, Antonín Střížek, Jakub Špaňhel)

    Current price: 15.000 CZK (625 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Zicha

    (1916-1977)

    Žně na Podřipsku

    No.: 451

    Auction price: 7.000 CZK (292 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 1943, sign. vše PD Josef Zicha 43, rozměr souboru 41 x 51 cm, soubor obsahuje sedm dřevorytů. Nákladem knihkupectví Rudolfa Kropáčka v Roudnici nad Labem

    Current price: 7.000 CZK (292 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Mladé proudy

    No.: 450

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, vše sign., Soubor pěti původních grafik českých umělců. Autoři V. V. Novák, Lev Šimák, Želibský, Salcman, Hoffstädtes

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    August Vermeylen: Věčný žid

    No.: 464

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, pův. lept ve frontispisu a návrh a úprava vazby J. Konůpek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1926, ex. 72/500 na Japanu Banzay, ed. Symposion, pův. clkžn. tlačená vazba se zlacením na hřbetu, 170s., lehce vybledlý hřbet desek, na tit. listě podpis pův. majitele, jinak velmi dobrý, pěkný stav!…

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    F.T. Marinetti: Osvobozená slova

    No.: 234

    Auction price: 3.500 CZK (146 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, obálka J. Čapek, 4 původní Marinettiho obraz. přílohy se zčeštělými hesly, klíčové dílo zakladatele futurismu, přel. J. Macák, 6. sv. edice Atom, vydali V. Petr a K. Tvrdý, Praha 1922, brož., 75 s. + 4 slož. přílohy, zažloutlé listy, obálka při okrajích jen lehce pokrčená, velmi dobrý …

    Current price: 3.500 CZK (146 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jana Horáčková

    (1962)

    Manuál Script Rebeky

    No.: 469

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, autorské písmo a typografie J. Horáčková, vyšlo jako 17. svazek experimentální edice speciálního ateliéru knižní grafika a písma na UMPRUM, Praha, 1995, ex. 8/40, knihařsky zpracoval Jan Hybner, papír Ingres Fabriano, lehce zašlé desky, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • David Němec

    (1961)

    Pavel Zajíček: Kniha moří

    No.: 468

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, grafický list ve frontispisu a il. D. Němec, vyd. Pulchra, Praha, 2011, ex. 213, ob. a upr. Petr Krejzek, studio ReDesign, pův. brož s karton. pouzdrem, 189s., výborný stav knihy, pouzdro lehce opotřebené, pův. přiložené CD chybí, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Eugenio Montale

    (1896-1981)

    Příležitosti

    No.: 467

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, vybral, vydal a upravil M. Dyrynk, 1979, podpisy v tiráži M. Dyrynk, J. Vladislav (překlad) a Vlasta Dyrynková (dřevoryt a kresba) + soukromé věnování J. Vladislava, volné listy v ob., 21s., v dobrém stavu, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Pro delfína

    No.: 233

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    brož, 15,5 x 9,5 cm, vydal po dorozumění s Dr. Ot. Štorchem-Marienem v 300 výtiscích na japanu Jordanově v prosinci 1923 Bohuslav Reynek v Petrkově u Něm. Brodu a vytiskli knihtiskaři Kryl a Scotti v Novém Jičíně, pův. brož, 58s., lehce rozlepeno, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studie…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Otta

    (1908-1999)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml. s přiloženou kresbou

    No.: 816

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1967, 18 x 24,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 12.12.1967, v původní obálce s autorským razítkem. Text na ručním papíře, z jedné strany vyzdoben kresbou pastelem a tuší, sign. LD Otta. Pedagog, spisovatel, malíř, grafik, historik umění. Od 1927 v zahraničí: Madrid, Londýn, Paříž, poté v Chi…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Erich Kästner

    (1899-1974)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    No.: 815

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1972, 20,5 x 14,5 cm, Strojopisný dopis v němčině s podpisem z 18.4.1972, v původní obálce s autorským razítkem, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Plicka

    (1894-1987)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    No.: 814

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    rukopis s podpisem, 1976, 10,5 x 42 cm, Rukopisný text s podpisem z 15.2.1976, Plickova pozvánka na výstavu Lid Československa očima národního umělce Karla Plicky., Provenance: Antiquarian Dlážděná, the member of SCVU

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.