Karel Urbánek (1924-1984)

Zima v mlžném oparu

olej, malířská lepenka, 1973, 40 x 60 cm, sign. PD Urbánek, práce nymburského malíře, který od roku 1941 do roku 1949 navštěvoval soukromou Školu dekorativních umění v Praze ve vile Grébovka, kde byl jeho učitelem akademický malíř Jaroslav Masák. Ilustroval například sborníky Lysá město Polabí, brožuru Bedřich Hrozný, výroční zprávy Jednoty, sborník Průvodce jubilejním rokem města Nymburka, navrhl plakát a dobové vstupenky na Staročeský jarmark v Nymburce, plakát a pozvánky k otevření galerie Františka Kavana v Libuni; na zadní straně značeno autorským štítkem s popisem

Provenance: Antiquarian Dlážděná

ID: 252233

Auction price: 1.500 CZK (63 €)

AUCTION IS TERMINATED: 07. 11. 2022 18:28

Current price: 1.500 CZK (63 €)

Last auctioneer: ID7**5 History of bids