• Karel Bořecký

    Velké slunečnice

    Položka č.: 260187

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 01. 2022 09:30

    olej, plátno, cca 1985, 105 x 75 cm, sign. PD, rám

    Aktuální cena: 2.100 CZK (88 €)

    Poslední dražitel: ID1**3 Historie příhozu

  • Otto Gutfreund

    (1889-1927)

    Položka č.: 261257

    Vyvolávací cena: 180.000 CZK (7.500 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2022 18:42

    bronz, pozdější velice kvalitní odlitek ( 80. léta), 1913-1914, v. 61,5 cm, autor byl významný sochař první poloviny 20. století a vůbec první sochař, který se zaobíral kubistickým pojetím sochy (1911 vytvořil vůbec první kubistickou sochu na světě). Školení získal na Umělecko-průmyslové škole v Pra…

    Aktuální cena: 180.000 CZK (7.500 €)

  • Jan Chaloupek

    Z cyklu Hledání absolutní smyslnosti

    Položka č.: 261256

    Vyvolávací cena: 27.000 CZK (1.125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2022 18:41

    akryl, plátno, 2005, 65 x 65 cm, Reprodukováno v katalogu k výstavě v Galerii Brešan ve Splitu (katalog přiložen), žák M. Roštínské, P. Brázdy a J. Zezuly

    Aktuální cena: 27.000 CZK (1.125 €)

  • Jan Štursa

    (1880-1925)

    Melancholické děvče

    Položka č.: 261255

    Vyvolávací cena: 37.000 CZK (1.542 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2022 18:40

    bronz, pozdější, krásný odlitek, v. 38 cm, Skica k jedné z nejznámějším soch autora, základní platformou Štursovy tvorby se stal zájem o lidskou figuru, jenž dosáhl vrcholu ve ztvárnění ladných linií ženského těla. Vymanil se z dobových stylistických tendencí, které ho postihly v začátcích a ukotvil…

    Aktuální cena: 37.000 CZK (1.542 €)

  • Jan Saudek

    Zeď

    Položka č.: 261252

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)

    litografie, 2020, 37,6 x 48,6 cm, sign. PD Jan Saudek, č. 27/85, studium na Státní grafické škole v Praze

    Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)

    Poslední dražitel: ID8**3 Historie příhozu

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 Kč CZK

  • Jaroslav Horejc

    (1886-1983)

    Venuše - dívčí akt

    Položka č.: 261254

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2022 18:39

    bronz, pozdější odlitek, v. 33,5 cm, se soklem v. 39,5 cm cm, přezdívaný Mistr českého Art deca, paří mezi výrazné osobnosti české sochařské scény 20.století. Bronzový odlitek milostného aktu je krásnou ukázkou autorova citu pro zobrazení lidské figury. Jaroslav Horejc se řadí mezi solitéry českého …

  • Adela Caballero

    Santa Carlota

    Položka č.: 261253

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2022 18:38

    dřevoryt, 1966, 24,7 x 15,5 cm, pasparta, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

    Odhadní cena: 6 000 - 8 000 Kč CZK

  • Jan Saudek

    Coca Cola - černobílá

    Položka č.: 261251

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2022 18:36

    litografie, 2021, 48,2 x 37,4 cm, sign. PD Jan Saudek, A.T., studium na Státní grafické škole v Praze

    Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)

  • Jan Saudek

    Coca Cola - barevná

    Položka č.: 261250

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2022 18:35

  • Igor Malijevský

    (1970)

    Katedrála, Praha 1998

    Položka č.: 261249

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (1.000 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2022 18:34

    autorská bromostříbrná zvětšenina na matném papíře, tónováno selenem, 1998, 35 x 29 cm, PD monogr., autor je český básník, fotograf a spisovatel, který se od studií soustavně věnuje umělecké fotografii a literatuře (vydal několik sbírek básní a povídek). Těžištěm jeho fotografické tvorby je nemanipu…

    Aktuální cena: 24.000 CZK (1.000 €)

    Odhadní cena: 30 000 - 40 000 Kč CZK

  • Michal Cihlář

    Lišaj oleandrový

    Položka č.: 261248

    Vyvolávací cena: 3.300 CZK (138 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2022 18:33

    linoryt, 1981, 6,5 x 8 cm, sign. DU Michal Cihlář, rám, č.8/8, grafik a ilustrátor. Jeho grafická tvorba je prováděna výhradně formou linorytu s důrazem na precisní provedení. Ústředními náměty jsou věci z každodenního života. Nositel ceny Vladimíra Boudníka.

