Cyril Chramosta (1908-1990)

V r. 1937 působil jako stavitel. Po celý svůj život žil převážně v Praze, ale neustále se vracel na chalupu do rodného Husince, ve 30. a 40. letech 20. stol. působil v Březnici, od pol. 50. let navštěvoval také Mělnicko, svůj provizorní ateliér měl v Obříství. Vytvořil rozsáhlý soubor obrazů s tématikou rybníků či rybářů. autodidakt také působil jako grafik

Vstup na Malou Stranu (PF 1972)

litografie, 1971, 29,2 x 9,3 cm, sign. DU Cyril Chramosta , č. 30/50, sign. v kameni LD Cyril Chramosta , papír u dolního a horního okraje pokrčen, v místech pokrčení nepatrné šedé šmouhy, u horního okraje papír natržen 1,7 cm

žák prof. O. Blažíčka na VŠUP v Praze

ID: 269588

Vyvolávací cena: 170 CZK (8 €)

DRAŽBA UKONČENA: 06. 03. 2023 21:44

Aktuální cena: 170 CZK (8 €)