auction history

  • Cyril Bouda

    J. Rašín: O knihách a lidech

    No.: 45

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: ID7**6 History of bids

  • Cyril Bouda

    Viktor Dyk: Giuseppe Moro

    No.: 44

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID3**7 History of bids

  • Cyril Bouda

    Milá sedmi loupežníků

    No.: 48

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    bibliofilie, 3x orig. sign. lept, úprava a vazba C. Bouda, podpis v titulu Viktor Dyk, tisk M. Pegrassi, vazba Ant. Tvrdý, vydal Fr. Topič, Praha 1927, pergamen. vazba se zlac. tiskem, 48s., ex. 187/500, ruční papír Van Gelder, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. K…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID6**0 History of bids

  • Cyril Bouda

    K. Leger: Balada o mrtvém ševci a mladé tanečnici

    No.: 39

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Current price: 800 CZK (34 €)

  • Cyril Bouda

    Josef Kopta: Kratochvílné děje z naší vlasti

    No.: 38

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Current price: 250 CZK (11 €)

  • Karel Hynek Mácha

    (1810-1836)

    Máj

    No.: 37

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    bibliofilie, frontispis a výzdoba C. Bouda, vyd. Erna Janská, Praha, 1927, ed. Hyperion, vázal A. Tvrdý, tisk Kryl a Scotti v Novém Jičíně, pův. clkžn. vazba, 89s., zlacená horní ořízka, odřené růžky desek, na patitulu vepsáno nesouvisející věnov., jinak velmi dobře zachováno, Aantiqari.at Radhošťsk…

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: ID7**9 History of bids

  • Miloslav Švandrlík

    (1932-2009)

    Černí Baroni aneb válčili jsme za čepičky

    No.: 61

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    sešit, strojopis, vydalo Kaligrafické souručenství s.r.o., vydání první, 10 výtisků, 252 s., volné listy v papírových deskách, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Městečko, kde se zastavil čas

    No.: 57

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    sešit, strojopis, 1973, 124 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

  • Ludvík Vaculík

    (1926-2015)

    Morčata

    No.: 56

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    kniha, strojopis, 1981, 175 s., clpl. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: ID2**5 History of bids

  • Milan Knížák

    Asi básně

    No.: 55

    sešit, strojopis, 1982, 31 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

  • Ludvík Vaculík

    (1926-2015)

    Český snář

    No.: 53

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    kniha, podpis L. Vaculík, čb. fotografie v textu, strojopis, 1982, 647 s., clpl. vazba, prasklá vazba, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 6.600 CZK (275 €)

  • Bedřich Fučík

    (1900-1984)

    Sedmero zastavení

    No.: 66

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    kniha, s podpisem Bedřicha Fučíka na tit. listě, samizdatové vydání z edice Kvart, navazuje na vydání z edice Rukopisy VBF (připravoval Jan Vladislav), 1975, tvrdé papírové desky, čtvercový formát, poměrně dobře čitelný opis, 101s., dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 900 CZK (38 €)

  • Václav Hrabě

    (1940-1965)

    Stop-time

    No.: 63

    Auction price: 1.800 CZK (75 €)

    kniha, raritní strojopis-samizdat, opsaný ze vzácně se objevujícho vydání z r. 1969 (edice Mladé cesty. Poezie), dodržující i styl typografie (tit. stránka, hra s velkými a malými písmeny, kompletně opsaná tiráž včetně nakl. údajů a ediční poznámky M. Kovaříka) tohoto vydání; na přední obálce kresba…

    Current price: 1.800 CZK (75 €)

  • Vítězslav Boukal

    Mládež a sexualita : příspěvek k poznání morálky dnešní mládeže

    No.: 74

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    kniha, velmi vzácně se objevující titul, jehož náklad byl zničen; v knize se objevují výsledky několikaleté studie, která započala hluboko před r. 1968, a také kapitola Jaká je morálka mládeže v zahraničí, která tehdejší cenzuře zřejmě nevyhovovala, úprava Jar. Šváb, ed. Živé myšlenky, vydal Melantr…

    Current price: 700 CZK (30 €)

  • Jan Patočka

    (1907-1977)

    Vzpomínky a nekrology

    No.: 65

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    kniha, obs.: Rozhovory o filosofii a filosofech, Vzpomínky na Husserla, Památce Edmunda Husserla, Za Otilií Utitzovou, P. Hermann-Leo van Breda + Ediční poznámky; Edice Kvart (Jan Vladislav), 1979, dobře čitelný opis, pův. ob. z tvrdého papíru, 82s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: ID8**9 History of bids

  • Pavel Hajný

    (1939)

