Mario Stretti (1910-1960)

žák prof. V. Nechleby a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; malíř, kreslíř, grafik; zabýval se převážně kresbou, volnou a užitou grafikou, exlibris, známkovou tvorbou (především se sportovními náměty, získal za ně řadu ocenění); byl portrétistou a ilustrátorem, vycházel z realistické tradice; práce charakterizoval smysl pro pohyb, v grafických listech zachycoval jak velké davové scény, tak práce komorního obsahu; k oblíbeným tematickým okruhům patřily krajinářské záznamy z cest do Itálie a motivy Prahy; vydal jedenáct bibliofilských tisků s grafickými ilustracemi; syn grafika J. Strettiho-Zamponiho; zastoupen ve sbírkách MG v Brně, PNP v Praze a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

Hradčany

lept, 19,6 x 15,5 cm, sign. PD Mario Stretti, LD značeno v desce ms

žák prof. V. Nechleby a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

ID: 238845

Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:56

Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)