    Aktuální cena: 3.300 CZK (138 €)

    Odhadní cena: 8 000 - 12 000 Kč CZK

  • Michal Cihlář

    Klíště

    Položka č.: 261247

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2022 18:32

    linoryt, 1981, 5,5 x 5 cm, rám, č. 2/9, grafik a ilustrátor. Jeho grafická tvorba je prováděna výhradně formou linorytu s důrazem na precisní provedení. Ústředními náměty jsou věci z každodenního života. Nositel ceny Vladimíra Boudníka.

  • Rudolf Růžička

    (1883-1978)

    Pavlačový dům

    Položka č.: 261246

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2022 18:31

    dřevoryt, 20 x 12,3 cm, sign. PD R. Růžička, grafik a ilustrátor usazený od roku 1903 v New Yorku přijel v roce 1909 do Prahy, kde se setkal s M. Jiránkem, V. Preissigem a dalším tehdejšími významnými malíři. Dokonale v té době ovládl většinu grafických technik. Svůj talent využil v mnoha ilustracíc…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Odhadní cena: 15 000 - 20 000 CZK

  • Zdeněk Raiser

    František Běhounek a generál Nobile míjejí severní pól

    Položka č.: 261245

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2022 18:30

    olej, sololit, 2020, 70 x 50 cm, sign. PD Raiser 20, ZDENĚK RAISER se narodil v roce 1935 v Praze. Pracoval jako kameraman a výtvarnému umění se začal věnovat ve svém volném čase. Uměleckým projevem, pohnutkami i přístupem k tvorbě jej můžeme řadit do skupiny naivních umělců. O výstavy a prezentaci …

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

    Odhadní cena: 12 000 - 15 000 CZK

  • Karel Sládek

    Zimní podvečer - Násedlnice

    Položka č.: 261244

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2022 18:29

    akryl, plátno, 1978, 82 x 68 cm, sign. PD 78 K. Sládek, autorský rám, vzadu štítek s popisem, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Fr. Jiroudka na AVU v Praze

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Odhadní cena: 40 000 - 50 000 Kč CZK

  • Karel Sládek

    Ptáci - trosečnice

    Položka č.: 261243

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2022 18:28

    kombinovaná technika, karton na desce, 1993, 50 x 70 cm, sign. DU K. Sládek 1993, autorský rám, vzadu štítek s popisem, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Fr. Jiroudka na AVU v Praze

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

  • Karel Sládek

    Na ruční (skláři)

    Položka č.: 261242

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2022 18:27

    akryl, plátno, 1980, 41 x 57 cm, sign. LD Sládek 80, rám, vzadu štítek s popisem, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Fr. Jiroudka na AVU v Praze

    Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)

    Odhadní cena: 25 000 - 30 000 Kč CZK

  • Adam Jílek

    (1989)

    Tvá polovička “Druhé já”

    Položka č.: 261241

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2022 18:26

    olej, plátno, 2019, 100 x 60 cm, sign. zezadu Adam Jílek, absolvent Akademie výtvarných umění v Praze, který prošel mnoha ateliéry od klasické malby až po restaurování klasických malířských děl. Adam Jílek vybočuje nejenom svým talentem, ale především osobitým a velmi dobře rozeznatelný rukopi…

    Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)

    Odhadní cena: 60 000 - 70 000 Kč CZK

  • Luboš Vetengl

    (1988)

    Strojnický hřbitov

    Položka č.: 261240

    Vyvolávací cena: 95.000 CZK (3.959 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2022 18:25

    olej, plátno, 2011, 135 x 116 cm, sign. zezadu Vetengl 2011, slovy autora: "Moje první myšlenka byla, že se hřbitov (město mrtvých) do jisté míry podobá městu (město živých). A to v rovině urbanistického řešení. V obou případech zde nalézáme hlavní ulice, jež se rozvětvuji do menších a ještě me…

    Aktuální cena: 95.000 CZK (3.959 €)

    Odhadní cena: 110 000 - 130 000 Kč CZK

  • Štěpán Molín

    (1980)

    Dvůr Myslíkova

    Položka č.: 261239

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2022 18:24

    akryl, plátno, 2015, 160 x 130 cm, sign. zezadu Molín, dílo nám popsal autor sám: "Dvůr v Myslíkově ulici. Použiji-li eufemismu 'omšelý', onomu koutu velmi lichotím. Ačkoli…, vše je relativní. Z ulice, ze strany veřejně přístupné nevkusně blikající unifikovaná výloha vietnamské večerk…

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)

    Odhadní cena: 55 000 - 70 000 CZK

  • Martin Květ

    (1981)

