• Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Hanka Macková

    No.: 1

    Auction price: 18.000 CZK (720 €)

    Planned termination: 13. 07. 2017 13:00

    lept, 1923, 20 x 14,5 cm, sign. PD JVáchal, Anna (Hanka) Macková byla česká výtvarnice, se kterou se Josef Váchal seznámil ještě před smrtí své ženy Marie (Máši) a po jejímž boku umělec setrval až do své smrti. Společně pak vydali knihu In Memoriam Marie Váchalové (1923). Macková se v počátcích své…

    Current price: 18.000 CZK (720 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Dřevoryty k Mystikům a vizionářům

    No.: 2

    Auction price: 27.000 CZK (1.080 €)

    Planned termination: 13. 07. 2017 13:05

    5x dřevoryt, 1911-13, vše 21 x 21 cm, vše značeno razítkem JV, sign. v tiráži JVáchal, obsahuje listy: Strom života, Agrippa Cornelius, Jakub Boehme, Angelus Silesius a Kateřina Emerichová, vydal M. Beznoska, Praha II pravděpodobně ve 20. letech, lehce zažloutlý papír, na papíře drobné skvrnky, the …

    Current price: 27.000 CZK (1.080 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Kázání ad calendas graecas proti hříchu spěšnosti

    No.: 3

    Auction price: 150.000 CZK (6.000 €)

    Planned termination: 13. 07. 2017 13:10

    kniha s 23 celostránkovými a 36 menšími kolorovanými dřevoryty, 1939, 26,5 x 21 cm, některé dřevoryty značeny ve štočku, vydáno vlastním nákladem v počtu 17 výtisků, z toho 6 autorem ručně kolorováno, autorské písmo, volné archy, bez vazby, zažloutlý papír, na papíře drobné skvrny. Významná autorova…

    Current price: 150.000 CZK (6.000 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Vidění (text)

    No.: 4

    Auction price: 39.000 CZK (1.560 €)

    Planned termination: 13. 07. 2017 13:15

    lept, 1907, 27,5 x 23,5 cm, sign. PD J. Váchal 07, tento pozoruhodný text z roku 1907 vznikl během autorova čtyřměsíčního školení v technice leptu, u Antonína Herverta. V této době je Váchal ještě stále silně ovlivněn pomalu ustupující Secesí. Byla to právě Secese, která rozšířila pojem poezie a chá…

    Current price: 39.000 CZK (1.560 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Teufels loch

    No.: 5

    Auction price: 32.000 CZK (1.280 €)

    Planned termination: 13. 07. 2017 13:20

    barevný dřevoryt, 1929, 23,5 x 16,3 cm, sign. PD JVáchal 29, č. tisku 4, původní list z cyklu Šumava umírající a romantická, který byl vytištěn v nákladu pouhých 11 výtisků, str. 257, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon

    Current price: 32.000 CZK (1.280 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Karla Sedláčka

    No.: 6

    Auction price: 12.000 CZK (480 €)

    Planned termination: 13. 07. 2017 13:25

    dřevoryt, 15,3 x 9 cm, LD značeno ve štočku J.V., vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera. Karel Sedláček patřil ke skupině brněnských Váchalových poválečných obdivovatelů, kteří v roce 1947 vydali dva sborníky - Záznamy o životě J. Váchala. Začal také pracovat na soupisu Váchalova díla a …

    Current price: 12.000 CZK (480 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Démon

    No.: 7

    Auction price: 16.500 CZK (660 €)

    Planned termination: 13. 07. 2017 13:30

    rytina v korku, 1953, 34,5 x 15 cm, sign. PD J. Váchal 53, rám, č. 2, drobná, leč vysoce kvalitní a působivá rytina žáka A. Kalvody a R. Béma, zakládajícího člena skupiny Sursum a spoluzakladatele revue Veraikon. Váchal byl ve svém rozsáhlém díle (kromě malíře, grafika a ilustrátora byl také významn…

    Current price: 16.500 CZK (660 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Autoportrét (Dynamit)

    No.: 8

    Auction price: 10.000 CZK (400 €)

