Oldřich Cihelka (1881-1958)

Koně

olej, plátno, 1945, 60 x 80 cm, sign. PD Old. Cihelka 45, rám, ve volné tvorbě měla díla pražského rodáka Oldřicha Cihelky mytické, historické a přírodní náměty. Měl zájem o práci, život a radosti prostého lidu: s oblibou maloval shromáždění lidí na trzích, na poutích, procesích, polních pracích, v kostele i v hospodě. Jeho svérázná technika „rozplývavé tempery“ mu umožňovala nejen rychlý postup práce, odpovídající jeho temperamentu, ale dávala jeho obrazům nezvyklou měkkost obrysů postav a předmětů, navozovala dojem zvířeného prachu nebo chvějícího se teplého vzduchu. Výtvarnickou zálibou tohoto Pirnerova žáka byly také koně – zejména v historických scénách, ale také jako pomocníci lidí při práci, konzultováno a ověřeno PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem

žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných tamtéž

ID: 154

Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

DRAŽBA UKONČENA: 08. 03. 2023 11:33

Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

Poslední dražitel: ID5**7 Historie příhozu