Emanuel Hosperger (1891-1984)

žák prof. Brucknera na Akademii v Mnichově; malíř; miloval moře, které bylo námětem jeho obrazů; samostatně vystavoval v Praze (1929, 1934), Plzni (1929), v roce 1936 na výstavě v Opatiji obdržel cenu za obraz Rozbouřené moře (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1999, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1999)

Jaro v Tatrách (Skupina velehor)

olej, plátno, 25,5 x 30,5 cm, sign. LD E. Hosperger, klínový rám, malíř se ve své tvorbě zaměřoval na mořské a přímořské motivy a horské krajiny, zejména z oblasti Vysokých Tater, na zadní straně popsáno autorem: Skupina velehor

žák prof. Brucknera na Akademii v Mnichově

ID: 268828

Vyvolávací cena: 1.400 CZK (59 €)

DRAŽBA UKONČENA: 24. 01. 2023 10:50

Aktuální cena: 1.400 CZK (59 €)

Poslední dražitel: ID8**1 Historie příhozu