Jiří Načeradský (1939-2014)

Kudlanka věštící

olej, plátno, 2011, 49 x 58 cm, sign. PD Načeradský 2011, rám, Jiří Načeradský je jeden z vůdčích představitelů Nové figurace a České grotesky. Načeradský vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u V. Rady, zúčastnil se také stipendijních pobytů v Paříži. Jeho dílo bylo vždy těsně spjato s ironickým až groteskním pohledem na lidskou figuru a na okolní svět vůbec. Časté jsou také erotické pohledy na ženská těla ztvárněná jednoduchými stylizovanými geometrickými tvary. Načeradského dílo je zastoupeno také ve stálé sbírce Centre de Georges Pompidou v Paříži

žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

ID: 96

Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 23. 03. 2023 15:00

Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)