Bohumil Ullrych
(1893-1948)Malíř, krajinář a figuralista. Své náměty čerpal z okolí Březnice a Příbramska. V letech 1917 - 1934 byl členem Umělecké Besedy. Jeho práce jsou součástí stálé expozice v Galerii Ludvíka Kuby v Březnici. Vystavoval např.: 1918 – Praha (Topičův salon, zastoupen na výstavě 1973 – Praha (České malířství, Mánes). V díle B. Ullrycha postřehneme dvě zdánlivě protichůdné polohy: přírodní romantismus a konservativní náklonnost k venkovské idyle a k starobylému světu.
Bohumil Ullrych
Vesnička s mostem
No.: 2099Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 10. 02. 2026 15:33
lavírovaná tuš, akvarel, papír, 1928, 21 x 29,4 cm, sign. PD B. Ullrych 28, nalepeno na papíru, papírová pasparta, zezadu autorský štítek, papír na okrajích otřepen, Aantiqari.at Radhošťská, ,
Current price: 400 CZK (17 €)
Bohumil Ullrych
U pumpy
No.: 2100Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 10. 02. 2026 15:34
tužka, akvarel, papír, 1938, 19,5 x 15 cm, sign. PD B. Ullrych 38, nalepeno na papíru, papírová pasparta, spodní okraj papíru nepatrně pokrčen, Aantiqari.at Radhošťská, ,
Current price: 200 CZK (9 €)
Bohumil Ullrych
Pradleny
No.: 2101Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 10. 02. 2026 15:35
tuš, akvarel, papír, 1926, 18,7 x 23,8 cm, sign. LD B. Ullrych 26, nalepeno na papíru, papírová pasparta, Aantiqari.at Radhošťská, ,
Current price: 400 CZK (17 €)
Bohumil Ullrych
Koupání
No.: 2102Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 10. 02. 2026 15:36
akvarel, tuš, papír, 1927, 18,9 x 26 cm, sign. PD. B. Ullrych 27, nalepeno na papíru, papírová pasparta, Aantiqari.at Radhošťská, ,
Current price: 300 CZK (13 €)
Bohumil Ullrych
Postava ženy (akt)
No.: 2103Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 10. 02. 2026 15:37
tužka, akvarel, papír, 1926, 32,6 x 13,6 cm, sign. LD Ullrych 26, nalepeno na papíru, zažloputlý papír, u dolního okraje papír místy lehce natržen, v rozích púapíru lehce patrne stopy po lepení, Aantiqari.at Radhošťská, ,
Current price: 400 CZK (17 €)
Bohumil Ullrych
Neposlušný občan USA ( konvolut 3 kreseb)
No.: 2104Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 10. 02. 2026 15:38
lavírovaná tuš, papír, vše 21,5 x 28 cm, papír lehce zažloutlý, papír lehce pokrčen, na rozích papíry přeloženy ( přeložení nezasahuje do kreseb), Aantiqari.at Radhošťská, ,
Current price: 200 CZK (9 €)
Bohumil Ullrych
Smiths´Milk (konvolut 2 kreseb)
No.: 2105Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 10. 02. 2026 15:39
tuš, tužka, papír, oba 21,5 x 28 cm, lehce zažloutlý papír, na okrajích papír nepatrně pokrčen, jeden s papírů má na spodním rohu tuš, Aantiqari.at Radhošťská, ,
Current price: 200 CZK (9 €)
Bohumil Ullrych
Sedlák na poli ( konvolut 3 kreseb)
No.: 2106Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 10. 02. 2026 15:40
tuš, papír, vše 21,5 x 28 cm, papír lehce zažloutlý, místy papír lehce pokrčen, jeden z papírů na spodním okraji pod kresbou lehce ušpiněn, Aantiqari.at Radhošťská, ,
Current price: 200 CZK (9 €)
Bohumil Ullrych
Muži s doutníky (konvolut 3 kreseb)