    Kde teče Tennessee

    No.: 73

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    kniha, náklad zničen, 1. vyd., ob. a úprava J. Rathouský, ed. Mladé cesty, vyd. Mladá fronta, Praha 1969, původní brož s ob., 234s., obálka při krajích drobně pokrčená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

  • Josef Hiršal

    (1920-2003)

    Ion Budai-Deleanu: Cikaniáda

    No.: 72

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    kniha, podpis na tit. listě J. Hiršal; náklad zničen, zachováno jen několik desítek výtisků, vyd. Odeon, Praha, 1972, clpl. vazba s ob., 440s., výrazně zažloutlý hřbet obálky, mírně zažloutlé okraje, ob. na zadní straně mírně natržená, stav knihy velmi pěkný, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: ID5**7 History of bids

  • František Běhounek

    (1898-1973)

    Swansonova výprava

    No.: 71

    kniha, pro roce 1948 došlo k postupné likvidaci nakladatelství Aloise Hynka, kvůli které skončilo ve stoupě několik titulů, nabízený exemplář je jedním z nich; vyd. A. Hynek, Praha, 1949, il. V. Junek, náklad 5500 výtisků, pův. plpl. vazba s ob., 278s., velmi dobře zachováno, Aantiqari.at Radhošťská…

  • Vladimír Neff

    (1909-1983)

    Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias

    No.: 70

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    kniha, celý náklad putoval ihned po vydání do stoupy, vyd. ČS spisovatel, Praha, 1970, exibris majitele, pův. clpl. vazba s ob., 616s., obálka lehce opotřebena, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: ID3**8 History of bids

  • Vilém Hejl

    (1934-1989)

    Zpráva o organizovaném násilí

    No.: 69

    kniha, 9 x 7 cm, z originálu zmenšené, kolibří vydání s lupou, určené pro čtenáře ČSSR, vydalo nakladatelství Sixty - Eight Publishers, Corp., 1986, 352 s., brož., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Last auctioneer: ID7**1 History of bids

  • Jan Trefulka

    (1929-2012)

    Zločin pozdvižení

    No.: 68

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    kniha, podpis autora na titulní straně, r. 1976, strojopis, brož 372s., obálka zašpiněna, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID6**1 History of bids

  • Jindřich Štyrský

    (1899-1942)

    Poezie

    No.: 76

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    kniha, 1992, 29 x 18,5 cm, vydal Československý spisovatel v Praze, 1992, doslov Karel Teige a Jiří Brabec, the disciple of prof. J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: ID2**0 History of bids

  • Jindřich Štyrský

    (1899-1942)

    Vítězslav Nezval: Ulice Git-le-Coeur

    No.: 75

    kniha, kresba na obálce, fotografie a úprava J. Štyrský, další fotografie V. Nezval, J. Honzl, repro obrazu S. Dalí, vazba Fr. Muzika, vydal Fr. Borový, Praha 1936, orig. brož., 120s., obálka lehce zašlá, drobná poškození při krajích, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the dis…

  • Stéphane Mallarmé

    (1842-1898)

    Odpoledne Faunovo. Ekloga

    No.: 229

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: ID6**2 History of bids

  • Antonín Procházka

    (1882-1945)

    František Halas, Jiří Mahen: Antonínu Procházkovi

    No.: 227

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Current price: 800 CZK (34 €)

  • Miloslav Moucha

    Příležitostné zapisování z Onoho Světa a nejen odtamtud

    No.: 296

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    bibliofilie, 2 x sign. dřevoryt M. Mouchy, příloha barevně tištěný plakát k výstavě, vydal Galerie Bayer & Bayer, Praha 1995, brož s ob., str. (26s.), velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID7**4 History of bids

  • Václav Havel

    (1936-2011)

    Vážení občané,

    No.: 464

    kniha, podpis prezidenta Václava Havla v titulu, projevy Václava Havla červenec 1990 - červenec 1992 , vydaly Lidové noviny, Praha 1992, lamino, 215s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 2.100 CZK (88 €)

  • Václav Havel

    (1936-2011)

    Dálkový výslech

    No.: 463

    kniha, věnování s podpisem prezidenta Václava Havla v titulu, rozhovor Václava Havla s Karlem Hvížďalou, vydal Melantrich, Praha 1989, 80s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

  • Kamil Lhoták

    Alfred Jarry: Nadsamec

    No.: 461

    kniha, podpis na titulní stránce a ilustrace K. Lhoták, překlad J. Zaorálek, doslov L. Kundera, Odeon, Praha 1968, plátěná s obálkou, obálka na hřbetu a rohu poškozená, lehce zkosený hřbet, jinak stav dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association …

  • Jan Zrzavý

    Jar. Bednář: Hvězdná tuláctví

    No.: 460

    Last auctioneer: ID5**8 History of bids