Jan Tatoušek (1929-2021)

Autoportrét

olej, plátno, 50 x 40 cm

V letech 1953-1959 studoval na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze obor architektura u prof. Pavla Smetany. Od počátku své profesionální dráhy se zabýval především průmyslovým designem. V letech 1959 - 1985 spolupracoval na vývoji palubních přístrojů a ovládacích prvků pro podnik PAL Kbely. Také spolupracoval s většinou našich automobilek (1964 vítězný návrh karosérie nákladního vozu LIAZ z r. 1964, dále palubní prvky autobusů Karosa řada 700), s výrobci motocyklů (JAWA), jízdních kol (Velamos) i obráběcích strojů. Navrhoval rovněž gramofony pro Teslu Litovel i pianina pro Hudební nástroje Hradec Králové. V 80. letech 20. století se ve své tvorbě věnoval designu investičních celků

ID: 263194

Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

DRAŽBA UKONČENA: 20. 12. 2022 15:07

Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)