Kamila Ženatá (1953)

Hlubina

olej, plátno, 2022, 50 x 50 cm, sign. PD Kamila Ženatá, studovala na Akademii výtvarných umění v letech 1973-1979 v ateliéru profesora Ladislava Čepeláka. Přestože vystudovala klasické grafické techniky, vyjadřuje se v různých médiích přes malbu, fotografii, video až po multimediální site-specific instalaci. Autorka se rovněž věnuje literatuře, psychoanalytické terapii a arteterapii se zaměřením na práci ve skupině. Pro malbu Kamily Ženaté je typický spontánní intuitivní přístup, kterým vytváří své abstraktní formy volně inspirované reálnou impresionistickou reflexí přírodních motivů. Tato již dlouho uznávaná všestranná umělkyně, reaguje ve své tvorbě na aktuální společenské problémy a její mediálně rozmanité instalace dokázaly vždy zasáhnout i veřejnost uměním nepolíbenou

žákyně L. Čepeláka

ID: 269109

Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)

DRAŽBA UKONČENA: 26. 01. 2023 17:41

Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)

Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

Odhadní cena: 30 000 - 40 000 Kč CZK