František Gross (1909-1985)

Dvě postavy ve městě

olej, sololit, 27,5 x 43 cm, sign. PN F. Gross, rám, na rámu oděrky, člen Skupiny 42, Umělecké besedy a skupiny Radar. Tato pro Grosse příznačná městská scenerie reprezentující průmyslovou krajinu dokládá autorův osobitý vizuální slovník. Gross zde plasticitu a objem redukuje na výrazný obrys a abstraktní konstrukci v ploše, přičemž každá z přesně vymezených plošek má svou světelnost, které dociluje použitím čistých barev. Kresba s zvýrazněnou konturou je pak syrově podtržena přiznanou strukturou dřevěné podložky.

žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

ID: 20

Vyvolávací cena: 24.000 CZK (858 €)

Ukončení prvního podání: 28. 05. 2020 15:00

Aktuální cena: 24.000 CZK (858 €)

Odhadní cena: 35 000 - 50 000 CZK