Ludvík Vacátko (1873-1956)

žák prof. V. Hynaise a V. Brožíka na AVU v Praze; malíř, sochař, pedagog; v Mnichově studoval u profesorů Zügela a Hertericha malbu zvířat; spolupracoval s L. Maroldem na malbě panoramatu Bitva u Lipan, maloval především koně; jako důstojník vyučoval na pražské kadetní škole; od 1904 žil v Praze, kde měl soukromou malířskou školu; vydal učebnici Malířství zvířat (Borský a Šulc v Praze); ve volné tvorbě se věnoval malbě a figurální plastice, především zvířat; zobrazoval ženské i mužské akty se skupinou koní; portrétoval významné osobnosti (T. G. Masaryk na koni ad.); ve volné grafice se inspiroval především českými dějinami, pracoval v cyklech, zabýval se pracemi pro architekturu (šest chrámových oken v Pardubicích, okna klášterů v Opatovicích a Pardubicích); vystavoval na výročních výstavýách v pražském Rudolfinu a např. 1959 v Kolíně (Kolín a Polabí v dílech výtvarníků); zastoupen ve sbírkách NG v Praze, Regionálního muzea v Kolíně a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2008, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2008)

Orba

olej, dřevo, 48 x 64 cm, sign. PD Vacátko, rám

žák prof. V. Hynaise a V. Brožíka na AVU v Praze

ID: 21

Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

DRAŽBA UKONČENA: 28. 03. 2023 15:20

Aktuální cena: 34.000 CZK (1.417 €)

Poslední dražitel: ID8**3 Historie příhozu