Luboš Vetengl (1988)

Poselství chrámu

olej, plátno, 2015, 150 x 100 cm, sign. PD Vetengl 2015, Luboš Vetengl je kreslíř, malíř a grafik, který se zabývá především tématem smrti a pohřbívání. Absence barevnosti neboli programové používání monochromní škály barev je pro něj typické. Nezajímá ho barevnost, nýbrž světelnost obrazu. Pokud barevný obraz převedete do černobílé škály, může se stát, že nebude čitelný, ztratí prostor a tomu se chce autor vyhnout. Tento fialový odstín si sám namíchal a vybral, protože pro něj představuje duchovno nebo spiritualitu, což se perfektně hodí k tématu

žák prof. Jiřího Lindovského na AVU v Praze, malíř, kreslíř a grafik, který se ve své tvorbě zabývá především tématem smrti, pohřebními rituály, opuštěnou krajinou a tichou atmosférou hřbitovní architektury

ID: 19713

Vyvolávací cena: 113.000 CZK (4.520 €)

ZAHÁJIT DRAŽBU ...

Aktuální cena: 113.000 CZK (4.520 €)