Alfons Mucha (1860-1939)

Studie ženské hlavy (Documents decoratives č.20)

litografie, 1902, 34,5 x 25 cm, PD sign. na kameni Mucha, papírová pasparta, V roce 1902 vydal Mucha pod názvem Documents décoratifs soubor 72 tabulí kreslených tužkou jako stylové předlohy pro umělecká řemesla. Soubor spojující iluzivní naturalismus s abstraktním ozdobným rámováním obsahuje nejrůznější ornamentální a naturalistické rostlinné motivy, studie ženských hlav a akty. Šlo mu o vytvoření kompletního vzorníku nového stylu. Ač v té době byla již secese na ústupu, nelze než obdivovat nejen Muchovo kreslířské mistrovství, jež v Documents décoratifs prokázal, ale i schopnost zachytit v tomto stylu celý svět předmětů jakoby prostoupený silou přírodního růstu.

ID: 32

Auction price: 6.000 CZK (240 €)

AUCTION IS TERMINATED: 28. 10. 2019 16:16

Current price: 6.000 CZK (240 €)

Last auctioneer: ID1**4 History of bids