No.: 2107Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 10. 02. 2026 15:41
tuš, papír, vše 21,5 x 28 cm, papír lehce zažloutlý u všech třech kreseb, u dvou kreseb papír na okrajích přeložen (nezasahuje do kreseb), Aantiqari.at Radhošťská, ,
Current price: 200 CZK (9 €)
Bohumil Ullrych
Úkryt v lesích
No.: 2108Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 10. 02. 2026 15:42
akvarel, papír, 1945, 41,3 x 55 cm, sign. LD B. Ullrych 1945, LD kousek papíru z rohu chybí - utržen, u horního okraj odřen papír, u pravého okraje papíru několik světlích skvrn, Aantiqari.at Radhošťská, ,
Current price: 400 CZK (17 €)
Bohumil Ullrych
Vesnická zábava
No.: 2109Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 10. 02. 2026 15:43
tuš, akvarel, papír, 29 x 40,7 cm, sign. PD B. Ullrych, papírová pasparta, zažloutlý papír s několika drobnými skvrnkami, Aantiqari.at Radhošťská, ,
Current price: 800 CZK (34 €)
Bohumil Ullrych
Dům mezi kopci
No.: 2110Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 10. 02. 2026 15:44
tužka, akvarel, papír, 1918, 13,5 x 20 cm, sign. LD B. Ullrych 1918, nalepeno na papíru, papírová pasparta, na papíru žluté skvrnky, Aantiqari.at Radhošťská, ,
Current price: 200 CZK (9 €)
Bohumil Ullrych
Stébla ve větru
No.: 2111Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 10. 02. 2026 15:45
tuš, akvarel, papír, 14,7 x 28,7 cm, sign. PD B. Ullrych, nalepeno na kartoně, papírová pasparta, lehce zažloutlý papír, Aantiqari.at Radhošťská, ,
Current price: 300 CZK (13 €)
Bohumil Ullrych
Pár (náčrt k ilustraci)
No.: 2112Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 10. 02. 2026 15:46
tuš, tužka, papír, 1940, 17 x 30 cm, sign. PD B. Ullrych 40, nalepeno na kartonu, papírová pasparta, lehce zažloutlý papír, PH v rohu papír lehce ušpiněn., PD v rohu papír pokrčen, Aantiqari.at Radhošťská, ,
Current price: 400 CZK (17 €)
Bohumil Ullrych
Dům na kopci
No.: 2113Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 10. 02. 2026 15:47
akvarel, tuš, papír, 1942, 21 x 28,5 cm, sign. LD B. Ullrych 42, papír při okrajích mírně pomuchlán, Aantiqari.at Radhošťská, ,
Current price: 300 CZK (13 €)
Bohumil Ullrych
Bouře nad kopcem
No.: 2143Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 10. 02. 2026 16:17
olej, papír, 1931, 33,8 x 42,6 cm, sign. PD B. Ullrych 31, Aantiqari.at Radhošťská, ,
Current price: 600 CZK (25 €)
Bohumil Ullrych
Dívka v červené sukni
No.: 2144Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 10. 02. 2026 16:18
olej, papír, 1948, 30 x 21,5 cm, sign. PD B. Ullrych 48, LD v rohu papír lehce pokrčen, Aantiqari.at Radhošťská, ,
Current price: 500 CZK (21 €)
Bohumil Ullrych
Portrét dívky
No.: 2145Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 10. 02. 2026 16:19
olej, papír, 28,9 x 22 cm, sign. PD B. Ullrych, mírně pokrčené okraje papíru, Aantiqari.at Radhošťská, ,
Current price: 800 CZK (34 €)
Bohumil Ullrych
Pradlena
No.: 2146Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 10. 02. 2026 16:20
olej, karton, 1931, 30,5 x 31 cm, sign. LD B. Ullrych 1931, pasparta, Aantiqari.at Radhošťská, ,
Current price: 800 CZK (34 €)