Jiří Načeradský
Tři ženy
Položka č.: 281511Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:14
lavírovaná kresba tuší, 2010, 56 x 75,5 cm, sign. DU Načeradský 2010, oboustranná kresba, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Jiří Načeradský
Tanec
Položka č.: 281512Vyvolávací cena: 120.000 CZK (5.000 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:15
olej, plátno, 2012, 89 x 116 cm, sign. DU 2012 Načeradský, rám, malba významného českého představitele expresivní malby, člena sdružení 12/15, někdejšího pedagoga na AVU v Praze a FaVU v Brně. Autor byl známý svým originálním pojetím figury, kterou limituje pouze hlavními fyziognomickými znaky a vzt…
Aktuální cena: 120.000 CZK (5.000 €)
Jiří Načeradský
Po koupeli
Položka č.: 281529Vyvolávací cena: 750.000 CZK (31.250 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:32
olej, překližka, 1987, 182,5 x 122 cm, sign. PD Načeradský 87, rám, hravá ukázka z díla jednoho z vůdčích představitelů Nové figurace a České grotesky. Načeradský vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u V. Rady, zúčastnil se také stipendijních pobytů v Paříži. Jeho dílo bylo vždy těsně spjato…
Aktuální cena: 750.000 CZK (31.250 €)
Jiří Načeradský
Čekání na pivo
Položka č.: 281956Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.334 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:23
olej, plátno, 2010, 97 x 130 cm, sign. LN Načeradský 2010, Jiří Načeradský se proslavil jako čelný představitel Nové figurace šedesátých let. I v další tvorbě opouštěl figurativní námět zcela výjimečně. Nabízená malba z roku 2010 představuje melancholický autoportrét, při jehož vzniku malíř upřednos…
Aktuální cena: 80.000 CZK (3.334 €)
Odhadní cena: 120 000 - 150 000 CZK