• Maxmilián Švabinský

    Akt zezadu

    Položka č.: 353

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 26. 02. 2026 15:00

    litografie, 1929, 20 x 15 cm, rám, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux A…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Jindřich Hönich

    (1873-1957)

    Prales na Boubíně

    Položka č.: 352

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    lept, 33 x 26,5 cm, zaskleno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

  • Ferdinand Engelmüller

    (1867-1924)

    Jezdec na koni

    Položka č.: 351

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    litografie, 22,5 x 28,5 cm, sign. PD F. Engemüller, PD značeno na kameni FE, mírně zažloutlý papír, mírně natržený LD roh, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Mařáka na AVU v Praze, člen SVU Mánes, JUV a Union international des Beaux - Arts et Lettres v Paříži

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

  • Ferdinand Engelmüller

    (1867-1924)

    Jindřichův Hradec

    Položka č.: 350

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (67 €)

    litografie, 21,6 x 30 cm, sign. PD F. Engemüller, LD značeno na kameni FE, mírně zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Mařáka na AVU v Praze, člen SVU Mánes, JUV a Union international des Beaux - Arts et Lettres v Paříži

    Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)

  • Giovanni Battista Piranesi

    (1720-1778)

    Termy Diokleciána a kostel Santa Maria v Římě

    Položka č.: 349

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    rytina, 39,5 x 67,5 cm, pozdější přetisk, drobné flíčky v tisku a mimo tisk, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

  • Václav Hollar

    (1607-1677)

    Rolník a vůl

    Položka č.: 348

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    mědiryt, 24,5 x 19,5 cm, rám, na papíře drobné skvrnky

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

  • Katarína Vavrová

    (1964)

    Madame Pompadour

    Položka č.: 347

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    lept, kvaš, tempera, 2003, 55,5 x 69,5 cm, sign. PD Katarína Vavrová 2003, rám, č. 1/1, na zadní straně štítek Galerie K+P Skřivánkovi s popisem, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

  • Veronika Palečková

    Dinosaurus

    Položka č.: 346

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)

    lept, 1988, 29,5 x 50 cm, sign. PD Veronika Palečková 1988, rám, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, žákyně F. Buranta, L. Čepeláka, členka SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)

  • Jan Krejčí

    (1942-2001)

    Čelisti touhy

    Položka č.: 345

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    litografie, 1993, 49 x 38,2 cm, sign. PD Jan Krejčí 93, č. 18/30, při okrajích lehce pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kytky, K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen Volného sdružení Tolerance a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

  • Oldřich Jelínek

    (1930-2025)

    Položka č.: 344

    lept, 20 x 16,5 cm, sign. DU O. Jelínek, č. 20/30, studium na VŠUP v Praze, poté žák prof. Pelce na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar

  • Pravoslav Sovák

    (1926-2022)

    Položka č.: 343

    litografie, 32 x 27 cm, sign. PD Sovák, zaskleno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

  • Jaroslav Jan Králík

    (1924-1999)

    Malý a velký

    Položka č.: 342

    lept, 1990, 12 x 11 cm, sign. PD J. J. Králík 90, A. T., žák prof. E. Filly, člen skupiny Bilance, Umělecké besedy, SČUG Hollar

  • Jaroslav Klápště

    (1923-1999)

    Eva

    Položka č.: 341

    Vyvolávací cena: 4.900 CZK (205 €)

    suchá jehla, 1988, 38 x 39 cm, sign. PD Klápště 88, rám, č. 8/20, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Tichého a E. Filly, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.900 CZK (205 €)

  • Vladimír Komárek

    Dva poháry

    Položka č.: 340

    dřevoryt, 16,3 x 29,9 cm, sign. DU VKomárek, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

  • Vladimír Komárek

    Harfa

    Položka č.: 339

    lept, 32,5 x 43 cm, sign. DU VKomárek, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

  • Rudolf Lexa

    (1915-2003)

