Tomáš Hřivnáč (1959)

studium SUPŠ v Praze; malíř, grafik; věnuje se především volné grafice, nejčastěji suché jehle; stejně tak se vysloví často v lehkém akvarelu a společným jmenovatelem prací je smysl pro kresbu a její možnosti; jeho světem je svět ženy a poetiky, která ji obklopuje a utváří; grafické listy jsou jakoby záznamem okamžiků, v nichž se projeví záblesk akce, situace, gesta; i samotné názvy děl naznačují okamžitost a torzovitost situací (Naposled, Uhýbat, Stranou, Mimo aj.); směrem k abstraktnosti míří jeho grafiky tam, kde opouští i tvář a konkrétnost osobnosti, aby zbyla jen linka, tvar a tomu odpovídající napětí (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950-1999, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1999)

Ex libris M. Petřík

suchá jehla, 2015, 13 x 9, 5 cm, sign. PD Tomáš Hřivnáč 2015, č. VI/XXX

studium na SUPŠ v Praze

ID: 27

Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2022 19:25

Aktuální cena: 400 CZK (17 €)