Martin Salajka (1981)

Vlci

olej, plátno, 2009, 140 x 130 cm, sign. vzadu Martin Salajka, autor je jedním z nejvýraznějších představitelů současné expresivní malby. Studium absolvoval na FVU v Brně u P. Veselého a na AVU v Praze v ateliéru M. Rittsteina. Vystavoval na několika kolektivních výstavách v Čechách, ale také v Budapešti a v Londýně. V Salajkově tvorbě se často opakují obrazy květin, lebek, ryb, vlků a psů, při jejichž zobrazování autor vychází zejména z vlastní zkušenosti. Způsob jeho malby je expresivní až surový a je podtrhnutý výraznou linkou, která prostupuje jeho obrazy i grafikami. Nabízené dílo Vlci perfektně spadá do Salajkovy tvorby, výjev dvou vlků a jejich lidského vůdce je zasazen do živelné krajiny, která výjevu dodává nezvyklou dynamičnost

žák prof. M. Rittsteina

ID: 91

Vyvolávací cena: 90.000 CZK (3.750 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 23. 03. 2023 15:00

Aktuální cena: 90.000 CZK (3.750 €)

Poslední dražitel: ID5**4 Historie příhozu