    Na samotě

    Položka č.: 212

    olej, karton, 1941, 53 x 65 cm, sign. PD R. Lexa a na zadní straně Rudolf Lexa 1941, rám, na zadní straně popsáno autorem, rám mírně poškozen, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Jana Prouzy, po válce žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen Spolku výtvarných umělců Marold, Svazz českých výtvarných u…

  • Alois Moravec

    Roklan od Filipovy huti

    Položka č.: 211

    uhel, papír, 1957, 44 x 57,5 cm, sign. PD A. Moravec 57, Filipova Huť, nejvýše položená osada v ČR (cca 1100 m n. m.), nabízí jeden z nejpůsobivějších panoramatických výhledů na Velký Roklan (Grosser Rachel, 1453 m), druhou nejvyšší horu Šumavy a Bavorského lesa. Z Filipovy Huti je dobře patrný char…

  • Antonín Landa

    (1899-1968)

    Plachetnice na moři

    Položka č.: 210

  • Bedřich Feigl

    (1885-1965)

    U břehu

    Položka č.: 209

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    akvarel, papír, 46,5 x 35 cm, sign. LD Feigl, pravý horní roh lehce natržen

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    Herren Gracht

    Položka č.: 208

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    kombinovaná technika, tužka, akvarel, papír, 1918, 33,5 x 41,5 cm, sign. PD F. T. Šimon 1918, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Salon National des Beaux Arts

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

  • Jan Smetana

    (1918-1998)

    Paris

    Položka č.: 207

    tuš, papír, 1946, 20 x 25 cm, sign. PD Smetana 46, lehce zažloutlé okraje, pomačkaný, lehce natržený papír, žák prof. O. Blažíčka, K. Pokorného a C. Boudy na fakultě architektury ČVUT v Praze, prof. J. Bendy a A. Strnadela na UMPRUM tamtéž, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny 58

  • Jan Smetana

    (1918-1998)

    Položka č.: 206

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    tuš, papír, 1964, 62,5 x 45 cm, sign. LN Smetana 64, vzadu razítko čfvu, kraje potrhány a pomačkány, žák prof. O. Blažíčka, K. Pokorného a C. Boudy na fakultě architektury ČVUT v Praze, prof. J. Bendy a A. Strnadela na UMPRUM tamtéž, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny 58

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

  • Vladimír Komárek

    Položka č.: 205

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    tužka, fix, papír, 31 x 46 cm, sign. DU V. Komárek, mimo kresbu lehce natrženo, levý roh ohnutý, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

  • Jaroslav Štika

    (1906-1940)

    Tanečnice

    Položka č.: 204

    tužka, akvarel, papír, 61 x 45 cm, rám, monogram DU, rám dole poškozený, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze

  • Emanuel Frinta

    (1896-1970)

    Pianistka

    Položka č.: 203

    tužka, papír, 1924, 31 x 21 cm, monogr. PD E. F., v horní části přichyceno k podkladovému papíru, žák prof. Švabinského, Obrovského a Nechleby na AVU v Praze, prof. Kupky v Paříži

  • Emanuel Frinta

    (1896-1970)

    Po koupeli

    Položka č.: 202

    tužka, papír, 1923, 26,5 x 22 cm, sign. PD Em. Frinta, žák prof. Švabinského, Obrovského a Nechleby na AVU v Praze, prof. Kupky v Paříži

  • Jan Zrzavý

    Plachetnice II

    Položka č.: 201

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    tužka, papír, 8,5 x 13 cm, monogr. PD J.Z., rám, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

  • Jan Zrzavý

    Skály, lodě, moře

    Položka č.: 200

    tužka, papír, 1949, 11,5 x 17 cm, monogr. PD J.Z., rám, zezadu štítek: Skály, lodi, moře, Vodňany 27.1.1949, Jan Zrzavý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjn…

  • Jan Zrzavý

    Kaple v Trégastelu (Saint Laurent)

    Položka č.: 199

    tužka, papír, 5 x 6,5 cm, monogr. PD J.Z., rám, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

  • Jan Zrzavý

    Plachetnice

    Položka č.: 198

    tužka, papír, 9,5 x 12,5 cm, monogr. DU J. Z., rám, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar