Maxmilián Švabinský
Povoz
No.: 211Auction price: 4.000 CZK (167 €)
Planned termination: 25. 04. 2024 15:00
lept, 23,5 x 26 cm, sign. PD M. Švabinský, č. 44/50, národní umělec Maxmilián Švabinský se proslavil svojí neobyčejnou kreslířskou zručností a rozmanitostí grafických technik. Byl vynikajícím portrétistou, všechny jeho obrazy jsou výsledkem kombinace jeho nadprůměrného kreslířského talentu, spojenéh…
Current price: 4.000 CZK (167 €)
Estimate: 8 000 - 12 000 CZK
Maxmilián Švabinský
Před snímáním z kříže (Ukřižování)
No.: 227Auction price: 14.000 CZK (584 €)
lept, 1906, 51,4 x 40,9 cm, sign. PD M. Švabinský, rám, Maxmilián Švabinský (1873–1962) český malíř, kreslíř a grafik se řadí k našim nejvýznamnějším výtvarníkům. Svoji kariéru započal na přelomu devatenáctého a dvacátého století, tedy v době postupného odklonu od historismu a akademismu v umění. Vý…
Current price: 14.000 CZK (584 €)
Estimate: 20 000 - 30 000 CZK