    Planned termination: 13. 07. 2017 13:35

    dřevoryt, 14,5 x 11,5 cm, sign. LD J.Váchal, rám, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon

    Current price: 10.000 CZK (400 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Jan Baleka: Pekelník Josef Váchal

    No.: 9

    Auction price: 4.900 CZK (196 €)

    Planned termination: 13. 07. 2017 13:40

    7x dřevoryt, 1970, sto neprodejných výtisků na ručním losinském papíru pro sebe a své přátele vydal Ing. Jiří Oliva, tento výtisk má č. 87, otisky z původních štočků, zažloutlá obálka, na obálce drobné skvrnky, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-foun…

    Current price: 4.900 CZK (196 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Ruda Klinkovský

    No.: 10

    Auction price: 6.000 CZK (240 €)

    Planned termination: 13. 07. 2017 13:45

    dřevoryt, 8,5 x 7,3 cm, LD značeno ve štočku J.V., vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera. Výměnou za exlibris a další grafiku dostával Váchal od R. Klinkovského ve čtyřicátých letech zásilky potravin a vína. Kontakty mezi nimi pokračovaly až do padesátých let. , , the disciple of A. Kalv…

    Current price: 6.000 CZK (240 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Jar. Jozefy

    No.: 11

    Auction price: 3.000 CZK (120 €)

    Planned termination: 13. 07. 2017 13:50

    dřevoryt, 1936, 11,8 x 6,8 cm, LD značeno ve štočku J.V., vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera s popisem, lehce zažloutlý papír, na papíře skvrny, , the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon

    Current price: 3.000 CZK (120 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris J.H. Štěrby

    No.: 12

    Planned termination: 13. 07. 2017 13:55

    dřevoryt, 13,7 x 9,8 cm, PD značeno ve štočku J.V., vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera , lehce zažloutlý papír, , the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Alois Ehleman

    No.: 13

    Auction price: 1.800 CZK (72 €)

    Planned termination: 13. 07. 2017 14:00

    dřevoryt, 1926, 9,8 x 9,8 cm, sign. PD JVáchal 26, , the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon

    Current price: 1.800 CZK (72 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    PF 1938 Paulusovi

    No.: 14

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 13. 07. 2017 14:05

    dřevoryt, 1937, 10,4 x 10,2 cm, sign. PD JVáchal, lehce zažloutlý papír. Přátelství se sběratelem Vincencem Paulusem udržoval J. Váchal více než 40 let. V průběhu dvacátých let získal V. Paulus několik Váchalových olejů, později se soustředil téměř výhradně na sbírání exlibris. V roce 1936 vydal Pau…

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Alois Petr

    No.: 15

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    Planned termination: 13. 07. 2017 14:10

    dřevoryt, 14 x 7,3 cm, vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera, , the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Jaroslav Červený

    No.: 16

    Auction price: 900 CZK (36 €)

    Planned termination: 13. 07. 2017 14:15

    dřevoryt, 9,9 x 9,7 cm, rám, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon

    Current price: 900 CZK (36 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Dr. ing. Jaroslav Polívka

    No.: 17

    Auction price: 1.600 CZK (64 €)

    Planned termination: 13. 07. 2017 14:20

    dřevoryt, 1926, 14,7 x 9,8 cm, sign. PD JVáchal, lehce zažloutlý papír, na papíře skvrny, , the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon

    Current price: 1.600 CZK (64 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Vincence Paulusa

    No.: 18

    Auction price: 1.200 CZK (48 €)

    Planned termination: 13. 07. 2017 14:25

    dřevoryt, 16,5 x 11,8 cm, sign. PD JVáchal, na papíře drobné skvrny Přátelství se sběratelem Vincencem Paulusem udržoval J. Váchal více než 40 let. V průběhu dvacátých let získal V. Paulus několik váchalových olejů, později se soustředil téměř výhradně na sbírání exlibris. V roce 1936 vydal Paulus S…

    Current price: 1.200 CZK (48 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Bořivoj Weigert

