Jiři Winter Neprakta
(1924-2011)
Budoucnost je v pojištění I.
No.: 181Auction price: 15.000 CZK (625 €)
Planned termination: 25. 04. 2024 15:00
Current price: 15.000 CZK (625 €)
Estimate: 18 000 - 22 000 CZK
Jiři Winter Neprakta
(1924-2011)
Zámecká prohlídka
No.: 182Auction price: 29.000 CZK (1.209 €)
akvarel, tuš, papír, 27,4 x 19,4 cm, sign. PN Neprakta, vzadu razítko Neprakta, mimo kresbu zašpiněno, studied at The Secondary Technical School of Graphics in Prague and The Faculty of Science - Charles University in Prague
Current price: 29.000 CZK (1.209 €)
Estimate: 40 000 - 55 000 CZK
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Stínadla
No.: 183Auction price: 3.000 CZK (125 €)
akvarel, tuš, papír, 19,8 x 16,8 cm, Text: "Strašně bych chtěl někdy propátrat tvoje stínadla!", Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Estimate: 10 000 - 15 000 CZK
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Kokot
No.: 184Auction price: 4.000 CZK (167 €)
akvarel, tuš, papír, 25,4 x 21,5 cm, Text: "Ko-ko ko-ko kokot" , Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 4.000 CZK (167 €)
Estimate: 10 000 - 15 000 CZK
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Buřty
No.: 185Auction price: 4.000 CZK (167 €)
akvarel, tuš, papír, 25,7 x 21 cm, Text: "Eště před chvílí tu ležely dva buřty" , Provenance: Antiquarian Dlážděná
Estimate: 10 000 - 15 000 CZK
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Wabi
No.: 186Auction price: 4.000 CZK (167 €)
akvarel, tuš, papír, 22 x 27,5 cm, Text: "No tak, Wabi, co ti to udělá, tak je vem na to předkolo Porty s sebou!", Provenance: Antiquarian Dlážděná
Estimate: 10 000 - 15 000 CZK
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Strašná slova
No.: 187Auction price: 4.000 CZK (167 €)
akvarel, tuš, papír, 21 x 27 cm, Text: "Ty jseš jedinej, od koho se ta strašná slova mohl naučit!". Na zadní straně technické poznámky z redakce., Provenance: Antiquarian Dlážděná
Last auctioneer: ID8**0 History of bids
Estimate: 10 000 - 15 000 CZK
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Pastičky
No.: 188Auction price: 4.000 CZK (167 €)
akvarel, tuš, papír, 22 x 26,7 cm, Text: "Vidíš, já to říkal hned na podzim, že nám myši ty pastičky v chalupě neodpustěj!", Provenance: Antiquarian Dlážděná
Estimate: 10 000 - 15 000 CZK
Vladimír Renčín
(1941-2017)
V laboratoři
No.: 189Auction price: 5.000 CZK (209 €)
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Estimate: 10 000 - 15 000 CZK
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Přiletěj češi
No.: 190Auction price: 5.000 CZK (209 €)
Estimate: 10 000 - 15 000 CZK
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Před trafikou
No.: 191Auction price: 5.000 CZK (209 €)
Estimate: 10 000 - 15 000 CZK
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Manželé
No.: 192Auction price: 5.000 CZK (209 €)
Estimate: 10 000 - 15 000 CZK
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Demokracie
No.: 193Auction price: 5.000 CZK (209 €)
akvarel, tuš, papír, 2004, 19,8 x 29,7 cm, sign. PD Renčín/2004, dole text: Musíte se smířit s tím, že demokracie není dokonalá., Provenance: Antiquarian Dlážděná
Estimate: 10 000 - 15 000 CZK
Jindřich Novák
(1923-2011)
Scéna
No.: 194Auction price: 21.000 CZK (875 €)
Current price: 21.000 CZK (875 €)
Estimate: 30 000 - 35 000 CZK
Jan Kristofori
(1931-2004)
Kompozice Mozart
No.: 195Auction price: 19.000 CZK (792 €)
olej, sádra, reliéfní malba, sololit, 1993, 24,5 x 24,5 cm, sign. LD Kristofori 93, rám, the president of Lyra Pragensis, member of The Association of Prague Fine Artists
Current price: 19.000 CZK (792 €)
Estimate: 35 000 - 50 000 CZK
Jan Saudek
Tanečnice
No.: 196Auction price: 25.000 CZK (1.042 €)
Current price: 25.000 CZK (1.042 €)
Estimate: 35 000 - 45 000 CZK
Jeff Koons (after)
Popeye
No.: 197Auction price: 30.000 CZK (1.250 €)
Current price: 30.000 CZK (1.250 €)
Estimate: 40 000 - 60 000 CZK
Josef Václav Myslbek
(1848-1922)
Kardinál Bedřich kníže Schwarzenberg
No.: 198Auction price: 85.000 CZK (3.542 €)
Current price: 85.000 CZK (3.542 €)
Estimate: 100 000 - 120 000 CZK
Ladislav Šaloun
(1870-1946)
Stojící půlakt
No.: 199Auction price: 4.500 CZK (188 €)
Current price: 4.500 CZK (188 €)
Estimate: 10 000 - 15 000 CZK
Jan Štursa
(1880-1825)
Mytí vlasů
No.: 200Auction price: 3.500 CZK (146 €)