    Garance demokracie

    Položka č.: 261238

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2022 18:23

    akryl, lepenka, 2016, 70 x 100 cm, sign. PD Květ, rám, "...aneb Erdolf se ujal moci", z cyklu kniha Ezechiel, kapitola 37

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    Odhadní cena: 35 000 - 40 000 Kč CZK

  • Martin Květ

    (1981)

    Jamajka

    Položka č.: 261237

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2022 18:22

    olej, plátno, 2011, 80 x 90 cm, sign. PD Květ, lišta, z volného cyklu Hospody, který vznikal příležitostně od roku 2011

  • Jan Karpíšek

    (1981)

    Splynutí s krajinou

    Položka č.: 261236

    Vyvolávací cena: 42.000 CZK (1.750 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2022 18:21

    akryl, plátno, 2016, 116 x 126 cm, sign. vzadu Jan Karpíšek, jedním z hlavních témat v Karpíškově tvorbě je propojení člověka s přírodou. Toto propojení člověk–příroda se propisuje i do osobního života autora. Karpíšek se zabývá chovem včel a využívá je k různým experimentům na plátně, ať už se jedn…

    Aktuální cena: 42.000 CZK (1.750 €)

    Odhadní cena: 50 000 - 60 000 Kč CZK

  • Markus Ekeblad

    Sci-fi

    Položka č.: 261235

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2022 18:20

    olej, plátno, 2003, 110 x 80 cm, sign. na zadní straně Markus Ekeblad 03, napínací rám, Antikvariát Dlážděná, studium na Royal Institute of Art ve Stockholmu (2001-2006)

    Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)

  • Theodor Pištěk

    Amadeus

    Položka č.: 261234

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2022 18:19

    kvaš, tuš, běloba, papír na laminátu, 1983, 32,5 x 25 cm, sign. PD Theodor Pištěk 83, dole věnování Milému příteli O. Marlenovi, vzniklo pravděpodobně při nátáčení filmu Amadeus Miloše Formana v Praze v roce 1983, autor pochází z umělecké rodiny. Jeho pradědeček byl slavný český malíř František Žení…

    Odhadní cena: 50 000 - 70 000 CZK

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Krajina I

    Položka č.: 261233

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2022 18:18

    olej, kombinovaná technika, karton, 1990, 28 x 35 cm, sign. PD istler 90, rám, vzadu razítko autora a popis, ukázka z díla jednoho z nejvýraznějších představitelů české poválečné abstrakce, představitele českého surrealismu a později informelní malby, která se stala v závěru 50. let hlavní tendencí …

  • Roman Franta

    Mluv, co jsi

    Položka č.: 261232

    Vyvolávací cena: 56.000 CZK (2.334 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2022 18:17

    olej, plátno, 2020, 80 x 70 cm, sign. vzadu ROMAN FRANTA, Roman Franta absolvoval AVU v Praze v ateliérech Bedřicha Dlouhého a Aleše Veselého. Ve studiu dále pokračoval v USA na kalifornském Institutu umění v San Franciscu u J. Morgana, J. Hatofského a K. Anno. Od roku 2008 působil v ateliéru malby …

    Aktuální cena: 56.000 CZK (2.334 €)

    Odhadní cena: 65 000 - 80 000 CZK

  • František Hošek

    (1871-1895)

    Jan Sladký Kozina

    Položka č.: 261231

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2022 18:16

    patinovaná sádra, 74 x 30,5 x 21 cm, na podstavci značeno razítkem VDKB (Výrobní družstvo keramiky Bechyně), Jan Sladký Kozina byl vůdcem chodského povstání, popravený roku 1695. Autorem předlohy je František Hošek pro pomník na vrchu u Domažlic., Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Odhadní cena: 7 000 - 9 000 CZK

  • Václav Suchomel

    (1869-1930)

    Jakub Kubata

    Položka č.: 261230

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2022 18:15

    patinovaná sádra, 72 x 29 x 23 cm, na podstavci značeno razítkem VDKB (Výrobní družstvo keramiky Bechyně), Jakub Kubata byl rychtář ve Zbudově, hrdina odporu sedláků vůči vrchnosti, popravený roku 1581. Autorem předlohy byl Václav Suchomel pro pomník ve Zbudově , Antikvariát Dlážděná

    Odhadní cena: 7 000 - 9 000 Kč CZK

  • Rudolf Peithner

    (1895-1966)

    Odhalení sochy

    Položka č.: 261229

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2022 18:14

    olej, karton, 35 x 50 cm, sign. LD Peithner, Konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, Antikvariát Dlážděná