    No.: 19

    Planned termination: 13. 07. 2017 14:30

    dřevoryt, 1920, 9,8 x 7,4 cm, vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera s popisem, , the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris ing. Dr. Stanislav Knorr

    No.: 20

    Planned termination: 13. 07. 2017 14:35

    dřevoryt, 1925, 14,8 x 9,8 cm, LD značeno ve štočku JV, zažloutlý, při okrajích lehce poškozený papír, reprodukováno P. Hruška: Josef Váchal Exlibris a jejich adresáti, nakladatelství Jan Pacák, Ztichlá klika, 2016, , str. 178. Stanislav Knorr byl od roku 1924 zvěrolékařem Váchalova psa Tarzana, , t…

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Václav Poppe

    No.: 21

    Auction price: 1.000 CZK (40 €)

    Planned termination: 13. 07. 2017 14:40

    dřevoryt, 1942, 12 x 8,8 cm, PD značeno ve štočku J.Váchal 42, vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera , , the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon

    Current price: 1.000 CZK (40 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Paul Heinicke

    No.: 22

    Auction price: 1.400 CZK (56 €)

    Planned termination: 13. 07. 2017 14:45

    dřevoryt, 1913, 7 x 6,8 cm, vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera s popisem, reprodukováno P. Hruška: Josef Váchal Exlibris a jejich adresáti, nakladatelství Jan Pacák, Ztichlá klika, 2016, , str. 70. Kontakt s německým sběratelem P. Hainickem zprostředkovala J. Váchalovi v roce 1913 sběr…

    Current price: 1.400 CZK (56 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Dr. Jan Bartoš

    No.: 23

    Planned termination: 13. 07. 2017 14:50

    dřevoryt, 1941, 15 x 9,5 cm, LD značeno ve štočku J.Váchal 41, vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera s popisem, tento grafický list v jiném exempláři vystaven na: Josef Váchal: Kdo kněhoznačky pilně sbírá..., Městská galerie Litomyšl, 7. 4. 2017. Sběratel exlibris Dr. Jan Bartoš byl s J. …

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Mojmír Helcelet

    No.: 24

    Planned termination: 13. 07. 2017 14:55

    dřevoryt, 1919, 17,4 x 8,8 cm, lehce zažloutlý papír, na papíře drobné skvrny, reprodukováno P. Hruška: Josef Váchal Exlibris a jejich adresáti, nakladatelství Jan Pacák, Ztichlá klika, 2016, , str. 124, vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera s popisem. Kontakty mezi J. Váchalem a M. Helce…

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Z knih Alen Klinkovské

    No.: 25

    Planned termination: 13. 07. 2017 15:00

    dřevoryt, 14,5 x 11 cm, LD značeno ve štočku J.V., na papíře drobné skvrnky, , the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Z máchovské knihovny Josefa Jiřičky

    No.: 26

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 13. 07. 2017 15:05

    dřevoryt, 1951, 7 x 5,1 cm, , the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Dr. Karel Procházka

    No.: 27

    Planned termination: 13. 07. 2017 15:10

    dřevoryt, 1924, 9,8 x 9,5 cm, sign. PD JVáchal , , the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Frant. Procházky

    No.: 28

    Planned termination: 13. 07. 2017 15:15

    dřevoryt, 1937, 16,4 x 13 cm, sign. PD JVáchal 37, na papíře drobné skvrny, , the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Jiří Havelka

    No.: 29

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    Planned termination: 13. 07. 2017 15:20

    dřevoryt, 11,7 x 8,3 cm, LD značeno ve štočku J.V., vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera, , the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris ing. B. Petrlík

    No.: 30

    Planned termination: 13. 07. 2017 15:25

    dřevoryt, 1919, 17,2 x 8,5 cm, lehce zažloutlý papír, vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera s popisem. Pro B. Petrlíka vytvořil Váchal celkem tři exlibris mizi lety 1919 až 1926. Z konceptu dopisu pro B. Petrlíka (fond J. Váchal, přijatá korespondence) se dozvídáme jak Váchal nahlížel svo…