sádra, v. 16 cm, značeno Štursa, základní platformou Štursovy tvorby se stal zájem o lidskou figuru, jenž dosáhl vrcholu ve ztvárnění ladných linií ženského těla. Vymanil se z dobových stylistických tendencí, které ho postihly v začátcích a ukotvil své pozdější dílo pevnějšími formami, artikulujícím…
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Estimate: 10 000 - 15 000 CZK
František Bílek
(1872-1941)
Boj s hmotou
No.: 201Auction price: 55.000 CZK (2.292 €)
bronz, v. 38,5 cm, odlitek z počátku 90. let. František Bílek byl nejvýraznějším a originálním symbolistou období secese. Jeho tvorba odráží hledání smyslu lidské existence. Zobrazoval převážně náboženská témata, která doplňoval mystickými texty. Jeho výtvarný styl je netradiční a rozeznatelný na pr…
Current price: 55.000 CZK (2.292 €)
Estimate: 70 000 - 90 000 CZK
Otto Gutfreund
(1889-1927)
Koncert
No.: 202Auction price: 120.000 CZK (5.000 €)
bronzový reliéf na dřevěném podstavci, 44 x 65 cm, pozdější odlitek, autor byl významným sochařem první poloviny 20. století a vůbec prvním sochařem, který se zaobíral kubistickým pojetím sochy (1911 vytvořil první kubistickou sochu na světě). Školení získal na Umělecko-průmyslové škole v Praze, pos…
Current price: 120.000 CZK (5.000 €)
Estimate: 150 000 - 180 000 CZK
Jan Bauch
(1898-1995)
Paganini
No.: 203Auction price: 20.000 CZK (834 €)
olej, hobra, 51 x 39 cm, rám, malba místy poškozená, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple prof. E. Dite and V. H. Brunner at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, prof. M. Svabinsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Umelecka beseda and The Manes Associa…
Current price: 20.000 CZK (834 €)
Estimate: 30 000 - 40 000 CZK
Dalibor Matouš
(1925-1992)
Zátiší s loutnou
No.: 204Auction price: 22.000 CZK (917 €)
pastel, lepenka, 70. léta, 30 x 72 cm, sign. LD Dalibor Matouš, rám, dílo představitele české malby. Autor studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u prof. Filly a Tichého. Byl členem skupiny Iniciativa a Trasa. V jeho díle rezonují prvky kubismu, jak je patrné i v nabízené položce. , the discipl…
Current price: 22.000 CZK (917 €)
Estimate: 35 000 - 45 000 CZK
František Tavík Šimon
(1877-1942)
Nocturno z Českého Krumlova
No.: 205Auction price: 5.000 CZK (209 €)
barevný lept, 28,5 x 19 cm, sign. PD T. F. Šimon, rám, grafik – dřevorytec, mistr leptu a mezzotinty, pedagog na Akademii výtvarných umění v Praze, zakladatel a předseda SČUG Hollar. Jeho dílo je ovlivněno protichůdnými tendencemi 90. let secesním světonázorem a francouzskými impresionisty. Výrazně …
Estimate: 8 000 - 12 000 CZK
František Tavík Šimon
(1877-1942)
Place de la Concorde
No.: 206Auction price: 7.000 CZK (292 €)
barevný lept, 1916, 13 x 14,2 cm, sign. PD T. F. Šimon, grafik – dřevorytec, mistr leptu a mezzotinty, pedagog na Akademii výtvarných umění v Praze, zakladatel a předseda SČUG Hollar. Jeho dílo je ovlivněno protichůdnými tendencemi 90. let secesním světonázorem a francouzskými impresionisty. Výrazně…
Current price: 7.000 CZK (292 €)
Estimate: 12 000 - 15 000 CZK
František Tavík Šimon
(1877-1942)
Pont Saint-Michel
No.: 207Auction price: 9.000 CZK (375 €)
lept, 1927, 29,5 x 34 cm, sign. PD T. F. Šimon, rám, grafik – dřevorytec, mistr leptu a mezzotinty, pedagog na Akademii výtvarných umění v Praze, zakladatel a předseda SČUG Hollar. Jeho dílo je ovlivněno protichůdnými tendencemi 90. let secesním světonázorem a francouzskými impresionisty. Výrazně se…
Current price: 9.000 CZK (375 €)
Estimate: 12 000 - 15 000 CZK
František Tavík Šimon
(1877-1942)
No.: 208Auction price: 17.000 CZK (709 €)
Current price: 17.000 CZK (709 €)
Estimate: 25 000 - 30 000 CZK
Bohumír Jaroněk
(1866-1933)
Kostel sv. Trojice
No.: 209Auction price: 9.000 CZK (375 €)
barevný dřevoryt, 45 x 60 cm, sign. PD B. Jaroněk, rám, zlínský rodák, který se po studiích a mnoha zahraničních cestách (Káhira, Vídeň, Budapešť, Paříž) usadil v Rožnově pod Radhoštěm, kde spolu se svými sourozenci vedl od roku 1909 výtvarnou dílnu. Je významným propagátorem valašské lidové kultury…
Estimate: 16 000 - 20 000 CZK
Bohumír Jaroněk
(1866-1933)
Štramberská Trúba
No.: 210Auction price: 13.000 CZK (542 €)
barevný dřevoryt, 61 x 49 cm, sign. LD B. Jaroněk, rám, zlínský rodák, který se po studiích a mnoha zahraničních cestách (Káhira, Vídeň, Budapešť, Paříž) usadil v Rožnově pod Radhoštěm, kde spolu se svými sourozenci vedl od roku 1909 výtvarnou dílnu. Je významným propagátorem valašské lidové kultury…
Current price: 13.000 CZK (542 €)
Estimate: 16 000 - 20 000 CZK